Szybkie logowanie:
Email:
Hasło:
Rejestracja

<< Obroża dla psa - rodzaje, cena
Obroża antyszczekowa >>

Buda dla psa projekt

Kategorie Artykułu:
Nasz pies > Kupno psa > Akcesoria dla psa

Buda dla psa ciekawe projekty są dostępne na wszystkich stronach internetowych zajmujących się detaliczną sprzedażą bud i kojców dla psów. Postaramy się jednak udowodnić, że buda dla psa projekt są w zasięgu naszej ręki i samodzielnie możemy wykonać dom dla czworonoga.

Koszt budy dla psa uzależniony jest zarówno od jakości materiałów, z jakich została ona sporządzona jak i również od przewidywanej wielkości. Budy dla małych piesków będą rzecz jasna o wiele tańsze, aniżeli domy dla psów ras dużych i olbrzymich. Koszty rosną także wtedy, kiedy decydujemy się zakupić budę z przedsionkiem. Przedsionek spełnia bardzo ważną rolę- pozwala utrzymać komfort cieplny i zapobiega przedostawaniu się zimnego powietrza z otoczenia. Standardowa buda z przedsionkiem - dla psa o średnich wymiarach - kosztuje w granicach 400-500 złotych. Buda dla psa projekt z przedsionkiem są często wybierane przez osoby, które chcą, aby ich czworonogi pozostawały w budzie przez cały rok.
Patrząc na ceny zamieszczone w katalogach nie można się dziwić, że coraz więcej osób decyduje się na samodzielne skonstruowanie psiego mieszkanka. Samodzielna budowa generuje znacznie mniejsze koszta, a my sami możemy dowolnie modelować wielkość budy oraz swobodnie dobierać odpowiadające nam materiały konstrukcyjne.
Zanim zabierzemy się do pracy należy sprawdzić wyposażenie naszego przydomowego warsztatu. Każdy majsterkowicz powinien mieć na podorędziu takie narzędzia jak: pilarka elektryczna, wyrzynarka, wiertarka, wkrętarka, elektryczny strug oraz polerka. Jeżeli nie posiadamy wszystkich tych urządzeń możemy udać się do najbliższej wypożyczalni sprzętów technicznych, która odda nam w dzierżawę wszystkie, brakujące narzędzia.

Po zgromadzeniu niezbędnego sprzętu możemy zastanowić się nad wyborem odpowiedniego materiału wykonawczego. Buda winna być wykonana z materiału, który jest stosunkowo lekki, odporny na warunki atmosferyczne i przede wszystkim trwały. Wszystkie te wymagania spełnia płyta OSB, czyli płyta drewnopochodna, wykorzystywana przede wszystkim w budownictwie jako lekkie poszycie ścian, dachów i podłóg. W sklepach budowlanych mamy do wyboru trzy typy płyt: OSB/2, OSB/3 i OSB/4. Płyta OSB/2 na pewno sprosta naszym niewygórowanym oczekiwaniom. Wielkimi jej zaletami są łatwość użytkowania oraz przystępna cena. Przyjmując, że szykujemy budę dla psa o średniej wielkości, wystarczy, że zakupimy połać o wymiarach 2,5 metrów x 1,2 metrów x 0,2 metra. Koszt takiej płyty nie powinien przekraczać 100 zł.

Jeżeli mamy już płytę, możemy zastanowić się nad kupnem kantówki, która pozwoli nam połączyć kolejne elementy konstrukcyjne. Wykonanie szkieletu budy wymaga użycia około 16-17 metrów kantówki. Warto jednak zakupić dla pewności jeden, bądź dwa metry nadprogramowe. Cena metra bieżącego kantówki nie jest wysoka - nie powinna przekraczać 2 zł.
W składzie drewna, bądź w tartaku możemy także nabyć specjalne, grube deski, które posłużą nam do wykonania zadaszenia budy oraz sporządzenia podłogi. Bardzo rozsądnym rozwiązaniem jest również zakup gontu bitumicznego, który jest materiałem całkowicie neutralnym dla naszego zwierzęcia, a jednocześnie niebywale wytrzymałym. O ile możemy oszczędzić na kupnie płyty, o tyle nie powinniśmy trzymać się za kieszeń w czasie wyboru materiału do zadaszenia psiego domku.


 • Buda dla jamnika

 • Buda z przedsionkiem
Buda powinna stanowić azyl dla zwierzaka i w żadnym razie nie możemy oszczędzać na niezbędnych materiałach.

Budowa budy dla psa

Przede wszystkim musimy dokładnie wymierzyć poszczególne części składowe budy. Z płyty OSB należy wyciąć cztery elementy: dwie, dłuższe ścianki boczne, jedną ściankę z wejściem dla czworonoga oraz jedną, tożsamą ściankę pełną. Wszelkie miary muszą być wyraźnie naniesione na płytę przy użyciu rysika, bądź zwykłego ołówka. Jeżeli jesteśmy pewni, że dobrze oznaczyliśmy cięcia na płycie, możemy przejść do wycinania poszczególnych elementów. Prostokąty należy wycinać przy pomocy piłki ręcznej, bądź pilarki elektrycznej. Zdecydowanie korzystniej jest wykonać cięcia pilarką, gdyż ślady po obrabianiu materiału nie będą tak widoczne. Wyrzynarka posłuży nam zaś do wykonania półkolistego otworu w jednym z mniejszych prostokątów.

Następną rzeczą jest dopasowanie desek podłogowych i ich prawidłowe wymierzenie. Na tym etapie niezbędne jest precyzyjne wyliczenie odległości kantówek i odpowiednie ich przycięcie. Deski podłogowe muszą teraz zostać przymocowane do wpustów - zabieg wykonujemy z wykorzystaniem wkrętów. Samo postawienie szkieletu nie powinno nastręczać problemów, o ile posiadamy łączniki ciesielskie. Dzięki nim możemy precyzyjnie połączyć wszystkie elementy konstrukcyjne, a następnie przymocować doń gwoździe, albo wkręty.

Kiedy szkielet stoi i wszystkie inne części składowe są już odmierzone i czekają na montaż, możemy zacząć przykręcanie ich do ożebrowania. Pierwszym etapem prac jest przytwierdzenie konstrukcji do podłogi budy. Później dokręcamy boczne elementy konstrukcyjne.

Budowa dachu odbywa się na dwóch poziomach. Po pierwsze dokładnie okrywamy dach zakupionymi deskami, następnie zaś okładamy go gontem bitumicznym. Gont powinien zostać ogrzany do odpowiedniej temperatury przy pomocy palnika gazowego.

Jeżeli obawiamy się, że buda nie zapewni psu wystarczającej ilości ciepła, możemy zdecydować się na jej dodatkowe ogrzanie (niemniej wyłożenie budy pianką termoizolacyjną generuje dodatkowe koszta).

Kiedy buda dla psa zostanie urządzona zgodnie z naszymi oczekiwaniami, musimy zastanowić się, w jakim miejscu ją postawić. Pies powinien czuć się w swoim domku komfortowo i nie krępować się z powodu ciekawskich spojrzeń przechodniów. Buda stanowi azyl dla psa, zatem jej lokacja musi być z gruntu przemyślana. Unikajmy miejsc położonych w pobliżu siatki ogrodzeniowej, wystawionych na widok publiczny i terenów mocno nasłonecznionych. Pies będzie mieszkał w budzie przez niemalże cały rok, również w okresie letnim, kiedy temperatury są nad wyraz wysokie!


Tagi Artykułu: akcesoria dla psa, akcesoria dla psów, buda dla owczarka niemieckiego, buda dla psa, buda dla psa konstrukcja, buda dla psa ocieplana, buda dla psa projekt, buda dla psa wymiary, budowa budy dla psa, budy, budy dla psa, dla psa, dla psów, forum o psach, hodowle psów, jak zbudować budę dla psa, jak zrobić budę dla psa, ogłoszenia, projekt budy dla psa, psia buda, psie budy, psy, psy do adopcja, psy pies


Zgłoś błąd | Poinformuj znajomego | Dodaj do ulubionych | Podziel się stroną w na: Dodaj do Wykop

Zobacz także:

Rasy psów nasi ulubieńcy

Deutscher jagdterrier

Rasy psów nasi ulubieńcy

Dogoterapia - wybór psa

Rasy psów nasi ulubieńcy

Seter irlandzki mahoniowy

Rasy psów nasi ulubieńcy

Szczepienia psów

Rasy psów nasi ulubieńcy

Wyżeł niemiecki krótkowłosy

Wyszukiwanie:
Katalog firm
Najpopularniejsze rasy psów:
 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Airedale terrier
  Terriery to rasa psów myśliwskich. Pomimo, że psy potrzebują dużo ruchu i wskazane jest, a...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Akita inu
  Akita (Akita inu) to rasa psów, która zaliczana jest do grupy szpiców oraz psów pierwotnyc...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Border collie
  Border Collie jest bardzo inteligentnym i podatnym na szkolenia psem, który doskonale spra...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Buldog amerykański
  Buldogi amerykańskie to rasa psów pracujących, która została opracowana w Stanach Zjednocz...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Owczarek australijski (typ amerykański)
  Owczarek australijski typ amerykański przez wiele osób nieco pieszczotliwie nazywany aussi...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Samoyed
  Samojed jest bardzo łagodnym, oddanym swojemu właścicielowi, przyjaznym i bardzo zabawnym ...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Shih tzu
  Historia rasy Shih Tzu nie jest do końca znana. Wiadomo że psy wywodzą się z Tybetu i były...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Szpic miniaturowy Pomeranian
  Szpic miniaturowy Pomeranian nie ma problemów z adaptowaniem się do nowych warunków mieszk...

Sonda do tego artykułu:

CZy Twój pies ma rodowód?

tak

nie

Losowe artykuły serwisu
 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Obowiązki właściciela psa
  Będąc właścicielem psa przyjmujemy na siebie nie tylko same przyjemności płynące z tego faktu, lecz ...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Rasy psów na K
  Psy na literę K: Kai, Karelski pies na niedźwiedzie, Keeshound, Kelpie, Kerry Beagle, Kerry blue ter...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Owczarek podhalański kompendium
  Polski owczarek podhalański należy do psów pasterskich i stróżujących, głównie spotykany w Tatrach i...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Pies pasterski
  Psy pasterskie stanowią jedną z nielicznych grup zwierząt, które zachowały swoje dawne funkcje praco...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Dziecko i pies w jednym domu
  Od dawna już wiadomo, że dzieci bardzo dobrze wychowują się w towarzystwie psów. Są zdecydowanie bar...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Pedigree DentaStix Mini
  Pedigree DentaStix Mini to sprawdzony psi przysmak przeznaczony do dbania o higienę i zdrowie jamy u...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Podział ras psów wg grup FCI
  Federation Cynolgique Internationale ze swą siedzibą znajdującą się na terenie Belgii jest międzynar...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Rasy psów wg FCI - Grupa VII
  Wyżły to psy myśliwskie, które są wykorzystywane do tropienia zwierzyny. Cechą charakterystyczną dla...

Najnowsi użytkownicy serwisu:
 • daniel.saulski
 • mys66
 • sklepi77
 • kasia.osesek
 • Roxie
 • aleksandra.janiszkie

Wszyscy użytkownicyPoradniki serwisu Galerie zdjęć psów Użytkownicy serwisu Pozostałe działy Redakcja serwisu
Copyright © 2011-2012 psy-pies.com
Ogłoszenia
Katalog firm
Newsletter serwisu