Szybkie logowanie:
Email:
Hasło:
Rejestracja

<< Najgrubszy pies świata
Lista najdroższych psów świata >>

Mastif tybetański najdroższy pies świata

Kategorie Artykułu:
Psy > Ciekawostki

     Ile kosztuje najdroższy czworonóg na świecie? Skąd pochodzi? Jaką rasę reprezentuje? Jakim cudem hodowca podjął za niego astronomiczną sumę, 10 milionów chińskich juanów?

Mastif tybetański najdroższy pies świata?

     Czerwony Mastiff tybetański stał się najdroższym psem na świecie na skutek transakcji przeprowadzonej pomiędzy chińskim hodowcą, a baronem węglowym zamieszkującym północne Chiny. Kwota zakupu zwierzęcia wyniosła równo 10.000.000 chińskich juanów czyli 945.000 funtów brytyjskich.
Szczęśliwy właściciel psa najwyraźniej nie liczył się z kosztami. Chęć posiadania oryginalnego i zupełnie niebanalnego zwierzęcia okazała się silniejsza od zdrowego rozsądku. Zakup psa nie przerywa jednak ciągu ogromnych kosztów, które będzie musiał ponieść w przyszłości właściciel. Mastif tybetański jest zwierzęciem  niezwykle kosztownym w utrzymaniu i bardzo wybrednym. Dojrzałe osobniki nierzadko osiągają wagę 180 funtów, czyli tyle co dorosły człowiek o średniej budowie ciała! Standardowa dieta psów obejmuje: gotowane rybie głowy, sproszkowane skorupki jaj, olej z wątroby dorsza  i surowe kości, które pomagają oczyszczać zęby. Alternatywą dla preparowanych samodzielnie posiłków są oczywiście karmy dostępne w specjalistycznych sklepach zoologicznych. Nie trudno sobie zatem wyobrazić, ile wynosi miesięczny koszt utrzymania zwierzęcia.

Ciekawostki historyczne o rasie Mastif tybetański. Najdroższy pies świata i jego historia

     Marco Polo spotkał Mastify tybetańskie prawdopodobnie już w XIII wieku, opisując je jako "wysokie jak osły z głosem potężnym jak u lwa”. Pomimo, że rasa jest bardzo mocno związana z regionem dalekowschodnim, część osobników została eksportowana do Europy. W Wielkiej Brytanii żyje około 300 Mastiffów. Suki mogą wydawać na świat zaledwie jeden miot w ciągu roku. Cena za szczenię, zrodzone w europejskiej hodowli, wynosi od 850 do 1000 funtów. Nie jest to szczególnie wysoka stawka; dla porównania Buldog angielski jest prawie dwukrotnie droższy.
Mastif tybetański hodowla psów w Polsce
W Polsce funkcjonuje kilka hodowli rasy Mastif Tybetański. Koszt zakupu rasowego szczenięcia to około 3000 zł. Jeżeli chcemy mieć pewność, że weszliśmy w posiadanie zwierzęcia rodowodowego, to zasięgnijmy informacji o wybranej hodowli.

Mastif tybetański najdroższy pies świata, koszt jego zakupu. Czy tak wysoka cena znajduje logiczne uzasadnienie?

    Według hodowcy, Lu Liang, Big Splash (określenie ekwiwalentne dla Mastifa tybetańskiego) najdroższe szczenię wpisuje się doskonale we wzorzec rasy, dlatego też jego wysoka cena jest absolutnie uzasadniona. 11-miesięczne zwierzę zostało wyhodowane w zgodzie z tradycyjnymi normami i z zachowaniem najwyższej staranności. Warto podkreślić, że szczenię może zostać w przyszłości wykorzystane do reprodukcji. Każdorazowe pokrycie może przydać właścicielowi prawie 10 tysięcy funtów brytyjskich. 

   Cena, jaką musiał ponieść nowy właściciel, to znak, że czerwony tybetański mastif stał się symbolem statusu w Chinach, zastępując inne dobra luksusowe takie jak: biżuterię, samochody czy technologiczne gadżety. Mastify tybetańskie od wieków uważane są za zwierzęta święte, przynoszące zdrowie i wszelkie błogosławieństwa swoim właścicielom. Warto przyjrzeć się również symbolice czerwonego koloru. Czerwień utożsamiana jest ze szczęściem, powodzeniem i miłością. Panny młode idą do ślubu ubrane w czerwone suknie; stroje koronacyjne również posiadają czerwone akcenty.

Najdroższy pies na świecie Mastif tybetański Red Lion
Czerwony Mastif tybetański "Red Lion"         foto.facebook

   Tybetańczycy wierzą, że psy mają dusze zmarłych mnichów i mniszek, którzy za życia nie byli wystarczająco dobrzy, aby po śmierci dostać się do królestwa niebieskiego. Trudno wytłumaczyć popularność rasy bez gruntownej znajomości kultury chińskiej, dlatego też zachęcamy Państwa do czerpania informacji również z innych źródeł.

Zachowanie i temperament

    Hodowcy utrzymują, że Mastify są psami bardzo inteligentnymi i wrażliwymi. Nie ufają obcym  i posiadają naturalne predyspozycje do stróżowania. Czworonogi były pierwotnie wykorzystywane do pilnowania zwierząt , w związku z czym tolerują inne psy, koty i nie ujawniają tendencji dominacyjnych. Właściciel musi jednak pamiętać o konieczności przeprowadzenia wczesnego szkolenia. Niewłaściwie uspołeczniony pies może sprawiać duże problemy wychowawcze , a nawet wykazywać agresję. Jeżeli nie mieliśmy wcześniej do czynienia ze zwierzętami, nie powinniśmy decydować się na kupno psa tej rasy.
Jak wynika z powyższego opisu, psy nie różnią się zbytnio od innych Stróży i Pasterzy. Przyczyn ich popularności  należy doszukiwać się zatem w historii i chińskich tradycjach.

Rekordziści wśród Mastifów

Mastify tybetańskie już od dłuższego czasu śmiało poczynają sobie w klasyfikacjach na najdroższe psy świata. Ponad dwa lata temu tytuł trafił bowiem do czworonoga imieniem Red Lion, który został wyceniony na £ 915.000. Czy możemy spodziewać się nowego rekordu? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum.

źródło zdjęcia: www.dailymail.co.uk

Pies Czerwony Mastif tybetański o imieniu BIG SPLASH

ciekawostki o psach, czerwony mastif tybetański, czy mastify tybetańskie są najdroższą rasą psów, hodowla mastif, ile kosztował najdroższy pies świata, mastif red lion, mastif tybetanski ceny, mastif tybetański, mastif tybetański cena, mastif tybetański czerwony, mastif tybetański hodowla psów, mastif tybetański najdroższy pies, mastif tybetański najdroższy pies świata, mastif tybetański najdroższym psem, mastif tybetański zachowanie i temperament, mastiff tybetański, mastify tybetańskie, najdrozszy pies, najdrozszy pies na swiecie, najdroższa rasa psów, najdroższy pies, najdroższy pies na świecie, najdroższy pies świata, najdroższy pies świata ile kosztuje, najdroższy pies świata mastif, najdroższy pies świata rasa, pies z tybetu, tybetański mastif


Tagi Artykułu: ciekawostki o psach, czerwony mastif tybetański, czy mastify tybetańskie są najdroższą rasą psów, hodowla mastif, ile kosztował najdroższy pies świata, mastif red lion, mastif tybetanski ceny, mastif tybetański, mastif tybetański cena, mastif tybetański czerwony, mastif tybetański hodowla psów, mastif tybetański najdroższy pies, mastif tybetański najdroższy pies świata, mastif tybetański najdroższym psem, mastif tybetański zachowanie i temperament, mastiff tybetański, mastify tybetańskie, najdrozszy pies, najdrozszy pies na swiecie, najdroższa rasa psów, najdroższy pies, najdroższy pies na świecie, najdroższy pies świata, najdroższy pies świata ile kosztuje, najdroższy pies świata mastif, najdroższy pies świata rasa, pies wart miliony, pies z tybetu, tybetański mastif


Zgłoś błąd | Poinformuj znajomego | Dodaj do ulubionych | Podziel się stroną w na: Dodaj do Wykop

Zobacz także:

Rasy psów nasi ulubieńcy

Anatomia psa - zęby i pazury

Rasy psów nasi ulubieńcy

Japoński pies Akita inu

Rasy psów nasi ulubieńcy

Karmienie szczeniaka Yorka

Rasy psów nasi ulubieńcy

Leonberger

Rasy psów nasi ulubieńcy

Pies w kulturze wschodu

Wyszukiwanie:
Katalog firm
Najpopularniejsze rasy psów:
 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Airedale terrier
  Terriery to rasa psów myśliwskich. Pomimo, że psy potrzebują dużo ruchu i wskazane jest, a...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Akita inu
  Akita (Akita inu) to rasa psów, która zaliczana jest do grupy szpiców oraz psów pierwotnyc...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Border collie
  Border Collie jest bardzo inteligentnym i podatnym na szkolenia psem, który doskonale spra...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Buldog amerykański
  Buldogi amerykańskie to rasa psów pracujących, która została opracowana w Stanach Zjednocz...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Owczarek australijski (typ amerykański)
  Owczarek australijski typ amerykański przez wiele osób nieco pieszczotliwie nazywany aussi...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Samoyed
  Samojed jest bardzo łagodnym, oddanym swojemu właścicielowi, przyjaznym i bardzo zabawnym ...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Shih tzu
  Historia rasy Shih Tzu nie jest do końca znana. Wiadomo że psy wywodzą się z Tybetu i były...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Szpic miniaturowy Pomeranian
  Szpic miniaturowy Pomeranian nie ma problemów z adaptowaniem się do nowych warunków mieszk...

Sonda do tego artykułu:

Jakie psy wolisz?

Małe

Duże

Losowe artykuły serwisu
 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Karmienie szczeniąt butelką
  Gdy nasza suczka urodzi wreszcie szczenięta, zwykle wszystko jest w porządku, jednak czasem mogą poj...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Butchers kurczak (pasztet w galarecie)
  Puszka Butchers z kurczakiem to kompletna karma bezglutenowa dla dorosłych psów. Zawartość mięsa osc...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Depresja inbredowa
  Depresja inbredowa może wystąpić na skutek krewniaczego kojarzenia czworonogów. Coraz więcej czworon...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Charakter psa w genach
  Wiele zachowań psów jest warunkowanych przez geny i dziedziczonych od rodziców. Za pewnie nie raz za...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Historia Doga Tybetańskiego
  W opinii starożytnego geografa greckiego Strabona Dogi Tybetańskie były psami niezwykle odważnymi i ...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Motyw psa w malarstwie
  Dogs Playing Poker to seria szesnastu obrazów olejnych, które zostały namalowane przez Coolidge w 19...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Nosówka u psa - objawy i leczenie
  Nosówka u psa to bardzo poważne schorzenie, które może dotknąć każde, niezaszczepione zwierzę. Najwi...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Rasy psów stróżujących
  Rasy psów stróżujących powinny wykazywać pewne, osobnicze cechy, które sprawią, że będą doskonale na...

Najnowsi użytkownicy serwisu:
 • daniel.saulski
 • mys66
 • sklepi77
 • kasia.osesek
 • Roxie
 • aleksandra.janiszkie

Wszyscy użytkownicyPoradniki serwisu Galerie zdjęć psów Użytkownicy serwisu Pozostałe działy Redakcja serwisu
Copyright © 2011-2012 psy-pies.com
Ogłoszenia
Katalog firm
Newsletter serwisu