Szybkie logowanie:
Email:
Hasło:
Rejestracja

<< Białe psy
Seter szkocki Gordon kompendium >>

Najgroźniejsze rasy psów

Kategorie Artykułu:
Psy > Rasy psów

Zagadnienie dotyczące psiej agresji jest tak rozległe i długie jak sama przyjaźń pomiędzy człowiekiem i psem. Jej nieco ogólniejszy i pobieżny podział oparty jest na zagadnieniu agresji wrodzonej i nabytej, oraz agresji nerwicowej psa.

Agresja nabyta jak sama nazwa wskazuje następuje w wyniku nabycia przez zwierzę pewnych czynników okazywanych mu w trakcie jego wychowywania i ułożenia przez swego opiekuna lub tresera. W ten sposób nawet najmniejsza rasa psa może zostać wyuczona typowych agresywnych zachowań względem otoczenia. Nieco inną formą psiej agresji jest agresja wrodzona, polegająca na wpisaniu tego rodzaju zachowania w rozległe cechy psiego charakteru.

Istnieje, co prawda powiedzenie tego typu, że nie ma psów agresywnych a jedynie nieumiejętnie wychowane przez swego opiekuna, jednak niejako na zaprzeczenie tego stanu rzeczy w naszym kraju został ustanowiony przepis nawiązujący i określający jedenaście psich ras o nastawieniu wyjątkowo agresywnym względem otoczenia.

Przepis ów to akt prawny wydany w formie Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 28.IV.2003 roku.

Zgodnie z 10 artykułem ustawy o ochronie zwierząt, przepis nakłada w ścisły sposób na hodowcę jednej z ras uznanych za agresywną, wymóg uzyskania i posiadania właściwego zezwolenia.

Warto także w tym miejscu wspomnieć, że zgodnie z sejmową uchwalą z 2005 roku obowiązuje zakaz poruszania się z psem bez smyczy, nieposiadającym założonego kagańca w miejscu publicznym.


 • Tosa inu

 • Dog argentyński

 

Oto wykaz ras, które zostały odnotowane i uznane za agresywne w naszym kraju;

Amerykański pit bull terrier. Odmiana psa, której krajem pochodzenia jest USA. Rasa psa osiągającego wagę 20-30kg, wzrost zawarty jest pomiędzy 45-55cm, przewidywana długość życia 11-13 lat. Cechuje się dosyć znaczną odpornością na ból i dużą siłą jak też walecznością. Rasa psa dla doświadczonego hodowcy. Ułożenie w znacznym stopniu zależne od udanego procesu socjalizacji psa.

Pies będący w czołówce najniebezpieczniejszych psich ras.

Pies z Majorki (Perro de Presa Mallorquin). Rasa psa pochodzącego z Balearów. Odmiana psa osiągającego wzrost 52-58 cm, wysokości w kłębie, waga psa jest zawarta pomiędzy 35-40kg. w przypadku psa i 30-35kg. w przypadku suki, przewidywana długość życia tej odmiany to 10-11 lat. Wymagane odpowiednio dobrane szkolenie i doświadczony hodowca. Najczęstszy kolor okrywy włosowej żółty, czerwony, pręgowany i płowy.

Buldog amerykański. Pies, którego krajem patronackim jest USA, mogący osiągnąć wysokość w kłębie do 70cm, odpowiednia waga psa jest zawarta w granicy 40-68kg, dla suki 32-60kg. przewidywana długość życia 10-12 lat. Wykorzystywany przede wszystkim, jako pies obronny, z agresywnym nastawieniem wobec innych psów, wymaga odpowiedniego ułożenia przez doświadczonego właściciela. Najczęściej występujące kolory umaszczenia to białe, białe z łatami, brązowe, płowe i w odcieniach mahoniu.


 • Akbash dog

 • Rottweiler

Dog argentyński. Jak już sama nazwa wskazuje jest to odmiana psa pochodzącego z Argentyny. Średni wzrost tych psów jest zawarty pomiędzy 60-68 cm, natomiast średnia waga dla tych psów wynosi zazwyczaj 45-55kg. przewidywana długość życia 13-15 lat. Jest to pies silny i obdarzony twardym charakterem w związku, z czym przeznaczony jest on dla doświadczonych właścicieli. Najczęstszym umaszczeniem sierści jest kolor biały.

Dog kanaryjski (Perro de Presa Canario). Zgodnie z nazwą jest to odmiana psa pochodzącego z terenu wysp kanaryjskich. Pies osiągający wysokość w kłębie 60-70cm, odnośnie wagi wynosi ona 45-60kg. przewidywana długość życia tej odmiany 12-13 lat. Odmiana psa bardzo silnego i niesamowicie szybkiego w ataku. Wymagany doświadczony właściciel i opiekun potrafiący się obchodzić z psem rasy bojowej. Praktycznie wszystkie kolory umaszczenia są dopuszczalne.

Tosa inu. Odmiana psa, dla którego krajem pochodzenia jest Japonia. Pies nazywany także mastifem japońskim. Minimalna wysokość psa powinna wynosić 60cm, dla suki natomiast 55 cm. waga psa 65-90kg, w przypadku suki 55-75kg. przewidywana długość życia osobników tej rasy to 11-12 lat. Odmiana psa uchodzącego za jednego z doskonalszych psich wojowników. Pies wyłącznie dla doświadczonego hodowcy. Umaszczenie sierści w kolorach złotym, czerwonym i czarnym.

Rottweiler. Pies pochodzący z ternu Niemiec. Wysokość psa wynosi 62-68 cm, suki 56-63cm. waga od 45 do 52kg. Przewidywana długość życia dla tej rasy 10-12 lat. Odmiana psa pewnego siebie, posiadającego wrodzony instynkt obrony właściciela i mienia. W nieodpowiednich rekach i bez poprawnego ułożenia pies mogący stać się niebezpieczny dla otoczenia. Wymagane umiejętne szkolenie. Umaszczenie sierści zawsze czarne z podpaleniami w określonych miejscach.

Akbash dog. Rasa psa pochodzącego z terenów Turcji. Wysokość kłębie wahająca się w granicy 73-85cm, waga ciała natomiast 40-58kg. Przewidywana długość życia dla osobników tej rasy 10-11 lat. Odmiana psa bardzo odważnego, posiadającego dosyć mocno rozwinięty instynkt terytorialny. Rozdrażniony okazuje się być nieobliczalny i trudny do poskromienia. Pies dla doświadczonego właściciela, posiadający umaszczenie w kolorze białym czasem z odcieniem kremowym.


 • Amerykański pit bull terrier

 • Owczarek kaukaski

Lista ras psów uznanych za agresywne cd.

Anatolian karabash. Za kraj pochodzenia tej rasy uznawana jest Turcja, dokładniej - Anatolia, inna spotykana nazwa tych psów to owczarek anatolijski. Ich wywóz poza granice tego kraju jest prawnie zabroniony przez władze tureckie. Rasa psa osiągającego wysokość w kłębie 72-81cm i masę ciała 45-65 kg. Przewidywana długość życia tych psów 10-11 lat. Pies odporny na trudne warunki klimatyczne, wymagane odpowiednie szkolenie w zakresie posłuszeństwa. Rasa psa dla doświadczonego właściciela.

Moskiewski stróżujący. Odmiana psa pochodzącego z terenu Rosji. Wysokość psów wywodzących się z tej odmiany to 66-78 cm, waga  zazwyczaj w granicy około 80kg. Przewidywana długość życia tych psów to okres 10-12 lat. Pies o przeznaczeniu stróżująco-obronnym. Sprowokowany potrafi walczyć do kresu swych sił. Umaszczenie kolory białego, obowiązkowo z rudymi lub czarno-rudymi łatami. Agresywny zarówno względem obcych osób jak i psów. Nieodpowiedni dla początkującego właściciela.

Owczarek kaukaski. Pies pochodzący z terenów dawnego ZSRR. Jest odmiana psa osiągającego wysokość w kłębie 65-78 cm, o wadze zawartej pomiędzy 55-79kg. przewidywana długość życia w przypadku tej rasy wynosi 11-12 lat. Psy czujne i niezależne, stanowcze i nieufne wobec obcych osób. Zrównoważone a jednak potrafiące sprawić problem dla niedoświadczonego hodowcy. Źle znosi życie w mieście. Najczęściej występujące umaszczenie sierści szare, przypominające kolor sierści wilka.

agresywne rasy psów, agresywny pies, groźne psy, groźne psy rasy, groźne rasy psów, groźne rasy psów lista, groźny pies, lista najgroźniejszych ras psów, lista psów agresywnych, lista ras psów agresywnych, lista ras psów uznanych za agresywne, lista ras psów uznanych za niebezpieczne, lista ras uznanych za groźne, najbardziej agresywne rasy psów, najgroźniejsze rasy psów, niebezpieczne psy, niebezpieczne rasy psów, niebezpieczne rasy psów lista, pies agresywny, pies groźny, pies obronny, psy agresywne, psy ras uznanych za groźne, rasy groźnych psów, rasy psów, rasy psów agresywnych, rasy psów groźnych, rasy psów obronnych, wykaz ras psów agresywnych, wykaz ras psów uznanych za agresywne, wykaz ras psów uznanych za groźne, wykaz ras psów uznanych za niebezpieczne


Tagi Artykułu: agresywne rasy psów, agresywny pies, groźne psy, groźne psy rasy, groźne rasy psów, groźne rasy psów lista, groźny pies, lista najgroźniejszych ras psów, lista psów agresywnych, lista ras psów agresywnych, lista ras psów uznanych za agresywne, lista ras psów uznanych za niebezpieczne, lista ras uznanych za groźne, najbardziej agresywne rasy psów, najgroźniejsze rasy psów, niebezpieczne psy, niebezpieczne rasy psów, niebezpieczne rasy psów lista, pies agresywny, pies groźny, pies obronny, psy agresywne, psy ras uznanych za groźne, rasy groźnych psów, rasy psów, rasy psów agresywnych, rasy psów groźnych, rasy psów obronnych, wykaz ras psów agresywnych, wykaz ras psów uznanych za agresywne, wykaz ras psów uznanych za groźne, wykaz ras psów uznanych za niebezpieczne


Zgłoś błąd | Poinformuj znajomego | Dodaj do ulubionych | Podziel się stroną w na: Dodaj do Wykop

Zobacz także:

Rasy psów nasi ulubieńcy

Choroby starych psów

Rasy psów nasi ulubieńcy

Dobór hodowlany

Rasy psów nasi ulubieńcy

Psy królewskie

Rasy psów nasi ulubieńcy

Rozród psów - wstęp

Rasy psów nasi ulubieńcy

Skręt żołądka u psa

Wyszukiwanie:
Katalog firm
Najpopularniejsze rasy psów:
 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Airedale terrier
  Terriery to rasa psów myśliwskich. Pomimo, że psy potrzebują dużo ruchu i wskazane jest, a...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Akita inu
  Akita (Akita inu) to rasa psów, która zaliczana jest do grupy szpiców oraz psów pierwotnyc...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Border collie
  Border Collie jest bardzo inteligentnym i podatnym na szkolenia psem, który doskonale spra...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Buldog amerykański
  Buldogi amerykańskie to rasa psów pracujących, która została opracowana w Stanach Zjednocz...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Owczarek australijski (typ amerykański)
  Owczarek australijski typ amerykański przez wiele osób nieco pieszczotliwie nazywany aussi...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Samoyed
  Samojed jest bardzo łagodnym, oddanym swojemu właścicielowi, przyjaznym i bardzo zabawnym ...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Shih tzu
  Historia rasy Shih Tzu nie jest do końca znana. Wiadomo że psy wywodzą się z Tybetu i były...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Szpic miniaturowy Pomeranian
  Szpic miniaturowy Pomeranian nie ma problemów z adaptowaniem się do nowych warunków mieszk...

Losowe artykuły serwisu
 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Hotele i pensjonaty dla psów w Polsce
  Decydując się na posiadanie psa, powinniśmy jednak to kalkulować zawczasu! Obecnie mamy już instytuc...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Budowa psa
  Anatomia, czyli inaczej mówiąc budowa ciała psa przede wszystkim jest nauką zajmującą się nie tylko ...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Preparaty na odrobaczanie psów
  Każdego psa należy systematycznie odrobaczać. Zabieg ten polega na podaniu odpowiedniego preparatu (...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Parki dla psów w Warszawie
  Na szczęście w Warszawie funkcjonuje kilka wybiegów dla psów – niewielkich powierzchni ogrodzonych s...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Namibia, Anatoliany i Gepardy
  Na czym polega program ochrony gepardów przez Anatoliany? Namibia to niebezpieczny kraj dla kóz i in...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Pielęgnacja psa
  Nie ma jednego, uniwersalnego sposobu pielęgnacji psa. Poszczególne rasy zbyt różnią się pomiędzy so...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Psy dla alergików lista ras ze zdjęciami
  Piesek dla alergika. Czy alergicy mogą mieć psy? Powszechnie wiadomo, że alergicy nie powinni mieszk...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Cmentarz dla zwierząt
  W Ameryce Północnej, a konkretnie w Hartsdale nieopodal Nowego Yorku, znajduje się największy i najs...

Najnowsi użytkownicy serwisu:
 • daniel.saulski
 • mys66
 • sklepi77
 • kasia.osesek
 • Roxie
 • aleksandra.janiszkie

Wszyscy użytkownicyPoradniki serwisu Galerie zdjęć psów Użytkownicy serwisu Pozostałe działy Redakcja serwisu
Copyright © 2011-2012 psy-pies.com
Ogłoszenia
Katalog firm
Newsletter serwisu