Rasa: Owczarek niemiecki czarny

Owczarek niemiecki czarny dosyć często przedstawiany zwłaszcza w wielu bajkach, jako „zły wilk” związane to jest z jego niesamowicie ciemną barwą umaszczenia. Jest to zarazem jedna z rzadziej występujących odmian tej rasy.

W przypadku tej odmiany istnieje zarówno krótko jak i długowłosa jej odmiana.

Odmiana Owczarka niemieckiego czarnego była szczególnie chętnie wykorzystywana przez wojska niemieckie w okresie drugiej wojny światowej.

  • Najczęstsze choroby i dolegliwości

Podobnie jak pozostałe odmiany owczarka tak i ta jest odmianą psa podatnego na dysplazję stawów i problemy żołądkowo jelitowe. Tak samo też mogą jej się przytrafić choroby oczu. Niekiedy istnieje możliwość wystąpienia objawów zapalenia tkanki kostnej. W związku z czarną barwą sierści odmiana nieco bardziej podatna na przegrzanie, dotyczy to zwłaszcza długowłosych psów.

  • Owczarek niemiecki czarny wady i zalety

Owczarek niemiecki czarny jest postrzegany przez wielu hodowców za odmianę psa cechującego się zrównoważoną psychiką i silną budową swego ciała. Podobnie jak pozostałe odmiany tak i ta odmiana posiada silnie rozwiniętą chęć współpracy z opiekunem i aportowania. Dosyć łatwo pozwala się wyszkolić, poza tym jest to rasa psa obdarzonego olbrzymią odwagą. Bardzo dobrze odnajduje się w charakterze psa do towarzystwa, w charakterze obronnym, służbowym, typowo stróżującym jak i pasterskim.

  • Owczarek niemiecki czarny a dziecko

Czarny owczarek niemiecki okazuje się być w miarę odpowiednim kompanem zabaw z dziećmi, oczywiście pod warunkiem, że został on odpowiednio ułożony i najlepiej gdyby od wczesnego wieku szczenięcego przebywał w towarzystwie dzieci. Nie mniej jednak jest to doskonałego rodzaju pies rodzinny, posiadający opiekuńcze i przyjazne nastawienie do dziecka. Czarny owczarek niemiecki jest psem potrafiącym wzbudzić znaczny respekt już samym swym wyglądem a nie zachowaniem.

Cena szczeniąt z rodowodem to koszt 1000 - 2800 złotych. Źródło (Allegro, Alegratka, Olx).

Tagi artykułu:


Zobacz także: