Szybkie logowanie:
Email:
Hasło:
Rejestracja

<< Pinczer miniaturowy - Ratlerek
Foksterier szorstkowłosy >>

Popularne rasy psów

Kategorie Artykułu:
Psy > Rasy psów
Nasz pies > Kupno psa > Wybór psa

Chcąc opowiedzieć o popularności poszczególnych ras należy uwzględnić kraj ich występowania, w każdym kraju, bowiem popularność ta będzie dosyć szeroko zróżnicowana, oparta nie tylko na samym miłym wyglądzie, lecz także na poszczególnych predyspozycjach psa, odpowiednio dopasowanych oczywiście do regionu jego występowania. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że nie zawsze początki rasy przypisywane danemu krajowi będą w pełni odpowiadały popularności rasy w tym kraju. I tak np. w naszym kraju gończy polski lub ogar polski nie są wcale najbardziej znanymi rasami psów.

Popularne rasy psów są bez wątpienia rasy poniżej opisane.

Owczarek niemiecki

Rasa tego psa swą olbrzymią popularność zawdzięcza przede wszystkim wielu rolom filmowym, na których to jest on przedstawiony, jako inteligentny, szybko uczący się pies, niesamowicie oddany i wierny swemu opiekunowi. Tak też jest w rzeczywistości, pod warunkiem, że zostanie on odpowiednio ułożony. Pies odpowiedni przede wszystkim dla osób pewnych siebie. Lubiących aktywne spędzanie wolnego czasu. Jest to jedna z bardziej uniwersalnych psich ras w charakterze stróża domowego obejścia. Inna nazwa, z jaką się możemy spotkać to owczarek alzacki, kraj pochodzenia rasy Niemcy.

Jamnik

Uważany za dosyć inteligentną rasę psa, rasę niezwykle ruchliwą i wszędobylską. Dawniej szczególnie chętnie wykorzystywany w myślistwie, w dniu dzisiejszym traktowany, jako doskonałego rodzaju pies do towarzystwa. Odmiana psa zabawnego i niesamowicie pociesznego, potrafiącego dostarczyć swemu opiekunowi bardzo dużo radości. Ojczyzną pochodzenia tej rasy są Niemcy.

Cocker spaniel angielski

Wesoły, posiadający niesamowicie żywe uosobienie i żwawą naturę, uwielbia zabawy i spacery z opiekunem. Jego ogromna popularność związana jest przede wszystkim z faktem posiadania ponad przeciętnej, dosyć specyficznej psiej urody. Pies doskonale sprawdzający się, jako odmiana psa rodzinnego zwłaszcza w rodzinach gdzie są nieco starsze dzieci. Inna, równie często spotykana nazwa to cocker spaniel angielski związana z faktem pochodzenia tej rasy z państwa, jakim jest Wielka Brytania.

Yorkshire terrier

Pies, którego nierzadko będziemy mieli możliwość spotkania z kolorową kokardą we włosach. Swą ogromną popularność zawdzięcza przede wszystkim oryginalnemu wyglądowi i faktowi posiadania stosunkowo nieznacznych rozmiarów swego ciała. Pomimo faktu, że jest on zaliczany do jednych z najmniejszych psów świata jest uznawany za psa posiadającego silną osobowość. Szczególnie chętnie zalecany dla osób w podeszłym nieco wieku i tych prowadzących samotniczy tryb życia. Zdecydowanie lepiej czuje się w kontaktach z nastoletnią młodzieżą niż z małymi dziećmi. Ojczyzną pochodzenia rasy jest Wielka Brytania.


 • Jamnik długowłosy

 • Pudel

Labrador retriever

Pies energiczny, będący niemalże cały czas zadowolony z życia, doskonale sprawdza się w charakterze psa rodzinnego. Rasa ta jednak wymaga nieco większej dawki ruchu na świeżym powietrzu. Poprzez odpowiednie ułożenie w doskonały sposób rasa tego psa sprawdza się w dogoterapii i ratownictwie. Swą popularność zawdzięcza przede wszystkim ciągłej gotowości służenia swemu opiekunowi i chęci bycia z nim razem. Państwem patronackim dla tej rasy jest Wielka Brytania.

Golden retriever

Rasa psa szczególnie chętnie polecana dla początkujących hodowców i właścicieli psów. Fakt ten związany jest przede wszystkim ze znaczną łagodnością i posłuszeństwem psów tej rasy. Jest to jedna z bardziej wyrozumiałych psich ras, potrafiąca w doskonały sposób porozumieć się z dziećmi, zarówno tymi nieco młodszymi jak i starszymi. Uwielbia ruch i sprawdzanie się w wykonywaniu powierzonych mu zadań.

Doskonały do zabawy i wspólnego spędzania czasu, niezalecany, jako stróż obejścia. Rasa pochodzi z Wielkiej Brytanii.

West Highland White Terrier

Swą ogromną popularność rasa tego psa zawdzięcza w znacznej mierze swemu niezwykle słodkiemu wyglądowi, przypominającemu nieco wygląd małego niedźwiadka. Pies nieznacznych rozmiarów, posiadający jednak dosyć silny charakter własny, zalecany dla ludzi także o tego rodzaju charakterze.

Krajem pochodzenia psów tej rasy jest Szkocja.

Cavalier King Charles Spaniel

Pies łagodny z przyjacielskim nastawieniem do całego świata, potrafiący w doskonały sposób uprzyjemnić i umilić życie osobie starszej, samotnej jak i rodzinie z dziećmi. Śmiało można powiedzieć o tej rasie, że psy się z niej wywodzące są osobnikami lubiącymi i potrafiącymi dawać przyjaźń i radość życia człowiekowi. Państwem patronackim tej rasy jest Wielka Brytania.

Pudel

Popularność tej rasy jest związana z posiadaniem dosyć nietypowego wyglądu, warto także zaznaczyć, że jest to jedna z bardziej inteligentnych psich ras. Jego ogromną zaleta jest fakt posiadania hipoalergicznej sierści, dzięki czemu doskonale nadaje się dla osób narażonych na różnego rodzaju alergie. Krajem patronackim rasy jest Francja.


 • Cavalier king Charles spaniel

 • Yorkshire terrier

Siberian husky

Swą popularność zawdzięcza ogromnemu zamiłowaniu do aktywnego spędzania wolnego czasu. Należy jednak pamiętać, że nie jest to rasa psa dla osoby niedoświadczonej i niemającej obycia w postępowaniu z psami. Pies doskonale sprawdzający się w wielu psich dyscyplinach sportowych. Za kraj patronacki uznawane jest USA, początki pochodzenia rasy przypisywane trudno dostępnym rejonom syberyjskim.

Nowofundland

Rasa tego psa jest wykorzystywana we współpracy z człowiekiem od dawien dawna. Szczególnie chętnie postrzegany, jako jedna z bardziej uniwersalnych ras w ratownictwie wodnym. Pies uwielbiający wodę i przebywanie w niej. Rasa psa bardzo przyjaznego, potrafiącego znaleźć doskonały kontakt z dzieckiem. Inną, równie częstą nazwą tego psa jest wodołaz, krajem pochodzenia tej rasy jest Kanada.

Rottweiler

Pomimo faktu, iż jest to jedna z ras uznanych, jako niebezpieczne rasy, rottweiler jest postrzegany, jako jedna z popularniejszych ras w naszym kraju. Zawdzięczać miałby on to przede wszystkim swej sile i groźnemu wyglądowi, dzięki któremu potrafi dość skutecznie odstraszyć nieproszonego gościa. W dniu dzisiejszym jest to odmiana psa zalecana tylko i wyłącznie dla doświadczonego hodowcy, po odpowiedniej tresurze i ułożeniu dosyć chętnie wykorzystywany do pracy w policji. Pies pochodzący z terenu Niemiec.

Oczywiście popularność poszczególnych ras w dużym stopniu zmienia się w zależności od ogólnoświatowych trendów i wyników wielu wystaw światowych odnoszących się do prezentacji danej rasy psa.

Bez wątpienia jedną z najbardziej popularnych odmian naszego czworonożnego przyjaciela, jakim jest pies domowy, występującą pod każdą szerokością geograficzną jest na dzień dzisiejszy kundel pospolity, nazywany także mieszańcem.


Tagi Artykułu: berneński pies pasterski, groźne rasy psów, husky, imię dla suczki, najpopularniejsze rasy psów, najpopularniejsze rasy psów 2011, najpopularniejsze rasy psów w 2010, najpopularniejsze rasy psów w polsce, pies labrador, popularne rasy psów, psy rasowe, psy rasy, rasa psów, rasy małych psów, rasy psów agresywnych, rasy psów dużych, rasy psów małych, rasy psów myśliwskich, wszystkie rasy psów, yorkshire terrier, zdjęcia psów


Zgłoś błąd | Poinformuj znajomego | Dodaj do ulubionych | Podziel się stroną w na: Dodaj do Wykop

Zobacz także:

Rasy psów nasi ulubieńcy

Bolończyk

Rasy psów nasi ulubieńcy

Lhasa apso

Rasy psów nasi ulubieńcy

Mops

Rasy psów nasi ulubieńcy

Papillon

Rasy psów nasi ulubieńcy

Pies dla alergika

Wyszukiwanie:
Katalog firm
Najpopularniejsze rasy psów:
 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Berneński pies pasterski
  Przodkowie współczesnych berneńskich psów pasterskich przywędrowali na tereny Szwajcarii r...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Border collie
  Border Collie jest bardzo inteligentnym i podatnym na szkolenia psem, który doskonale spra...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Bullmastiff
  Jest to bez wątpienia jedna z potężniejszych psich ras. Jedną z nader specyficznych cech o...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Maltańczyk
  Maltańczyki inaczej nazywane także Maltese są jedną z najstarszych psich ras. Nieco dokład...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Owczarek kaukaski Kaukaz
  Owczarek kaukaski Kaukaz jest bez wątpienia typowym psem gór. Psem, którego to sama natura...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Owczarek niemiecki krótkowłosy
  Owczarek niemiecki krótkowłosy przez niektórych hodowców bywa nazywany także twardowłosym....

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Samoyed
  Samojed jest bardzo łagodnym, oddanym swojemu właścicielowi, przyjaznym i bardzo zabawnym ...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Szpic miniaturowy Pomeranian
  Międzynarodowa Federacja Kynologiczna do rasy psów, jakim są dzisiejsze szpice zalicza bli...

Losowe artykuły serwisu
 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Karmienie szczeniaków Alaskan malamute
  Hodowcy Alaskan Malamutes wykorzystują dwa modele żywieniowe: Karmienie szczeniaków. Wariant A: pros...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Zalety i wady chipowania psów
  Chipowanie psów zyskuje ostatnimi czasy na popularności. Coraz więcej osób posyła swoje zwierzaki na...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Słodkie pieski
  Już od dawien dawna wiadomo, że najlepszym i najwierniejszym przyjacielem człowieka jest pies. Psy t...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Leki homeopatyczne dla psa
  Terapia homeopatyczna działa pobudzająco na układ odpornościowy psa, wzmacniając jego mechanizmy odt...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Pies i dziecko autystyczne
  Czym jest autyzm? Autyzm objawy. Autyzm jest bardzo tajemniczym schorzeniem, które pomimo swojej dłu...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Starzejący się pies
  Starzejący się pies przeważnie staje się wolniejszy, niezbyt chętny do ruchu, więcej śpi, jak równie...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Brak apetytu u psa
  Brak apetytu u psa jest niezwykle stresująca dla właściciela i może świadczyć o poważnych zaburzenia...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Pielęgnacja czarnego teriera rosyjskiego
  Dlaczego pielęgnacja czarnego teriera rosyjskiego nie jest łatwa? CTR-y to psy masywne i duże, z bog...

Najnowsi użytkownicy serwisu:
 • mys66
 • sklepi77
 • kasia.osesek
 • Roxie
 • aleksandra.janiszkie
 • Grand

Wszyscy użytkownicyPoradniki serwisu Galerie zdjęć psów Użytkownicy serwisu Pozostałe działy Redakcja serwisu
Copyright © 2011-2012 psy-pies.com
Ogłoszenia
Katalog firm
Newsletter serwisu