Szybkie logowanie:
Email:
Hasło:
Rejestracja

Największe rasy psów >>

Psy dla dzieci

Kategorie Artykułu:
Nasz pies > Kupno psa > Wybór psa

Wielu rodziców decyduje się na to, aby powiększyć swoją rodzinę o czworonożnego pupila. Niektórzy robią to, ulegając długim prośbom i namowom dzieci, których największym marzeniem jest posiadanie pieska. Inni natomiast z zamysłem kupują szczeniaka, aby wychować go razem z małym dzieckiem i w ten sposób skłonić malucha oraz zwierzę do nawiązania głębokich i bliskich wzajemnych relacji. Obie strategie są godne pochwały, gdyż wielokrotnie udowodniono, że psy mogą doskonale wpływać na dzieci, kształtując w nich wrażliwość i opiekuńcze postawy, a także uspokajając i pomagając przetrwać trudne chwile czy konflikty z rówieśnikami.

Istnieje jednak zasadniczy warunek – musimy wybrać szczeniaka takiej rasy, która posiada cechy umożliwiające jej harmonijne i bezpieczne mieszkanie pod jednym dachem z dorastającymi maluchami.

Najlepsze psy dla dzieci małych

Zwierzę, które będzie towarzyszem zabaw całkiem małych dzieci powinno przede wszystkim być zupełnie pozbawione agresji, a także wykazywać się daleko posuniętą cierpliwością oraz pogodnym usposobieniem. Najtrudniejszy jest z pewnością moment, w którym brzdąc raczkuje lub zaczyna naukę chodzenia, ma wtedy bowiem nieskoordynowane ruchy, pragnie wszystkiego dotknąć i może zezłościć mniej odpornego na zaczepki psa. Najlepiej sprawdzają się wtedy rasy takie jak Labrador czy Golden Retriver, które z natury nie reagują agresywnie, są niezwykle wesołe, skore do zabawy i wytrzymują nawet najbardziej brutalne pieszczoty. Inną polecaną przez hodowców rasą jest Alaskan Malamute, który bardzo przywiązuje się do dzieci, lubi ich towarzystwo, a przede wszystkim w każdej sytuacji zachowuje kamienny spokój – znudzony nachalnym głaskaniem czy ciągnięciem za ogon po prostu odwróci się i odejdzie w swoją stronę.


 • Pies i dziecko

 • Dziecko i pies

Psy dla dzieci starszych

Dzieciakom w wieku szkolnym i nastolatkom można już powierzyć nieco więcej obowiązków związanych z opieką nad pupilem. Łatwiej tez wytłumaczyć im, że niektóre zachowania mogą sprawić zwierzęciu ból albo przykrość, dlatego jeśli chodzi o wybór rasy, mamy tu nieco większe pole manewru. Wprawdzie dość szczekliwymi, lecz wesołymi i energicznymi towarzyszami zabaw zarówno w domu, jak i na świeżym powietrzu mogą być pieski takie jak Beagle lub mniejszych rozmiarów Yorkshire Terrier. Nieco spokojniejszym usposobieniem wykazuje się leniwy Basset hound, który świetnie sprawdza się jako przyjaciel dla dziecka łagodnego i nieśmiałego, mającego problemy z nawiązywaniem więzi z rówieśnikami. Ze starszym dzieckiem lub nastolatkiem doskonale porozumie się również Owczarek niemiecki, który łatwo pozwala się szkolić i jest wiernym oraz pogodnym towarzyszem swojego opiekuna. Dobrą alternatywą dla tradycyjnego owczarka może być także na przykład łagodny i przyjazny Dalmatyńczyk.

Psy dla całej rodziny

Jeśli zależy nam na tym, aby pies stał się oddanym towarzyszem wszystkich bez wyjątku członków rodziny, to powinniśmy skłonić się w kierunku ras pasterskich i pracujących, które mają we krwi wierne służenie i opiekę nad gospodarstwem, do którego przynależą. Doskonale sprawdzi się więc Bernardyn, Owczarek Podhalański czy Owczarek szkocki, zwłaszcza wtedy, gdy posiadamy dom z ogrodem albo lubimy aktywny tryb życia i rodzinną rekreację na świeżym powietrzu. Uwielbianym przez całe rodziny kompanem do zabaw i spacerów jest również radosny i spontaniczny Bokser, który nie wykazuje agresywnych zachowań oraz niezwykle mocno przywiązuje się do właściciela. Rozkosznym i pogodnym pieskiem jest także Cocker Spaniel angielski, lubiący dzieci, zabawy oraz rodzinne sposoby spędzania wolnego czasu.


Tagi Artykułu: dla dzieci, jakie psy dla dzieci, karma dla psów, małe psy dla dzieci, małe rasy psów, małe rasy psów dla dzieci, najlepsze psy dla dzieci, najlepsze rasy psów dla dzieci, pies dla dzieci, pies dla dziecka jaka rasa, psy dla całej rodziny, psy dla dzieci, psy dla dzieci rasy, rasa małych psów, rasa psów, rasa psów dla dzieci, rasy psów, rasy psów dla dzieci, rasy psów dla dzieci zdjęcia


Zgłoś błąd | Poinformuj znajomego | Dodaj do ulubionych | Podziel się stroną w na: Dodaj do Wykop

Zobacz także:

Rasy psów nasi ulubieńcy

Basset hound

Rasy psów nasi ulubieńcy

Cavalier king Charles spaniel kompendium

Rasy psów nasi ulubieńcy

Chihuahua

Rasy psów nasi ulubieńcy

Jamnik długowłosy

Rasy psów nasi ulubieńcy

Maltańczyk

Wyszukiwanie:
Katalog firm
Najpopularniejsze rasy psów:
 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Airedale terrier
  Terriery to rasa psów myśliwskich. Pomimo, że psy potrzebują dużo ruchu i wskazane jest, a...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Akita inu
  Akita (Akita inu) to rasa psów, która zaliczana jest do grupy szpiców oraz psów pierwotnyc...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Border collie
  Border Collie jest bardzo inteligentnym i podatnym na szkolenia psem, który doskonale spra...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Buldog amerykański
  Buldogi amerykańskie to rasa psów pracujących, która została opracowana w Stanach Zjednocz...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Owczarek australijski (typ amerykański)
  Owczarek australijski typ amerykański przez wiele osób nieco pieszczotliwie nazywany aussi...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Samoyed
  Samojed jest bardzo łagodnym, oddanym swojemu właścicielowi, przyjaznym i bardzo zabawnym ...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Shih tzu
  Historia rasy Shih Tzu nie jest do końca znana. Wiadomo że psy wywodzą się z Tybetu i były...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Szpic miniaturowy Pomeranian
  Szpic miniaturowy Pomeranian nie ma problemów z adaptowaniem się do nowych warunków mieszk...

Losowe artykuły serwisu
Najnowsi użytkownicy serwisu:
 • daniel.saulski
 • mys66
 • sklepi77
 • kasia.osesek
 • Roxie
 • aleksandra.janiszkie

Wszyscy użytkownicyPoradniki serwisu Galerie zdjęć psów Użytkownicy serwisu Pozostałe działy Redakcja serwisu
Copyright © 2011-2012 psy-pies.com
Ogłoszenia
Katalog firm
Newsletter serwisu