Szybkie logowanie:
Email:
Hasło:
Rejestracja

Wirtualna adopcja psa >>

Psy do adopcji

Kategorie Artykułu:
Psy > SOS dla zwierząt

Przyjęcie do domu nowego zwierzęcia jest zawsze wydarzeniem pięknym i niezwykle emocjonującym dla obydwu stron. Nic w tym dziwnego – przecież nasza rodzina powiększa się wtedy o jednego członka, który choć porusza się na czterech łapach, to szybko staje się jej pełnoprawnym elementem.

Zdolność budowania silnych więzi ze zwierzętami oraz gotowość do zapewnienia im odpowiednich warunków życia jest zewnętrznym wyrazem dobrego charakteru i mocno rozwiniętej wrażliwości człowieka, a o szczególnym wymiarze tych cech możemy mówić wtedy, gdy adoptowany przez nas pupil to pies ze schroniska. Taka decyzja oznacza bowiem nie tylko zaoferowanie szansy na nową, lepszą przyszłość dla pokrzywdzonej przez los niewinnej istoty, lecz wiąże się ona również z poważniejszą odpowiedzialnością oraz większym prawdopodobieństwem napotkania przeszkód na drodze do osiągnięcia wzajemnego zaufania.

Musimy przecież uświadomić sobie, że przebywające w schroniskach psy, koty oraz przedstawiciele innych gatunków najczęściej trafiają tam już w wieku dorosłym, po przejściu serii traumatycznych przeżyć, które głębokim piętnem odbijają się na ich charakterze i zachowaniu. Wiele z nich zostało porzuconych lub w inny sposób skrzywdzonych przez lekkomyślnych właścicieli, inne zostały siłą odebrane okrutnym ludziom, którzy wyładowywali na nich swoja agresję.

Oczywistym jest, że pies z taką przeszłością może mieć większe trudności, kiedy przyjdzie mu ponownie zaufać jakiemuś człowiekowi, z drugiej jednak strony to właśnie najciężej doświadczone zwierzęta najbardziej łapczywie poszukują miłości oraz akceptacji, a po przełamaniu pierwszych lodów potrafią przywiązać się do właściciela tak mocno, że gotowe są oddać za niego życie. Nie trzeba więc nikomu tłumaczyć, że raz podjęta decyzja o przyjęciu pod swój dach psa ze schroniska musi być ostateczna, gdyż jej zmiana na dalszym etapie oznacza wyrządzenie wielkiej krzywdy czworonogowi.

Warto więc poznać jak najlepiej charakter oraz przeszłość wybranego zwierzęcia, dzięki czemu możemy przygotować się na ewentualne trudności w aklimatyzacji czy dostosowaniu się do naszego trybu życia.


 • Psy do adopcji

 • Psy do adopcji
Pracownicy schroniska na pewno jasno i bez owijania w bawełnę przedstawią nam wszystkie nietypowe zachowania lub potrzeby, jakie może wykazywać dany pies, będą również chcieli lepiej poznać nas i naszą rodzinę, aby przekonać się, czy wystarczy nam dobrej woli oraz cierpliwości.

Z naszej strony powinniśmy dopilnować także reszty formalności, a więc upewnić się, że zwierzę przeszło wymagane szczepienia, czy nie jest w trakcie prowadzenia jakiejś terapii albo czy nie wykazuje skłonności do zapadania na szczególny rodzaj chorób. Psy w schronisku mają najczęściej zapewnioną bardzo dobrą opiekę lekarską, a nowy właściciel otrzyma starannie wypełnioną książeczkę zdrowia. Jednakże adoptując psa w podeszłym wieku albo po wypadku musimy liczyć się z tym, że opieka nad nim będzie bardziej wymagająca niż w przypadku zdrowiutkiego szczeniaka z hodowli. Dlatego pomyślmy zawczasu o nawiązaniu znajomości z dobrym weterynarzem, a jeśli jest to możliwe – pozostańmy w kontakcie z tym specjalistą, który zna już dobrze naszego pupila jeszcze z czasów, kiedy był bezdomny.

Zapraszamy do darmowych wpisów na naszej stronie - patrz zakładka z lewej strony ekranu

Psy do adopcji, które czekają na nowy dom publikacja na stronie http://psy-pies.com/ogloszenia. Małe, duże, młode, starsze, łagodne i radosne czekają na Ciebie.


Tagi Artykułu: adopcja czworonoga, adopcja dorosłego psa, adopcja psa amstaffa, adopcja psa dokumenty, adopcja psa dorosłego, adopcja psa formalności, adopcja psa małego, adopcja psa na czym polega, adopcja psa ogłoszenia, adopcja psa szczeniaka, adopcja psa ze schroniska, darmowe ogłoszenia, darmowe ogłoszenia adopcji psów, do adopcji, kącik adopcyjny, oddam psa w dobre ręce, oddam psa za darmo, oddam szczeniaka, oddam szczeniaki, ogłoszenia adopcyjne psów, ogłoszenia oddam psa, ogłoszenia przygarnę psa, przygarnę, przygarnę psa, psy do adopcji, znajdź psa


Zgłoś błąd | Poinformuj znajomego | Dodaj do ulubionych | Podziel się stroną w na: Dodaj do Wykop

Zobacz także:

Rasy psów nasi ulubieńcy

Agresywne spaniele

Rasy psów nasi ulubieńcy

Kupno Beagle

Rasy psów nasi ulubieńcy

Rasy psów małych

Rasy psów nasi ulubieńcy

Rudolf słodki Cavalier

Rasy psów nasi ulubieńcy

Wychowanie psa ze schroniska

Wyszukiwanie:
Katalog firm
Najpopularniejsze rasy psów:
 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Airedale terrier
  Terriery to rasa psów myśliwskich. Pomimo, że psy potrzebują dużo ruchu i wskazane jest, a...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Akita inu
  Akita (Akita inu) to rasa psów, która zaliczana jest do grupy szpiców oraz psów pierwotnyc...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Border collie
  Border Collie jest bardzo inteligentnym i podatnym na szkolenia psem, który doskonale spra...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Buldog amerykański
  Buldogi amerykańskie to rasa psów pracujących, która została opracowana w Stanach Zjednocz...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Owczarek australijski (typ amerykański)
  Owczarek australijski typ amerykański przez wiele osób nieco pieszczotliwie nazywany aussi...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Samoyed
  Samojed jest bardzo łagodnym, oddanym swojemu właścicielowi, przyjaznym i bardzo zabawnym ...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Shih tzu
  Historia rasy Shih Tzu nie jest do końca znana. Wiadomo że psy wywodzą się z Tybetu i były...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Szpic miniaturowy Pomeranian
  Szpic miniaturowy Pomeranian nie ma problemów z adaptowaniem się do nowych warunków mieszk...

Losowe artykuły serwisu
Najnowsi użytkownicy serwisu:
 • daniel.saulski
 • mys66
 • sklepi77
 • kasia.osesek
 • Roxie
 • aleksandra.janiszkie

Wszyscy użytkownicyPoradniki serwisu Galerie zdjęć psów Użytkownicy serwisu Pozostałe działy Redakcja serwisu
Copyright © 2011-2012 psy-pies.com
Ogłoszenia
Katalog firm
Newsletter serwisu