Szybkie logowanie:
Email:
Hasło:
Rejestracja

<< Mastif angielski
Najpopularniejsze rasy psów >>

Rasy psów agresywnych

Kategorie Artykułu:
Psy > Rasy psów

Agresja u psów to całkiem naturalne, instynktowne zachowanie każdego zwierzęcia pozwalające mu na przetrwanie w każdych warunkach.

Rasy psów agresywnych mogą się znaleźć w każdej rasie nie tylko tej uznanej za szczególnie niebezpieczną.

Każdy pies może być agresywny, jeśli od samego początku, czyli najlepiej od małego szczeniaka jego właściciel nie przyłoży się odpowiednio do jego wychowania. Trzeba być konsekwentnym, wyrozumiałym, a zarazem bardzo przyjacielskim w stosunku do psa wtedy w psie wzbudzimy poczucie bezpieczeństwa, tym samym sprawiając, że agresja może u niego nie wystąpić.

Nie można również stwarzać sytuacji, w których pies mógłby poczuć się zagrożony i niepewny.

Posiadanie psa uznanego za agresywnego wymaga otrzymania specjalnego zezwolenia odpowiedniego organu gminy związanego z miejscem prowadzenia czy przebywania takiego psa.

Pozwolenie takie może być wycofane lub w ogóle nieprzyznane, jeśli warunki, w których pies ma być trzymany mogą powodować zagrożenie dla innych zwierząt lub ludzi.Do ras psów uznanych za agresywne, na które trzeba posiadać zezwolenie należą takie psy jak:

 • Buldog amerykański,
 • Dog z Majorki, 
 • Amerykański pit bull terrier,
 • Dog argentyński,
 • Dog kanaryjski,
 • Tosa inu,
 • Rottweiler,
 • Akbash dog,
 • Anatolian karabash,
 • Owczarek kaukaski,
 • Moskiewski stróżujący.

Groźne rasy psów - charakterystyka

Buldog amerykański jest to rasa, która wywodzi się od buldoga angielskiego, w pierwotnym typie hodowana w USA. W dawnych czasach te psy były wykorzystywane podczas walk z bykami na arenach, a obecnie, jako psy obronne i stróżujące. Buldog amerykański to bardzo ciężki i masywnie zbudowany pies, nieodpowiednio wychowywany może być bardzo niebezpieczny.

Dog z Majorki to rasa psów zakwalifikowanych do psów molosowatych. Została utworzona już w średniowieczu do walk psów i walk z bykami. Jest to pies średniego wzrostu, o mocnej budowie ciała. Ten pies z Majorki jest dosyć spokojny i zrównoważony, potrafi być wiernym i oddanym przyjacielem człowieka, a także uwielbia dzieci. Musi być tylko od samego szczeniaka przyzwyczajany do innych zwierząt i odpowiednio prowadzony.

Amerykański pit bull terrier to rasa psa uznanego za szczególnie niebezpieczną, był on wykorzystywany do walk psów oraz innymi zwierzętami. Wywodzi się w prostej linii z psów hodowanych do walk w Anglii w XIX wieku. Do jego angielskich potomków tej rasy należą Bullterrier oraz Staffordshire popularnie określany, jako stafik. Ten zwinny i bardzo muskularny pies posiada ogromną siłę, wytrzymałość i niezwykłą odporność na ból. Mają potężną wolę walki pobudzaną z pokolenia na pokolenie.

Dog argentyński to rasa psów należąca do gatunku psów o typie sznaucera i pinczera, pochodzi z centralnej Argentyny. To pies o budowie proporcjonalnej i atletycznej. Przeznaczony do polowań na dużą zwierzynę. Charakteryzuje go wyjątkowa siła i wyjątkowe opanowanie. Psy tej rasy nie tolerują innych osobników, sprowokowane do walki potrafią bezkompromisowo walczyć. Dogi argentyńskie są silne i szybkie, bardzo szybko się uczą. Potrzebują sporo ruchu i zabawy.


 • Tosa inu

 • Rottweiler

Dog kanaryjski to kolejna rasa zaliczona do rasy psów molosowatych. Należą do psów bardzo inteligentnych, upartych, a zarazem posłusznych podczas szkoleń. Te psy obronne posiadają instynkt, który wymaga odpowiedzialnego i mądrego prowadzenia, ponieważ w razie zagrożenia potrafią działać szybko, nieraz bez zastanowienia, ale bardzo skutecznie. Rasa tych psów oprócz pomagania przy pilnowaniu i ujarzmianiu zwierząt hodowlanych, brała udział również w walkach psów. Te wyrobione w nich instynkty sprawiają, że mogą być wspaniałymi psami obronno-stróżującymi.

Tosa inu te psy pochodzą z Japonii, gdzie hodowane były do walk psów. Tosa inu to pies o dużej i masywnej posturze. Od lat szczenięcych trzeba przyłożyć dużą wagę do ich wychowania, poświęcać im dużo uwagi i być konsekwentnym w swym działaniu, pod żadnym pozorem nie wolno ich zachęcać do agresji, gdyż te psy to nieustraszeni wojownicy i potrafią być bardzo niebezpieczne

Rottweiler to rasa psów, która w dawnych czasach około XV wieku była używana do pilnowania rzymskich obozów w zdobytej przez Rzymian Germanii. Psy tam ciągnęły bardzo ciężkie zaprzęgi z amunicją i żywnością, a także pilnowały bydła, które było pożywieniem legionów. Ten pies jest średniego wzrostu o potężnej posturze. Silny, zwinny i bardzo wytrzymały. Charakteryzuje go upór, skłonność do dominowania oraz niezwykła pewność siebie. Wymaga odpowiedniego podejścia oraz szczególnej konsekwencji w jego wychowaniu.

Akbash dog to turecki pies pasterski, który dotarł do Turcji razem z Grekami. Psy te były szczególnie cenione przez Amerykanów, ponieważ potrafiły skutecznie ochraniać stada owiec i bydła przed kojotami. Należy do psów bardzo niezależnych i odważnych, w momencie sprowokowania potrafi być bardzo niebezpieczny i nieobliczalny. W obecnych czasach hodowany przede wszystkim, jako pies obronno – stróżujący. Jest psem odpornym na wszelkie niekorzystne warunki klimatyczne, wymaga dużo ruchu i przestrzeni. Nie nadaje się do przebywania w mieście.


 • Amerykański pit bull terrier

 • Akbash dog

Anatolian karabash to rasa psów pasterskich najczęściej występująca na zachód od Ankary, choć zyskał on także wielką popularność w Stanach Zjednoczonych. Te tureckie psy potrafią być bardzo lojalne wobec swojego przewodnika. W stosunku do obcych są nieufne, wymagają odpowiedniego szkolenia, aby nabrać trochę ogłady i posłuszeństwa. Są bardzo odporne nawet na najbardziej surowe warunki klimatyczne.

Owczarek kaukaski to rasa psów, która pochodzi z Kaukazu, ze względu na swoją łatwość przystosowywania się do różnych warunków klimatycznych te psy są obecnie spotykane już wszędzie. Jest to duży, silny pies, o zrównoważonej psychice, bardzo czujny, stanowczy i nieufny wobec obcy. Uwielbia dominować, wymaga odpowiedniego, rygorystycznego podejścia, gdyż nieodpowiednio wychowywany może być bardzo agresywny.

Moskiewski stróżujący to rasa psów rosyjskich, która jest efektem międzyrasowych krzyżówek bernardyna i owczarka kaukaskiego. Ten pies od szczenięcych lat musi być nauczony posłuszeństwa, gdyż nie lubi obcych zwierząt ani ludzi. Ten pies sprowokowany może być ogromnie niebezpieczny, będzie walczył do samego końca, aż całkowicie nie pozbędzie się przeciwnika. Odpowiednio pokierowany może być wiernym przyjacielem dzieci oraz swojego właściciela. Jest odporny na warunki klimatyczne, dzięki czemu może być trzymany poza domem.


Tagi Artykułu: agresywne, agresywne rasy psów, agresywny pies, groźne rasy psów, groźny pies, najgroźniejsze rasy psów, niebezpieczne rasy psów, pies agresywny, pies groźny, psy agresywne, rasy psów, rasy psów agresywnych, rasy psów agresywnych amstaff, rasy psów agresywnych galeria, rasy psów agresywnych lista, rasy psów dużych, rasy psów groźnych, rasy psów najbardziej agresywnych, rasy psów obronnych, rasy psów zaliczane do agresywnych, rasy psów zaliczanych do agresywnych, rottweiler


Zgłoś błąd | Poinformuj znajomego | Dodaj do ulubionych | Podziel się stroną w na: Dodaj do Wykop

Zobacz także:

Rasy psów nasi ulubieńcy

Aidi (Owczarek z Gór Atlas)

Rasy psów nasi ulubieńcy

Cane corso

Rasy psów nasi ulubieńcy

Dog kanaryjski

Rasy psów nasi ulubieńcy

Imiona psów

Rasy psów nasi ulubieńcy

Karma dla psów małych i dużych

Wyszukiwanie:
Katalog firm
Najpopularniejsze rasy psów:
 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Airedale terrier
  Terriery to rasa psów myśliwskich. Pomimo, że psy potrzebują dużo ruchu i wskazane jest, a...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Akita inu
  Akita (Akita inu) to rasa psów, która zaliczana jest do grupy szpiców oraz psów pierwotnyc...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Border collie
  Border Collie jest bardzo inteligentnym i podatnym na szkolenia psem, który doskonale spra...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Buldog amerykański
  Buldogi amerykańskie to rasa psów pracujących, która została opracowana w Stanach Zjednocz...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Owczarek australijski (typ amerykański)
  Owczarek australijski typ amerykański przez wiele osób nieco pieszczotliwie nazywany aussi...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Samoyed
  Samojed jest bardzo łagodnym, oddanym swojemu właścicielowi, przyjaznym i bardzo zabawnym ...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Shih tzu
  Historia rasy Shih Tzu nie jest do końca znana. Wiadomo że psy wywodzą się z Tybetu i były...

 • Rasy psów nasi ulubieńcy

  Szpic miniaturowy Pomeranian
  Szpic miniaturowy Pomeranian nie ma problemów z adaptowaniem się do nowych warunków mieszk...

Losowe artykuły serwisu
Najnowsi użytkownicy serwisu:
 • daniel.saulski
 • mys66
 • sklepi77
 • kasia.osesek
 • Roxie
 • aleksandra.janiszkie

Wszyscy użytkownicyPoradniki serwisu Galerie zdjęć psów Użytkownicy serwisu Pozostałe działy Redakcja serwisu
Copyright © 2011-2012 psy-pies.com
Ogłoszenia
Katalog firm
Newsletter serwisu