Choroby oczu u psów - Czy ktokolwiek z Państwa słyszał o schorzeniu zwanym cherry eyes? A może entropium lub ektropium? Jeżeli nie, to zachęcamy do przejrzenia niniejszego działu!

Co kryją w sobie oczy psów siberian husky?

O oczach psów rasy siberian husky wymyślono już bardzo dużo przeróżnych historii, mitów i legend. Faktem jest, że ich oczy bywają dziwne kolorystycznie, jednak nie są wcale takie niesamowite, jak można by sądzić. Wiele osób jest przekonanych, że modne obecnie psy rasy siberian husky mają wyłącznie niebieskie oczy, co jednak nie jest do końca prawdą.

Dlaczego pies łzawi?

Dlaczego pies łzawi? Jakie czynniki zewnętrzne mogą wywoływać łzawienie u psów? Czy łzawienie u psa zawsze musi być objawem chorobowym? Oto najczęściej zadawane pytania, spróbujemy na nie odpowiedzieć. Zapraszamy do lektury. Do stosunkowo częstych przypadłości okulistycznych powodujących nadmierne łzawienie należą zaburzenia związane ze złym

Zaćma u psa - jej objawy, rodzaje i leczenie

Zaćma to częściowa lub całkowita nieprzezroczystość soczewki gałki ocznej powodująca ograniczenie przepuszczalności światła.Schorzenie może mieć charakter dziedziczny, ale także łączyć się z cukrzycą. Pojawia się w każdym wieku i nasila z różną szybkością.Istnieją cztery rodzaje zaćmy u psów: wrodzona,nabyta,cukrzycowa i starcza.

Życie ze ślepym psem

Najczęstszą przyczyną ślepoty u psów jest jaskra, która objawia się bardzo silnymi bólami głowy i łzawieniem. Czworonóg chodzi podenerwowany i może zachowywać się dość agresywnie. Jeżeli zauważymy wyraźne zmiany w zachowaniu, które nie ustępują po kilku dniach, powinniśmy zgłosić się do lekarza weterynarii.

Psu ropieją oczy

Kiedy psu ropieją oczy nie powinniśmy tego w żaden sposób bagatelizować. Wydzielina z oka jest częstym problemem czworonogów niezależnie od ich wieku, rasy czy przebytych wcześniej schorzeń. U jej podłoża leży mnogość czynników chorobotwórczych od alergii po bytujące w organizmie wirusy i pasożyty.

Choroby oczu u psów

Nasi czworonożni przyjaciele podobnie jak większość z nas narażonych może być na szereg różnorakich chorób oczu, które to nieleczone i pozostawione same sobie w krótkim okresie czasu mogą doprowadzić do całkowitej utraty wzroku naszego psa i być przyczyną jego ślepoty.

« poprzednia 1 następna »