Udostępnij ten artykuł.

10 najbardziej przyjaznych człowiekowi ras psów

Każdy, kto szuka, dla siebie nowego towarzysza powinien sprawdzić, 10 najbardziej przyjaznych człowiekowi ras psów! Informacja ta jest bardzo ważna i przydatna dla tych osób, które mają w domu dzieci, szczególnie te najmłodsze. Przedstawiamy tu dziesięć najłagodniejszych i fantastycznie towarzyskich, kochających ludzi ras psów na świecie! Znajdziecie wśród nich takie, które są miłe, ale jednocześnie obronią nas też dzielnie, gdy trzeba. Będą nam towarzyszyć i bawić z nami i naszymi dziećmi. Konieczne przeczytaj i sprawdź, jakie jest 10 najbardziej przyjaznych człowiekowi ras psów! Poznaj o nich wszystko jeszcze dziś!

10 najbardziej przyjaznych człowiekowi ras psów to psiaki bardzo mądre, inteligentne i pojętne

Możemy je, zatem bardzo łatwo oraz skutecznie szkolić i trenować stosownie do swoich potrzeb. Pamiętajmy jednak zawsze o tym, że każdy pies mimo wszystko jest tylko zwierzęciem i nigdy nie będzie przyjacielem człowiekiem. Postrzega, więc świat po psiemu i może czasem na przykład niechcący nas zadrapać czy uszczypnąć w ferworze zabawy. Nie miejmy tego jednak swoim psim pupilom za złe, bo tak to już jest ze zwierzętami. W każdym razie 10 najbardziej przyjaznych człowiekowi ras psów, to zwierzaki typowane jako najłagodniejsze i najbardziej przyjacielskie wśród psów.

buldog angielski

10 najbardziej przyjaznych człowiekowi ras psów– miejsce 10 – Buldog angielski

Mimo masywnej budowy i groźnego z pozoru wyglądu, psy tej rasy mają łagodne, bardzo wesołe i co ważne – również cierpliwe usposobienie. Są przy tym czasem nieco flegmatyczne, co jednak ma swoisty urok i u tej rasy jest raczej dostojeństwem. Poza tym buldogi angielskie są też czujne i nie wymagają zbyt dużo ruchu, do tego nie są hałaśliwie uciążliwe. Jako psiaki skore do zabaw, bez różnicy, czy z dorosłymi czy z dziećmi, będą nam stale umilały wspólny czas w domu i na spacerach. To także psy bardzo wytrzymałe i odważne oraz bardzo przyjacielskie i lojalne wobec ludzi, w tym także  dzieci, z którymi szybko i łatwo nawiązują kontakt. Buldogi angielskie nie wykazują też agresji ani w stosunku do ludzi (w tym dzieci), ani do innych psów i zwierząt.

beagle

10 najbardziej przyjaznych człowiekowi ras psów– miejsce 9 – Beagle

Jest to rasa stworzona pierwotnie do celów łowiecko-myśliwskich, należy więc stale mieć na uwadze, że psiaki te są bardzo ruchliwe i aktywne, a przez to skore do ucieczek i włóczęgostwa, w razie zbyt krótkich spacerów. Potrzebują sporo ruchu, długich wycieczek i wysiłku. Nadają się przez to głównie dla ludzi aktywnych, najlepiej mieszkających w domku z ogrodem. Dom może być przy tym pełen dzieci, bo jest to rasa bardzo przyjazna i kochająca towarzystwo oraz zabawy. Beagle najchętniej będzie bawił się właśnie z dziećmi. to także zwierzaki bardzo inteligentne, pojętne, szybko i chętnie uczące się. Ponadto nie wymagają większej pielęgnacji przy swojej krótkiej sierści.

bulterier

10 najbardziej przyjaznych człowiekowi ras psów– miejsce 8 – Bull terier

To psy mocne i bardzo silne i nic w tym dziwnego, bo przecież należą do ras w typie „bull”, czyli bublowatych potomków słynnych psich mocarzy mastifów. Mimo przerażającego wyglądu, bull teriery są jednak przez znawców psów uważane za idealnych psich towarzyszy dla ludzi. Psy te są również bardzo przyjazne w stosunku do dzieci i pozwalają im na wszystko, a gdy mają już dość, to po prostu odchodzą, chowając się w jakiś kąt. Wielu hodowców uważa zresztą, że bull teriery to doskonałe psy rodzinne, zarówno do zabawy i opieki, jak i do obrony. Uwaga jednak, bo psy te często nie tolerują obcych psów i innych zwierząt. Ich właściciel powinien mieć też stanowczy i silny charakter.

owczarek collie

10 najbardziej przyjaznych człowiekowi ras psów– miejsce 7 – Owczarek szkocki długowłosy Collie

Ponoć jest to rasa dobra nawet dla osób, które nie mają żadnego doświadczenia w hodowli i postępowaniu z psami. Behawioryści mówią zaś, że jest to rasa idealna dla każdego. Collie są bowiem z natury bardzo łagodne i niemal nigdy nie wykazują żadnych objawów agresji (tylko wyjątki). Wobec ludzi obcych owczarki te są jednak nieufne i mogą nas chcieć bronić w razie potrzeby. Poza tym są też bardzo energiczne, wesołe i skore do wspólnych zabaw. Jako owczarki są chętne do pracy i szybko się uczą (pojętne i łatwe w szkoleniu). Potrzebują jednak dużo przestrzeni i ruchu, więc lepiej będą się czuły w domu z ogrodem, niż w mieszkaniu w bloku, choć w razie potrzeby i tu się zaklimatyzują. Collie są bardzo rodzinne, wierne i przywiązane, nie lubią też długo zostawać same, mogą wtedy niszczyć różne przedmioty.

psy nowofundlandy

miejsce 6 – Nowofundland

Wielkie psy z puchatą długą sierścią, o wyglądzie wielkiego niedźwiedzia. Wyglądem mogą więc przerażać. Jednak to niezwykle łagodne i uważane za jedne z najbardziej przyjacielskich ras psy. Przejawiają do ludzi ogromną łagodność, życzliwość, delikatność, zwłaszcza w stosunku do osób starszych, chorych i dzieci w każdym wieku. Są też towarzyskie i przyjazne wobec innych psów i zwierząt. Nowofunlandy są uważane za idealne psy rodzinne. To także świetne dowodne psy ratownicze.

seter irlandzki

miejsce 5 – Seter Irlandzki

Także świetny pies rodzinny, kochający stały kontakt z ludźmi. Jest bardzo wierny i uwielbia wspólne zabawy, sprawdzi się też jako cierpliwy i wyrozumiały opiekun dzieci. Pies ten potrzebuje jednak dużo ruchu. Nie wykazuje agresji do obcych ludzi i innych zwierząt. Jest inteligentny i szybko się uczy, jednak wymaga stanowczego szkolenia i prowadzenia. Jego wychowanie musi być pozytywne, czyli bez karcenia, inaczej psy te zaczną uciekać i włóczyć się.

pudel średni

10 najbardziej przyjaznych człowiekowi ras psów– miejsce 4 – Pudel

Bardzo łagodne i laleczkowate w wyglądzie psiaki, przy tym dumne, eleganckie i bardzo cierpliwe. Uchodzą też za jedną z najbardziej inteligentnych ras psów. Mają też włosy a nie sierść, dzięki czemu nie linieją i są idealne dla alergików. Ich zawsze wesołe usposobienie predysponuje je do zabaw z dziećmi, w których nigdy się nie nudzą. Świetnie dostosują się też do ludzi starszych. Pudle to doskonali przyjaciele i dla dorosłych i dzieci.

owczarek niemiecki długowłosy

10 najbardziej przyjaznych człowiekowi ras psów– miejsce 3 – Owczarek niemiecki długowłosy

Owczarek niemiecki długowłosy to najpopularniejsza od wielu lat rasa psów na świecie. Jest bardzo wiernym przyjacielem człowieka oraz nieustraszonym psem obronnym, policyjnym, wojskowym i stróżującym, bierze też udział w akcjach ratowniczych i poszukuje ludzi oraz zaginionych przedmiotów. Rasa ta słynie z wielkiej inteligencji, miłości i oddania właścicielowi. Owczarki niemieckie mają przy tym silny, choć uległy charakter, z jednoczesnym posłuszeństwem wobec swego pana. Choć są wielkie i groźne z wyglądu, owczarki niemieckie kochają jednak dzieci i są wobec nich bardzo łagodne i wyjątkowo wyrozumiałe.

labradory

10 najbardziej przyjaznych człowiekowi ras psów– miejsce 2 – Labrador retriever

Rasa Labrador retriever to psy żywiołowe, niezwykle wesołe, szczęśliwe i zawsze skore do zabaw, także z innymi psami, do których nie odczuwają agresji. Rasa została stworzona do aportowania i innej pracy w wodzie, więc psy te kochają wytaplać się nawet w błotnistej kałuży. Potrzebują jednak bezpośredniego kontaktu i stałej bliskości w pracy z człowiekiem. Nie lubią zostawać same, za to doskonale tolerują dzieci i wykazują wobec nich anielską cierpliwość. Słyną ponadto z wielkiej, nieprzeciętnej inteligencji i urody, są też dozgonnie oddane swojemu panu. Porzucone cierpią niewysłowione katusze psychiczne, mogą się nawet przez to rozchorować.

golden retriever

10 najbardziej przyjaznych człowiekowi ras psów– miejsce 1 – Golden retriever

Rasa Golden retriever odznacza się podobnie nieprzeciętną inteligencją, łagodnym charakterem i posłuszeństwem, jak wyżej opisany labrador. Psy te również rzadko szczekają i w ogóle są bardzo emocjonalnie stateczne (tak samo labradory), mimo, że rozpiera je przy tym wieczna energia i duża aktywność w połączeniu z wytrzymałością. Goldeny także szybko i bardzo silnie przywiązują się do właściciela, któremu są potem bardzo wierne i najchętniej nie odstępują go na krok. To psy bardzo towarzyskie i wymagające bliskiego kontaktu z członkami swojej rodziny. Dobrze tolerują inne psy i zwierzęta nawet razem w jednym domu. Ponieważ mają przy tym bardzo karny i łagodny charakter (podobnie jak labradory), są idealne do towarzystwa dla osób starszych, ułomnych (pies przewodnik) i dzieci. Tak jak labradory, psy tej rasy także są świetnymi aporterami dowodnymi (golden retriever w wolnym tłumaczeniu oznacza nawet określenie „złoty aporter”).

Tagi artykułu: