Udostępnij ten artykuł.

Akcesoria dla psów do samochodu

Akcesoria dla psów do samochodu ich znaczenie

Każdy, zmotoryzowany właściciel psa powinien zadbać o to, aby jego zwierzę było bezpieczne w czasie podróży i nie zagrażało zarówno sobie, jak i kierowcy oraz współpasażerom. Przewożenie psa powinno odbywać się w określonych warunkach i z zachowaniem odpowiednich środków zabezpieczających. Najważniejszą sprawą jest unieruchomienie czworonoga i ”przymocowanie” go do tylnego fotelu. W sklepach zoologicznych możemy dostać specjalne pasy, które mocujemy do siedzeń i zapinamy w ten sam sposób, co normalne pasy. Właściciele, którzy nie chcą nadto krępować ruchów czworonoga i mieć jednocześnie pewność, że nie stanie się mu żadna krzywda, powinni zakupić siatkę ograniczającą oraz ograniczniki do szyb samochodowych. Ograniczniki pozwalają otworzyć okno do pewnego poziomu i uniemożliwiają psu wyskoczenie. Siatka odgraniczająca jest zaś umieszczana za siedzeniem kierowcy i broni psu dostępu do przednich siedzeń. Oczywiście, siatka ma ograniczone możliwości i nie jest w stanie powstrzymać naporu dużego zwierzęcia.

Akcesoria samochodowe dla małych psów

Psy ras małych i bardzo małych sprawiają zazwyczaj mniejsze problemy transportowe. Po pierwsze zajmują mniej miejsca, po drugie nie brudzą tak bardzo jak ich więksi koledzy. Niektórzy właściciele psów małych zamykają swoje psy w transporterze i nie wypuszczają zeń na okres podróży. Metoda może wydawać się wygodna i skuteczna, jednak należy pamiętać, że zwierzę okropnie męczy się w czasie podróży w klatce. Nawet, jeżeli zapewnimy mu dostęp do świeżej wody i powietrza, to nie rozwiązuje do końca sprawy. Jeżeli przewidujemy wielogodzinną podróż, to powinniśmy robić postoje przynajmniej raz, co dwie-trzy godziny. W tym też czasie warto wyprowadzić psa z samochodu i pójść na kilkuminutowy spacerek. Zwierzę będzie mogło rozprostować kości i nastawić się psychicznie do dalszej przejażdżki.

Długa podróż samochodem, – co nam się przyda?

Jeżeli przewidujemy, że podróż samochodem będzie trwała kilka godzin, powinniśmy dokładnie zaplanować jej przebieg i wziąć ze sobą wszystkie, niezbędne akcesoria dla psa. Pies musi mieć dostęp do czystej wody, zatem warto mieć w samochodzie małą miskę i butelkę przegotowanej wody. Podawanie jedzenia nie jest konieczne, gdyż dorosłe psy jedzą zaledwie jeden posiłek w ciągu dnia. W związku z tym wystarczy podać jedzenie przed wyjazdem i najwyżej uzbroić się w jedzenie suche.

Dobrym pomysłem, który jest nader często wykorzystywany przez właścicieli, co bardziej strachliwych i nieśmiałych zwierząt, jest zapakowanie w torbę podróżną małej porcji ulubionych chrupek lub innej, suchej karmy. Nie należy także zapominać o ulubionej zabawce psiaka (nie zabierajmy jednak kilku zabawek, bo przecież nie chcemy zrobić z samochodu pobojowiska). W sklepach zoologicznych dostępne są również specjalne, składane poduszki, które doskonale sprawdzają się w podróży i stwarzają zwierzęciu bardzo komfortowe warunki życiowe. Owo akcesorium nie jest drogie, zatem każdy może pozwolić sobie na jego zakup.


  • Szelki do samochodu dla psa

  • Woda do picia

  • Transporter

Akcesoria dla psów do samochodu - udogodnienia dla właściciela

Pies podróżujący samochodem może być dość uciążliwy dla właściciela, dlatego też warto zastanowić się zawczasu, czy można jakoś zabezpieczyć się przed przykrymi incydentami w czasie podróży. Największym problemem dla właściciela jest ubłocony i przemoknięty pies, który ładuje się na tylne siedzenie. Plamy z tapicerki są bardzo trudno spieralne, dlatego też każdy chciałby ich uniknąć. Nie ma nic prostszego. Wystarczy zakupić odpowiednią matę, która posłuży jako nieprzemakalny koc i tym samym zabezpieczy wnętrze samochodu przed zabrudzeniami. Pies będzie mógł spokojnie przeleżeć na macie, a właściciel będzie miał spokojną głowę. Matę można łatwo przymocować do siedzenia bez obawy, że osunie się pod ciężarem psa i spadnie. Rozwiązanie jest optymalne tak dla psa, jak dla właściciela.

Tagi artykułu: