Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ

Udostępnij ten artykuł.

Akcesoria dla psów do samochodu

Akcesoria dla psów do samochodu ich znaczenie

Każdy, zmotoryzowany właściciel psa powinien zadbać o to, aby jego zwierzę było bezpieczne w czasie podróży i nie zagrażało zarówno sobie, jak i kierowcy oraz współpasażerom. Przewożenie psa powinno odbywać się w określonych warunkach i z zachowaniem odpowiednich środków zabezpieczających. Najważniejszą sprawą jest unieruchomienie czworonoga i ”przymocowanie” go do tylnego fotelu. W sklepach zoologicznych możemy dostać specjalne pasy, które mocujemy do siedzeń i zapinamy w ten sam sposób, co normalne pasy. Właściciele, którzy nie chcą nadto krępować ruchów czworonoga i mieć jednocześnie pewność, że nie stanie się mu żadna krzywda, powinni zakupić siatkę ograniczającą oraz ograniczniki do szyb samochodowych. Ograniczniki pozwalają otworzyć okno do pewnego poziomu i uniemożliwiają psu wyskoczenie. Siatka odgraniczająca jest zaś umieszczana za siedzeniem kierowcy i broni psu dostępu do przednich siedzeń. Oczywiście, siatka ma ograniczone możliwości i nie jest w stanie powstrzymać naporu dużego zwierzęcia.

Akcesoria samochodowe dla małych psów

Psy ras małych i bardzo małych sprawiają zazwyczaj mniejsze problemy transportowe. Po pierwsze zajmują mniej miejsca, po drugie nie brudzą tak bardzo jak ich więksi koledzy. Niektórzy właściciele psów małych zamykają swoje psy w transporterze i nie wypuszczają zeń na okres podróży. Metoda może wydawać się wygodna i skuteczna, jednak należy pamiętać, że zwierzę okropnie męczy się w czasie podróży w klatce. Nawet, jeżeli zapewnimy mu dostęp do świeżej wody i powietrza, to nie rozwiązuje do końca sprawy. Jeżeli przewidujemy wielogodzinną podróż, to powinniśmy robić postoje przynajmniej raz, co dwie-trzy godziny. W tym też czasie warto wyprowadzić psa z samochodu i pójść na kilkuminutowy spacerek. Zwierzę będzie mogło rozprostować kości i nastawić się psychicznie do dalszej przejażdżki.

Długa podróż samochodem, – co nam się przyda?

Jeżeli przewidujemy, że podróż samochodem będzie trwała kilka godzin, powinniśmy dokładnie zaplanować jej przebieg i wziąć ze sobą wszystkie, niezbędne akcesoria dla psa. Pies musi mieć dostęp do czystej wody, zatem warto mieć w samochodzie małą miskę i butelkę przegotowanej wody. Podawanie jedzenia nie jest konieczne, gdyż dorosłe psy jedzą zaledwie jeden posiłek w ciągu dnia. W związku z tym wystarczy podać jedzenie przed wyjazdem i najwyżej uzbroić się w jedzenie suche.

Dobrym pomysłem, który jest nader często wykorzystywany przez właścicieli, co bardziej strachliwych i nieśmiałych zwierząt, jest zapakowanie w torbę podróżną małej porcji ulubionych chrupek lub innej, suchej karmy. Nie należy także zapominać o ulubionej zabawce psiaka (nie zabierajmy jednak kilku zabawek, bo przecież nie chcemy zrobić z samochodu pobojowiska). W sklepach zoologicznych dostępne są również specjalne, składane poduszki, które doskonale sprawdzają się w podróży i stwarzają zwierzęciu bardzo komfortowe warunki życiowe. Owo akcesorium nie jest drogie, zatem każdy może pozwolić sobie na jego zakup.


  • Transporter

  • Woda do picia

  • Szelki do samochodu dla psa

Akcesoria dla psów do samochodu - udogodnienia dla właściciela

Pies podróżujący samochodem może być dość uciążliwy dla właściciela, dlatego też warto zastanowić się zawczasu, czy można jakoś zabezpieczyć się przed przykrymi incydentami w czasie podróży. Największym problemem dla właściciela jest ubłocony i przemoknięty pies, który ładuje się na tylne siedzenie. Plamy z tapicerki są bardzo trudno spieralne, dlatego też każdy chciałby ich uniknąć. Nie ma nic prostszego. Wystarczy zakupić odpowiednią matę, która posłuży jako nieprzemakalny koc i tym samym zabezpieczy wnętrze samochodu przed zabrudzeniami. Pies będzie mógł spokojnie przeleżeć na macie, a właściciel będzie miał spokojną głowę. Matę można łatwo przymocować do siedzenia bez obawy, że osunie się pod ciężarem psa i spadnie. Rozwiązanie jest optymalne tak dla psa, jak dla właściciela.

Tagi artykułu: