Udostępnij ten artykuł.

Akcesoria do walki z psią sierścią

     Posiadanie długowłosego czworonoga ma swoje zalety. Możemy podziwiać jego piękną sierść, czesać i ozdabiać długi włos spineczkami czy też dumnie prężyć pierś w czasie spacerów. Nie ma siły, aby przechodnie nie zwrócili uwagi na pięknie przystrojonego długowłosego Yorka czy bielutkiego jak śniegowy puch Maltańczyka.

Cóż, wszystko ma jednak swoje jasne i ciemne strony! Opiekunowie psów obdarzonych bujnym włosem muszą na co dzień zmagać się z kłębami psiej sierści plączącymi się po dywanie i osierścionymi ubraniami. Jak poradzić sobie ze wszechobecnym włosem?

     Rozwiązaniem naszych problemów są akcesoria do walki z psią sierścią, które możemy nabyć już za kilkanaście złotych w dobrych sklepach zoologicznych. W niniejszym artykule opiszemy najpopularniejsze akcesoria i podamy ich przykładowe ceny. Miłej lektury!

Usuwanie sierści z ubrań

Kieszonkowa szczotka ok. 35 zł

Szczotki w kształcie litery V o specjalnym gumowym „włosie” skutecznie usuwają sierść i kłaczki z ubrań, mebli oraz tapicerki samochodowej. Korzystanie ze szczotki jest banalnie proste – wystarczy delikatnie przesuwać kolce po powierzchni ubrania. Szczotka nadaje się również do pielęgnacji sierści pupili i wyczesywania martwego włosa; to rewelacyjny przyrząd do masażu stymulujący porost włosa. Gumowe szczotki są również łatwe w czyszczeniu – wystarczy wypłukać je pod bieżącą wodą używając detergentów.

Wielorazowa rolka do czyszczenia odzieży z psiej sierści ok. 15 zł

Rolka do czyszczenia odzieży, popularnie nazywana odkłaczaczem, pozwala na szybkie usunięcie zwierzęcego włosia (bądź innego typu zanieczyszczeń – nie tylko odzwierzęcych) z ubrań, dywanów, siedzeń samochodowych i wykładzin. Czyszczenie rolki jest banalnie proste – wystarczy ją wypłukać pod bieżącą wodą.

Kanapa, fotel, koc, pościel czy tapicerka samochodu - wszytko bardzo łatwo oczyścisz używając welurowej rękawicy. Nie zajmie Ci to więcej niż 5 minut. Szybko i dokładnie pozbędziesz się nie tylko sierści, ale także innych drobnych zanieczyszczeń.

akcesoria do walki z psią sierścią Rolka do usuwania sierści z ubrań

Wielorazowa rolka do czyszczenia odzieżyz psiej sierści

Rękawiczka do czyszczenia odzieży i tekstyliów ok. 15 zł

Alternatywą dla rolki jest wygodna rękawica  wykonana z weluru, która sprawdzi się we wszystkich typach wnętrz i umożliwi usunięcie włosa i brudu z najgłębszych zakamarków. W przeciwieństwie do rolki rękawica zużywa się w dość krótkim czasie.

Szczoteczka do czyszczenia odzieży i tekstyliów ok. 15 zł

Szczotki z miękkiego weluru są bardzo wytrzymałe i praktyczne. Zostały stworzone z myślą o osobach często podróżujących – bez problemu zmieszczą się do każdej walizki i torby. Perfekcyjnie oczyszczają odzież  i uwalniają ją od zalegającego włosa. To szybkie i skuteczne rozwiązanie codziennych problemów z osierścionymi ubraniami.

Szczotka do czyszczenia odzieży

Szczotka do czyszczenia tapierki i odzieży z psiej sierści

Wałek samoprzylepny do czyszczenia odzieży i tekstyliów ok. 15 zł

Wałek jest bardzo wydajny i wygodny w użytkowaniu. Jeżeli chcemy oczyścić daną powierzchnię, wystarczy przeciągnąć po niej taśmę, a następnie oderwać zabrudzony kawałek. Standardowa taśma samoprzylepna ma długość dwóch metrów i starcza na ok. dwa miesiące. Koszt zakupu jednej rolki nie przekracza kilku złotych. Urządzenie nie wymaga konserwacji. To wygodne i tanie rozwiązanie naszych problemów z psią sierścią.

Wałek samoprzylepny do czyszczenia odzieży z psiej sierści

Wałek samoprzylepny do czyszczenia odzieży z psiej sierści

Skoro pozbyliśmy się sierści, to może czas na przykre zapachy psa?

     Właściciele psów, przebywający ze swoimi czworonogami na co dzień, zazwyczaj nie czują nieprzyjemnego zapachu psa. Gorzej jeżeli do domu przyjdą goście, którzy nie są przyzwyczajeni do typowo psiego zapaszku. W takiej sytuacji warto pomyśleć o zakupie środków usuwających brzydkie zapachy psiej sierści. Oczywiście nie mówimy o perfumowanych odświeżaczach powietrza tylko mikrobiologicznych środkach do usuwania przykrych zapachów, które są tolerowane przez zwierzęta. Optymalny środek nie może powodować reakcji alergicznych ani drażnić oczu. Biologiczny płyn możemy stosować  w kuwetach, transporterach, koszach i posłaniach. Standardowe środki są łatwe w użyciu i dostępne w formie koncentratu, który możemy rozcieńczyć wodą, a następnie wstrząsnąć i spryskać roztworem odpowiednie powierzchnie. Roztwór wnika głęboko w strukturę zanieczyszczonych powierzchni, eliminując źródło nieprzyjemnych zapachów od środka.

srodek biologiczny do walki z nieprzyjemnym zpachem w domu

Środek do usuwania przykrych zapachów zwierząt w domu


      Wszystkie koncentraty dostępne w sprzedaży zawierają wyłącznie nieszkodliwe bakterie. Jednym z chętniej kupowanych przez właścicieli produktów jest BIODOR® ANIMAL , który zgodnie z zapewnieniami producenta czyści i skutecznie usuwa nieprzyjemne zapachy przy pomocy specjalnie dobranych mikroorganizmów. BIODOR® ANIMAL zawiera wyłącznie nieszkodliwe bakterie i nie wydzielające nieprzyjemnej woni. Specjalnie wyselekcjonowane szczepy bakteryjne odpowiadają za rozkład moczu, potu, śliny i innych substancji organicznych. Dzięki BIODOR® ANIMAL osiąga się bardzo wysoki poziom higieny, ponieważ niszczy on pożywki dla drobnoustrojów. BIODOR® ANIMAL działa wszędzie tam gdzie nieprzyjemne zapachy powstają na skutek rozkładu substancji organicznych.

     W standardowym składzie preparatu znajdziemy: Spory bakteryjne, tensydy anionowe < 1%, tensydy niejonowe < 1%, substancje zapachowe. Wartość pH ok.7

Pamiętajmy, że jedynie wniknięcie w problem od środka daje oczekiwane rezultaty. Maskowanie przykrych zapachów perfumami to zamiatanie problemu pod dywan!

Tagi artykułu: