Udostępnij ten artykuł.

Angels Eyes preparat do usuwania przebarwień u psów

Żółtawe przebarwienia pojawiające się na pyszczku psa o białej maści to zmora każdego właściciela, któremu zależy na pięknym i nieskazitelnym wyglądzie pupila. Jeżeli chcemy się ich pozbyć, warto zastosować specjalistyczne preparaty do likwidacji przebarwień nad oczami i na pyszczku, np. popularny Angels‘Eyes.
Produkt pomaga wyeliminować plamy spowodowane nadmiarem łez; czerwono-brązowy kolor plam pochodzi z pigmentów porfiryny (żelaza magnezu). Angels‘Eyes zapobiega nadmiernemu łzawieniu, chroniąc wrażliwe okolice pyszczka i oczu. Aktywny składnik – tylozyna w postaci winianu – niszczy bakterie w przewodach łzowych, zapobiegając tym samym rozwojowi drożdżaków, dla których łzy w połączeniu z ciepłym włosem stanowią doskonałe podłoże do rozmnażania. Tylozyna wiąże się także z włosem zwierząt, powodując wybielanie włosa, a co za tym idzie uwypuklenie naturalnego pigmentu.

Angels Eyes preparat do usuwania przebarwień u psów skład

Angels‘Eyes nie zawiera pszenicy i sztucznych barwników; w składzie znajdują się wyłącznie w stu procentach naturalne suszone składniki. W zależności od smaku wyróżniamy trzy rodzaje: wątroba wołowa, wątroba z kurczaka oraz słodki ziemniak. Oczywiście zasadniczym składnikiem jest tylozyna  w postaci winianu. To co odróżnia Angels’ Eyes od innych preparatów dostępnych na rynku jest brak sztucznych barwników i sztucznych substancji zapachowych, które są nietolerowane przez alergików.

 

Dawkowanie i sposób podawania

Preparat należy dodawać do pokarmu w ilości jednej dawki odmierzanej codziennie przez 3 miesiące. Po upływie kwartału środek podajemy cztery razy w tygodniu. Po pół roku stosowania preparatu zmniejszamy ilość dawek dodawanych do pokarmy do dwóch razy w tygodniu.
Po trymowaniu przebarwionej sierści, odrastający włos będzie czysty. W zależności od tempa odrostu sierści zacieki pod oczami powinny zniknąć po upływie 3-5 tygodni. 

Dozowanie pokarmu:
Psy o wadze 1 do 6.5 kg - 1/4 płaskiej łyżeczki herbacianej
Psy o wadze 6.5 - 22 kg - 1/2 łyżeczki
Psy o wadze powyżej - 22 kg - 1 łyżeczki

Nie rozcieńczamy w wodzie.

Angels Eyes preparat do usuwania przebarwień u psów skuteczność

Pierwsze efekty stosowania preparatu powinny pojawić się po około trzech do pięciu tygodni. Oczywiście wszystko zależy od wielkości psa lub kota. Przed rozpoczęciem kuracji należy wyciąć zabarwiony włos – po kilku tygodniach odrośnie już bez zabarwień. Dla uzyskania optymalnych rezultatów preparat powinien być stosowany codziennie – zgodnie z instrukcją.

Angels Eyes preparat do usuwania przebarwień u psów

Czynniki dziedziczne wywołujące odbarwienia

Pies lub kot mogą dziedziczyć skłonności do łzawienia; dotyczy to zwłaszcza ras o dużych oczach i krótkich pyszczkach. Zbyt obfite łzawienie oczu może występować również w okresie wymiany zębów mlecznych na stałe. W niektórych przypadkach bywa skutkiem zapalenia ucha.

Jeżeli dorosły pies, u którego nigdy wcześniej nie występował problem łzotoku, nagle zaczął nadmiernie łzawić, istnieje prawdopodobieństwo, że cierpi na choroby dziąseł, ma zepsute żeby, bądź też podawany pokarm drażni jego żołądek. Częstym powodem łzawienia jest także alergia na niektóre barwniki lub składniki żywności.  Więcej na temat łzawienia przeczytają Państwo w artykule pt. „Dlaczego pies łzawi?”.

Cena preparatu do usuwania przebarwień u psów i kotów Angels Eyes (75 g) to koszt 149 złotych

Tagi artykułu: