Udostępnij ten artykuł.

Biały owczarek szwajcarski waga pielęgnacja cena

W zasadzie nie wiadomo, skąd tak naprawdę pochodzi Biały owczarek szwajcarski. Pewny jest fakt, że jest to odmiana Owczarka niemieckiego, która całkiem niedawno została rozwinięta w USA i Kanadzie, dlatego nierzadko nazywany jest tam owczarkiem amerykańsko-kanadyjskim.

Wysokość w kłębie powinna wynosić 60-66 cm u psów i 55-61 cm u suk.

Waga określana jest na 30-40 kg dla psów i 25-35 kg dla suk.

Umaszczenie Szata białego owczarka szwajcarskiego może być krótko- albo długowłosa. Występuje w umaszczeniu białym, ale nie albinotycznym.

Pielęgnacja Nie sprawia większych problemów. Sierść wystarczy regularnie czesać, aby utrzymać ją w dobrej kondycji.

Zdrowie Są to psy raczej wytrzymałe i odporne na choroby. Jako rasa duża Biały owczarek szwajcarski może być podatny na dysplazję stawów i skręty żołądka. Rzadziej występują schorzenia kości i skóry.

 

biały owczarek szwajcarski

Rodzina Biały owczarek szwajcarski jest polecany jako pies rodzinny nawet dla rodzin z małymi dziećmi. Jest spokojny, zrównoważony i cierpliwy, nie wykazuje oznak agresji, choć jest wrażliwszy na złe traktowanie niż owczarek niemiecki. Potrzebuje sporo ruchu, dlatego szczególnie doceni właścicieli aktywnych fizycznie. Lubi się uczyć i jest zwierzęciem wszechstronnym, dlatego wykorzystuje się go do pracy w policji, wojsku, dogoterapii lub jako pies przewodnik.

Cena szczeniąt z rodowodem to koszt od 3500 do 5500 złotych. Cena z roku 2022.

Tagi artykułu: