Udostępnij ten artykuł.

Bokser umaszczenie pielęgnacja cena

Boksery pochodzą od psów hodowanych niegdyś do polowań. Miały one mocno wgryzać się w ciało ofiary i przytrzymywać ją, a przy tym swobodnie oddychać, dlatego wyselekcjonowano psa o tak charakterystycznym kształcie głowy.

Wysokość określana jest na 57-63 cm dla psów i 53-59 cm dla suk.

Waga przedstawicieli tej rasy psów powinna wynosić około 30 kg w przypadku psa i około 25 kg w przypadku suki.

Umaszczenie Występują dwa rodzaje maści – żółta (w jasnych i ciemnych odcieniach} oraz pręgowana. Maska u Boksera jest czarna, białe znaczenia na ciele są dopuszczalne, ale nie mogą zajmować zbyt dużej powierzchni.

Pielęgnacja Utrzymanie w dobrym stanie sierści Boksera jest mało pracochłonne. Rasa ta wymaga za to sporo ruchu, czyli długich spacerów oraz ciekawych zabaw.

Zdrowie Boksery żyją około 10-11 lat. Narażone są na dysplazję stawów biodrowych oraz skręt żołądka. Zdarza im się chorować na serce, kręgosłup, nowotwory, alergie oraz infekcje dróg oddechowych.

Rodzina Bokser to pies wszechstronny, sprawdzający się doskonale zarówno jako pies rodzinny lub obronny. Szybko się uczy, jest odważny i wykazuje się dużym zdyscyplinowaniem. Wobec swojej rodziny jest towarzyski i oddany, wobec obcych nieufny. Potrafi bawić się z dziećmi i opiekować się nimi.

Cena szczeniąt z rodowodem waha się od 3000 do 6500 złotych (Źródło Allegro, Alegratka). Cena z roku 2022.

Tagi artykułu: