Udostępnij ten artykuł.

Bolończyk opis rasy waga pielęgnacja cena

Bolończyk opis rasy psa. Jak sama nazwa wskazuje, Bolończyk wywodzi się z Włoch, gdzie jest cenionym pieskiem do towarzystwa. Zdobył sobie ogromną popularność również w Rosji, gdzie był ulubieńcem między innymi carycy Katarzyny Wielkiej.

Wysokość dla psów tej rasy wynosi 27-30 cm, natomiast dla suk 25-28 cm.

Waga tego niewielkiego pieska powinna mieścić się w granicach 2,5-4 kg.

Umaszczenie Bolończyki występują wyłącznie w kolorze białym. Dopuszczalne są kremowe naloty w okolicach głowy (na uszach).

Pielęgnacja Aby Bolończyk idealnie się prezentował, trzeba mu poświęcić trochę czasu. Jego sierści się nie podcina, dlatego musi być regularnie szczotkowana w celu usunięcia martwych włosów i zanieczyszczeń. Powinien być kąpany około raz na miesiąc. Dodatkowo trzeba pamiętać o regularnym przemywaniu jego oczu i uszu.

Zdrowie Bolończyki ze względu na długą sierść na głowie są podatne na infekcje oczu i uszu. Niekiedy z tego samego powodu przytrafiają im się infekcje skóry. Niektórzy z przedstawicieli tej rasy cierpią na alergię.

Rodzina Bolończyk to pies niezwykle towarzyski i wręcz wylewny, również w stosunku do obcych. Uwielbia zabiegi pielęgnacyjne i pieszczoty, a także wszelkiego rodzaju wesołe zabawy. Jest doskonałym psem do towarzystwa. Lgnie również do dzieci, które powinny jednak zachować ostrożność, ze względu na małe rozmiary tego pieska.

Cena szczeniąt z rodowodem to koszt od 2000 do 3000 złotych.

Tagi artykułu: