Udostępnij ten artykuł.

Buda dla psa nowa czy używana?

Kompletując wyprawkę dla psa musimy liczyć się z poniesieniem sporych wydatków. Warto zatem zastanowić się, na czym możemy zaoszczędzić.

Jednym z droższych elementów wyprawki dla czworonoga jest buda. Najtańsze mieszkanka dla psów (budy używane) można zakupić już za 100 złotych. Czy są jednak warte swojej ceny? Czyż nie lepiej zapłacić nieco więcej, a mieć pewność, że zarówno jakość wykorzystanych materiałów, jak i sposób wykończenia budy stoją na najwyższym poziomie? Więc co wybrać buda dla psa nowa czy używana?

Za solidną, ocieplaną budę musimy zapłacić około 300-650 złotych. Przy odrobinie szczęścia znajdziemy jednak ciekawe okazje na portalach ogłoszeniowych i forach internetowych. Buda dla psa nowa czy używana,Buda dla psa nowa czy używana

Buda dla psa nowa czy używana

Wybór jest naprawdę duży. Do najpowszechniejszych rodzajów bud zaliczamy:

Budy klasyczne

Budy  z przedsionkiem

Budy z tarasem

Budy luksusowe, które można wstawić również do domu

Budy jedno -  lub dwuizbowe

Budy z ociepleniem

Budy bez ocieplenia

Budy kryte strzechą, papą, gontem orła

Budy w stylu góralskim.

 

Jakich błędów należy się wystrzegać kupując używaną budę dla psa?

  1. nie sugerować się ceną. Przed zakupem budy używanej dla psa sprawdźmy jej stan techniczny. Musimy być również przygotowani na konieczność wymiany papy na dachu, załatania dziur i sterylizację.
  2. zwracajmy uwagę na wymiary zewnętrzne i wewnętrzne budy. Ogłoszeniodawcy często nie zamieszczają parametrów technicznych i nie podają informacji odnośnie do stanu faktycznego bud.
  3. zawsze sprawdzajmy ocieplenie budy, szczelność podłogi, ścian i dachu. Dach powinien być zdejmowany (dzięki temu łatwiej wyczyścimy środek budy).
  4. Dach: czy dach jest pokryty papą, czy blachą? Blacha szybciej się nagrzewa i istnieje ryzyko zranienia.

Nowa buda dla psa

Nowa buda dla psa

Podsumowując: nie kupujmy budy dla psa w ciemno. Nie sugerujmy się tylko i wyłącznie ceną. Nie wybierajmy pierwszej lepszej oferty. Jeszcze przed przystąpieniem do poszukiwań określmy nasze preferencje – musimy wiedzieć, czego szukamy!

I jeszcze kilka słów o czyszczeniu budy dla psow

Drewnianą podłogę w budzie należy wyłożyć wyściółką albo materacem. W sklepach zoologicznych możemy zakupić materace, które należy jednak obić trwałym i łatwym materiałem do czyszczenia. Materac bez skóropodobnego obicia będzie przez cały czas wilgotny i ubłocony. Równie dobrym rozwiązaniem jest wyłożenie legowiska wyściółką z siana lub słomy. Psy ze skłonnością do alergii mogą jednak cierpieć z powodu pylenia wyściółki i chorować na zapalenie spojówek lub podrażnienia dróg oddechowych.

Buda dla psa używana

Używana buda dla psa

Tagi artykułu: