Udostępnij ten artykuł.

Cavalier king Charles spaniel kompendium

Cavalier King Charles Spaniel: Pies Królewski w Twoim Domu

Cavalier King Charles Spaniel, znany również jako Cavalier, to mały pies, który jest tak samo szlachetny, jak sugeruje jego imię. Ta rasa, która pochodzi z Wielkiej Brytanii, jest znana ze swojego przyjaznego charakteru, eleganckiego wyglądu i nieskończonej lojalności wobec swoich właścicieli.

Historia Rasy

Historia Cavalier King Charles Spaniel jest tak bogata i fascynująca, jak sama rasa. Psy te były ulubieńcami królewskiej rodziny w XVII wieku, a ich imię pochodzi od króla Karola II Stuart, który był szczególnie związany z tą rasą. Cavalier King Charles Spaniele były również ulubieńcami innych członków królewskiej rodziny, w tym królowej Wiktorii i księżnej Katarzyny.

Charakterystyka Rasy

Cavalier King Charles Spaniele są małymi psami o eleganckim wyglądzie. Mają długie, jedwabiste futro, które jest dostępne w różnych kolorach, w tym błękitnym, rubinowym, czarnym i brązowym. Ich oczy są duże i pełne wyrazu, a ich uszy są długie i faliste, co dodaje im uroku.

Co więcej, Cavalier King Charles Spaniele są znanymi towarzyszami. Są przyjazne, łagodne i uwielbiają spędzać czas z ludźmi. Są również inteligentne i łatwo się uczą, co czyni je doskonałymi psami dla rodzin z dziećmi.

Podsumowanie

Cavalier King Charles Spaniel to rasa, która ma wiele do zaoferowania. Ich przyjazny charakter, elegancki wygląd i lojalność czynią je doskonałym wyborem dla wielu rodzin. Jeśli szukasz psa, który będzie wiernym towarzyszem i członkiem rodziny, Cavalier King Charles Spaniel może być doskonałym wyborem.

Wysokość określana jest na około 35 cm. Waga powinna mieścić się w granicach 4,4-8,8 kg.

Umaszczenie Cavalier występuje w czterech odmianach – blenheim, tricolor, black and tan oraz ruby. Długie i jedwabiste włosy nie powinny się skręcać w loki, choć mogą się nieco falować.

Pielęgnacja Wymagane jest regularne czesanie i szczotkowanie psów tej rasy. Sierść nie wymaga podcinania.

Zdrowie Cavalier King Charles spaniel może cierpieć na problemy z rzepką kolanową lub stawami. U przedstawicieli tej rasy występują także choroby serca.

Wrażliwym punktem są również oczy, które mogą często łzawić.

Rodzina Cavalier jest idealnym psem rodzinnym – ufnym, wesołym, skorym do zabawy i dynamicznym. Lubi biegać, aportować oraz pływać. Nie wykazuje agresji ani skłonności do dominacji, przez co może mieszkać nawet z małymi dziećmi.

Cavaliery

Cena szczeniąt Cavalier king Charles spaniela to koszt od 5000 do 8500 złotych. Żródło OLX z roku 2022.

Tagi artykułu: