Udostępnij ten artykuł.

Chart angielski Whippet

Chart angielski Whippet jest uznawany za jednego z najlepszych psów wyścigowych dzięki swojej zwinności i odpowiednim proporcjom. Wyhodowano go na terenie Wielkiej Brytanii, gdzie szybko stał się rasą popularną także jako pies do towarzystwa.

Wysokość jaką osiąga ta rasa to 47-51 cm w przypadku psów oraz 44-47 cm w przypadku suk.

Waga zawiera się w przedziale 10-20 kg.

Umaszczenie Dopuszczalne są właściwie wszystkie typy umaszczenia oraz wszystkie możliwe odcienie.

Pielęgnacja Jeśli chodzi o sierść to jest to jedna z ras mniej wymagających. Chart angielski whippet posiada jednak cienką i bardzo wrażliwą skórę, którą łatwo urazić, dlatego wszystkie zabiegi pielęgnacyjne trzeba wykonywać odpowiednimi narzędziami. Nie należy również wystawiać go na mróz lub zbyt silne słońce.

 

Whippety rasa psów

Whippety nad morzem

Zdrowie Chart angielski Whippet wymaga dobrze przemyślanego żywienia – porcje powinny być niewielkie i dobrze zbilansowane, często uzupełniane preparatami witaminowymi. W przeciwnym razie grozi mu przepuklina lub alergie pokarmowe. Starsze psy mogą cierpieć na nowotwory, problemy z krążeniem i kręgosłupem.

Rodzina Chart angelski Whippet jest psem spragnionym kontaktów z ludźmi i bliskości opiekuna. Jest tolerancyjny wobec obcych osób i zwierząt, lubi dzieci i nie wykazuje objawów agresji czy skłonności do dominacji. Łatwo przystosowuje się do każdych warunków, choć jako chart potrzebuje codziennej dawki ruchu, aby pozostać w dobrej formie fizycznej i psychicznej.

Cena szczeniąt to koszt od 4000 do 5500 złotych. Cena z roku 2022.

Tagi artykułu: