Udostępnij ten artykuł.

Chart rosyjski Borzoj ile kosztuje pielęgnacja

Chart rosyjski Borzoj to pies rosyjskiej arystokracji, używany przez nią do polowań na wilki, lisy, zające i jelenie. Rasa ta jest niezwykle elegancka, pewna siebie i niezależna z charakteru, posiada piękną, smukłą sylwetkę i doskonały wzrok. Jak wszystkie charty jest psem stworzonym do szybkiego biegania.

Wysokość to cecha charakterystyczna borzoja. Psy osiągają nawet 85 cm w kłębie a suki 75 cm. Waga u przedstawicieli tej rasy określana jest na około 30 kg.

Umaszczenie Długa i lekko pofalowana sierść borzoja występuje w kolorach białym, żółtym, szarym, czerwonym lub czarnym. Umaszczenie może być jednolite lub łaciate.

Pielęgnacja Sierść Borzoja wymaga systematycznej, pracochłonnej pielęgnacji. Dodatkowo należy mu poświęcić przynajmniej dwie godziny dziennie na zajęcia ruchowe, bez których pies nie utrzyma się w dobrej formie.

Zdrowie Chart rosyjski Borzoj jest podatny na typowe schorzenia ras dużych, czyli skręt żołądka i dysplazję stawów. Należy również regularnie kontrolować łapy u tych szybko biegających psów.

Rodzina Borzoj jest psem oddanym i lojalnym swojemu właścicielowi, choć raczej mało wylewnym w okazywaniu uczuć i nieufnym wobec obcych. Jego charcia natura przejawia się w dużej niezależności, czujności i odwadze. Nadaje się dla rodzin z dziećmi, dzięki swojej wrodzonej łagodności, tolerancji i cierpliwości.

Charty rosyjskie Borzoj

Cena szczeniąt z rodowodem to koszt od 5000 do 6000 złotych. (Źródło Allegro, Alegratka). cena z roku 2022.

Tagi artykułu: