Udostępnij ten artykuł.

Chihuahua opis rasy waga cena

Te popularne pieski ozdobne i do towarzystwa rozczulają małymi rozmiarami oraz kruchością. Niektóre osobniki ważą zaledwie pół kilograma – nie ma więc wątpliwości, że są to najmniejsze psy świata. Ich nazwa pochodzi od meksykańskiego miasta, w którym zostały odkryte przez europejczyków.

Wysokość osiągana przez przedstawicieli tej rasy to około 25 cm.

Waga psów rasy Chihuahua mieści się w granicach 0,5-3 kg.

Umaszczenie Rozróżniamy Chihuahua krótko - i długowłose, obydwa możliwe do spotkania w bardzo różnorodnych barwach.

Pielęgnacja Bardziej pracochłonnych zabiegów wymaga sierść Chihuahua długowłosych. U tej rasy należy również regularnie czyścić oczy oraz zęby. Chihuahua są wrażliwe na chłód, przez co należy im zapewnić odpowiednie ubranka na zimę.

Zdrowie Te kruche istotki mają genetyczne skłonności do zapadania na schorzenia neurologiczne i anatomiczne, takie jak zwichnięcie rzepki kolanowej. Wymagają pomocy weterynarza przy porodzie.

Rodzina Chihuahua jest psem idealnym dla osób, które nie mają dużo miejsca ani siły, czyli na przykład osób starszych. Nie wymaga długich spacerów, a w ostateczności można go nauczyć korzystania z kuwety. Lubi być w centrum uwagi i jest psem hałaśliwym. Nie powinien bawić się z małymi dziećmi ze względu na swoją kruchość i skłonność do urazów. Jest bardzo przywiązany do właściciela i nieufny wobec obcych.

Cena szczeniąt z rodowodem to koszt od 4000 do 9000 złotych. Źródło (allegro, alegratka) ceny z roku 2022.

chihuahua długowłosy

Chihuahua długowłosa

Tagi artykułu: