Udostępnij ten artykuł.

Chiński grzywacz opis rasy cena charakter

Chińskie grzywacze to szczuplutkie i delikatne pieski zaliczane są do sekcji psów nagich, choć naprawdę istnieją także w wersji owłosionej. Zdobywają sobie coraz większą popularność jako oryginalne i sympatyczne zwierzęta do towarzystwa.

Wysokość tej rasy to 28-33 cm w kłębie dla psów oraz 23-30 cm dla suk.

Waga Chińskiego grzywacza nie powinna przekraczać 5,5 kg.

Umaszczenie Odmiana naga nie jest całkowicie pozbawiona włosów – występują one na głowie, łapach i ogonie. Skóra jest jedwabiście gładka, ciepła i w ciągu roku zmienia kolor – z jaśniejszej w zimie na ciemniejszą w lecie. Obydwie odmiany (nagą i owłosioną) można spotkać we wszystkich barwach i odcieniach.

Pielęgnacja Włos Chińskiego grzywacza ma strukturę podobną do włosów ludzkich, dlatego są to psy niealergizujące. Trzeba dbać o ich delikatną skórę oraz stosować profilaktykę dentystyczną i okulistyczną.

Chiński grzywacz owłosiony

Chiński grzywacz owłosiony

Zdrowie Grzywacz chiński może mieć problemy z uzębieniem oraz zapadać na choroby oczu. Niektórym osobnikom przydarzają się również problemy z sercem. Dożywają średnio 12 lat.

Rodzina Chiński grzywacz to piesek wesoły i pogodny, nie wykazujący oznak agresji. Jest dość płochliwy i delikatny. Bardzo mocno przywiązuje się do właściciela i źle znosi dłuższą rozłąkę. Nadaje się do trzymania w mieście, nawet w mniejszych mieszkaniach. Lubi biegać, aportować i bawić się z dziećmi, co może robić bez przeszkód ze względu na wrodzoną łagodność.

Cena szczeniąt z rodowodem to koszt od 4000 do 7000 złotych. Cena z roku 2022.

Grzywacz chiński

Chiński grzywacz bezwłosy

Tagi artykułu: