Udostępnij ten artykuł.

Rasa: Chorkie (York-Chi)

Pies Chorkie jest psią hybrydą powstałą na skutek skrzyżowania dwóch różnych ras: Chihuahua i Yorkshire Terrier. To idealny nabytek dla osób zakochanych w psach miniaturkach!

Chorkie bywa nazywany York-Chi. Cechami wspólnymi dla większości przedstawicieli rasy są inteligencja i czujność. Poszczególne osobniki mogą różnić się między sobą wyglądem i szczegółami anatomicznymi – wiele zależy od rodziców.

Wygląd psa Chorkie

Ogon u Chorkie może być kopiowiany. Najpopularniejszym kolorem sierści u rasy jest złocisty, chociaż istnieje wiele typów umaszczeń dziedziczonych po rodzicach.  Należy również zauważyć, że kolor włosa u Chorkie może zmieniać się wraz z wiekiem.  Szczeniaki mogą urodzić się z włosem czarnym i podpalaniem, niemniej w wieku dojrzałym prawdopodobne jest, że włos nabierze złotego poblasku. Włos jest zazwyczaj gładki jak u Yorka. Uszy mogą być gładkie lub frędzlowate.

Chorkie wydają się być psami wiernymi, kochającymi i inteligentnymi. To zabawne czworonogi, które cieszą się z ludzkiego towarzystwa. właściciele powinni być świadomi, że rasa ma skłonności do zaczepiania i drażnienia innych zwierząt. Psy mogą rzucać się na dużo większe od siebie osobniki, dlatego też konieczne jest stałe utrzymywanie pupila na smyczy. Chorkie raczej nie nadają się do rodzin z małymi dziećmi; są zbyt małe i drobne, zatem istnieje ryzyko, że niesforne dzieciaki zrobią im krzywdę. Nieco starsze dzieci potrafią zazwyczaj dobrze obchodzić się z mikrusem.
Chorkie w większości sprawdzają się w roli psów stróżujących. Zawsze ostrzegają właściciela przed niebezpieczeństwem i często są równie nadgorliwe jak Yorkshire. W stosunku do obcych mogą być nieśmiałe, dlatego bardzo ważna jest ich wczesna socjalizacja.
Psy potrzebują stałego kontaktu z właścicielem. Jeżeli prowadzimy bardzo aktywny tryb życia, nie powinniśmy decydować się na zakup psa tej rasy. Pomimo że wśród właścicieli miniaturek panuje przekonanie, że pupile nie są szczególnie aktywne i wcale nie potrzebują dużo ruchu w ciągu dnia, nie powinniśmy zapominać o regularnych spacerach i organizowaniu zabaw ruchowych.

pies hybryda chorkie

Pies Chorkie

Pielęgnacja i zdrowie psa Chorkie

Chorkie wymagają regularnych zabiegów pielęgnacyjnych i częstego szczotkowania. Konieczne jest częste czyszczenie zębów.

Chorkie psie krzyżówka

Chorkie to psia krzyżówka Chihuahua i Yorka

Tagi artykułu: