Udostępnij ten artykuł.

Choroby starych psów

Według lekarzy specjalistów klinik weterynaryjnych okres siódmego roku życia każdego psa zaczyna wiązać się dla większości z nich z wiekiem podeszłym.

W związku z upływającym czasem zaczynamy dostrzegać u naszego pupila wiele zachowań, które jak do tej pory zupełnie nie miały miejsca. Poczynione obserwacje wiążą się już nie tylko z wypadaniem zębów u psa, lecz także z coraz to częstszymi problemami w trakcie pokonywania schodów czy innej formy wysiłku fizycznego.

Nasz czworonożny przyjaciel zaczyna potrzebować z naszej strony coraz to bardziej troskliwej opieki i wsparcia popartego dosyć często zwiększoną tolerancją odnośnie jego zachowania.

Najczęstrze choroby starych psów

U niektórych psów zaczynają coraz częściej ujawniać się problemy z pęcherzem moczowym związane najczęściej z utratą kontroli nad trzymaniem moczu. Najczęściej po kilku wizytach w klinice weterynaryjnej mamy możliwość skutecznego zaradzenia tej dolegliwości.

Wraz z wiekiem u większości psów zaczynają pojawiać się także problemy zarówno ze wzrokiem jak i ze słuchem. Jednak najbardziej dokuczliwe dla naszego czworonoga okazują się chyba problemy z poruszaniem i dotrzymaniem kroku na spacerze swemu opiekunowi. Zaczyna pojawiać się trudność ze wstawaniem a jego chód staje się z każdym rokiem coraz to bardziej sztywny i powolny.

Tak jak wszystko ma swój początek i koniec tak i w tym przypadku przychodzi na to pora - Tęczowy Most, postarajmy się, zatem ze swej strony, aby nasz pies będąc w podeszłym już wieku miał możliwość spędzenia spokojnych i zarazem radosnych dni swej starości.

Jesteśmy poniekąd mu to winni za długie lata oddanej przyjaźni i wiernej służby.

Tagi artykułu: