Udostępnij ten artykuł.

Chow chow kompendium

Chow chow budzi respekt swoim przypominającym lwa wyglądem oraz dumnym zachowaniem. Należy do pierwotnych ras psów a jego wygląd nie zmienił się od wielu wieków, o czym przekonują starożytne chińskie ryciny.

Wysokość w kłębie to 48-56 cm dla psów i 46-50 cm dla suk. Waga przedstawicieli tej rasy to około 25-30 kg.

Umaszczenie Chow chow występuje w umaszczeniach jednolitych, często cieniowanych, w barwach płowej, czarnej, czerwonej, kremowej, niebieskiej lub białej.

Pielęgnacja Obfita, długa, złożona z dwóch warstw sierść u tej rasy łatwo się kołtuni, więc musi być regularnie pielęgnowana. Chow chow powinien być czesany i szczotkowany codziennie lub co dwa dni. Kąpiel zaleca się nie częściej niż raz do roku.

Zdrowie Chow chow ma skłonność do chorób skóry ze względu na długą i gęstą okrywę włosową oraz fałdy skórne. Zdarzają się również problemy ze stawami skokowymi i kolanowymi oraz wady powieki.

Rodzina Chow chow potrafi być miłym i oddanym towarzyszem tych osób, które zdobędą jego zaufanie. Wobec nieznajomych wykazuje niechęć. Posiada niezależny i wybuchowy charakter, dlatego najlepiej sprawdza się jako pies jednego właściciela. Odpowiednio wychowany nadaje się jednak na kompana dla nieco podrośniętych dzieci, które nie będą go drażnić.

Cena szczeniąt Chow chow to koszt od 4000 złotych do 9000 złotych. Cena z roku 2022, źródło Olx.

Tagi artykułu: