Udostępnij ten artykuł.

Clumber spaniel temperament i krótka charakterystyka rasy

Clumber Spaniel temperament i charakterystyka

Clumber Spaniel, pochodzący z XVIII wieku w Anglii, jest jednym z najstarszych spanieli. Jego wyjątkowy Clumber Spaniel temperament wyróżnia go spośród innych ras. Charakteryzuje się dużą budową ciała, krótkimi nogami i długim, gęstym futrem. Dlatego też jest tak ceniony wśród miłośników psów.

Clumber Spaniel Temperament w Rodzinie

Ludzie cenią Clumber Spaniele przede wszystkim za ich spokojny i łagodny charakter. Te psy rzadko wykazują agresję, co czyni je idealnymi dla rodzin z dziećmi. Często nawiązują silne więzi z młodszymi członkami rodziny. Ponadto, Clumber Spaniel temperament sprawia, że są one niezwykle lojalne wobec swoich właścicieli. Gdy raz nawiążą więź z członkiem rodziny, często śledzą go wszędzie po domu. Ich oddanie i miłość do rodziny są naprawdę niezrównane.

Aktywność i Zabawa z Clumber Spanielem

Chociaż Clumber Spaniele są inteligentne, czasami mogą być uparte. Wymagają konsekwentnego treningu i cierpliwości ze strony właściciela. Ale z właściwym podejściem i pozytywnym wzmocnieniem, szybko uczą się wielu komend i trików. W domu Clumber Spaniele zazwyczaj są spokojne i zadowolone z leniuchowania na kanapie. Jednak kiedy znajdują się na zewnątrz, uwielbiają biegać i bawić się. To właśnie Clumber Spaniel temperament czyni je doskonałymi towarzyszami na długie spacery czy zabawy w parku.

clumber spaniel temperament i charakterystyka rasy psa

Zdrowie i pielęgnacja Clumber Spaniela

Clumber Spaniele, jak wiele ras psów, wymagają regularnej pielęgnacji, zwłaszcza ze względu na ich gęste futro. Regularne czesanie pomaga w utrzymaniu sierści w dobrym stanie i zapobiega kołtunieniu. Ponadto, ze względu na ich dużą budowę, mogą być podatne na pewne problemy zdrowotne, takie jak dysplazja stawu biodrowego. Regularne wizyty u weterynarza i odpowiednia dieta są kluczem do utrzymania ich w dobrej kondycji.

Podsumowując, Clumber Spaniel to wspaniały pies rodzinny o łagodnym i lojalnym charakterze. Jego spokojne usposobienie, połączone z inteligencją i energią, czyni go doskonałym wyborem dla wielu rodzin.

Cena Clumber spaniela waha się od 4800 - 6500 złotych.

Tagi artykułu: