Udostępnij ten artykuł.

Co wiesz o suchej karmie dla psa?

Przed zakupem suchej karmy dla psa zawsze czytajmy skład zamieszczony na opakowaniu! Pamiętajmy, że psy powinny jeść przede wszystkim naturalne jedzenie, czyli kaszę, mięso oraz warzywa.

W wywiadzie udzielonym do Radia Gdańsk, Agnieszka Kępka – Międzynarodowy sędzia kynologiczny i behawiorystka – podkreślała, że dieta psów powinna być jak najbardziej urozmaicona i naturalna. Zdaniem ekspertki sucha karma może powodować nadpobudliwość, która jest często mylona z ADHD.

Pies, jako mięsożerca musi spożywać żywność, która dostarcza żywe kultury bakterii. Trudno w to uwierzyć, ale na świecie pojawiły się już tabletki, które przyjmowane regularnie przez psa mają oduczyć go jedzenia mięsa. W karmieniu psa nigdy nie powinniśmy sugerować się założeniami marketingowymi i pozwolić sobie wmówić, że mięso nie jest najlepszym typem pożywienia dla naszego psa.

sucha karma dla psa foto z bliska


Kupując suchą karmę, musimy zatem zwracać szczególną uwagę na skład i wybierać wyłącznie tę, która ma najmniej chemii:

Głównym skutkiem ubocznym podawania suchej karmy jest uszkodzenie nerek, a lekarze leczą to różnymi środkami. Nikt nie wpadnie na to, że wystarczy odstawić karmę. Jedzenie, które podajemy psu musi kojarzyć się z dostawaniem resztek po przywódcy. To nie znaczy jednak, że mamy dać mu to, co zostało nam na talerzu. - Bierzemy miskę z posiłkiem dla psa. Podczas tej czynności nie rozmawiamy, nie tłumaczymy "zostań, zaraz dostaniesz" czy "siad, czekaj", bo to jest naszą przegraną. Przygotujemy jedzenie, chodzimy po kuchni i udajemy, że go jemy. Potem od niechcenia stawiamy i odchodzimy. Jako szef najedliśmy się pierwsi, a resztki zostawiamy podwładnemu.

Oprócz mięsa zwierzę może jeść chleb z masłem, żółtko, twaróg oraz warzywa. Psom można podawać również surowe żółtka pomieszane z pokruszonymi skorupkami. Zwierzęta też mają swoje smaki i nie wszystko lubią – podobnie jak ludzie.

Tagi artykułu: