Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ

Udostępnij ten artykuł.

Cocker spaniel amerykański kompendium

Cocker spaniel amerykański jest najmniejszym psem myśliwskim pośród spanieli. Rasę wyhodowano w Stanach Zjednoczonych i pochodzi ona od spaniela angielskiego. Nadaje się do płoszenia i aportowania, lecz dzisiaj jest bardzo popularna głównie jako pies do towarzystwa.

Wysokość – psy w kłębie mają około 38 cm, a suki około 35,5 cm.

Waga powinna mieścić się w granicach 8-13 kg.

Umaszczenie Cocker spaniele amerykańskie mają szatę dłuższą i bardziej obfitą od spanieli angielskich. Występują w bardzo zróżnicowanych barwach, dopuszczalne są wszystkie umaszczenia jednolite, podpalane i wielokolorowe.

Pielęgnacja Efektowna sierść Cocker spaniela amerykańskiego wymaga regularnej pielęgnacji – zarówno szczotkowania, jak i trymowania. Kontroli i czyszczenia potrzebują także jego zwisające uszy.

Zdrowie American cocker spaniela ma predyspozycje do zapadnia na choroby i infekcje oczu, uszu oraz skóry. Zdarzają mu się również problemy z systemem odpornościowym.

Rodzina Rasę tą określić można mianem "psa dla każdego". W jej naturze leży wesołość, łagodność i wielka radość życia. Wobec dzieci Cocker spaniel amerykański wykazuje się cierpliwością i chęcią do wspólnej zabawy.

Amerykański cocker spaniel

Psy te kochają ludzi i przebywanie w ich towarzystwie, jednak mogą bez problemu być zostawiane same w domu na kilka godzin dziennie.

Cena szczeniat waha się od 4500 do 5000 złotych. Cena z roku 2022.

Tagi artykułu: