Udostępnij ten artykuł.

Czy Amstaff może mieszkać z dziećmi?

Amstaffy przynależą do psów rasy Terrier. Nic, więc dziwnego, że są bardzo otwarte na ludzi i chętnie zaprzyjaźniają się z nowymi osobami. Psy doskonale radzą sobie w kontaktach z najmłodszymi i są przy tym bardzo łagodne.

Wiele osób mylnie sądzi, że psy są groźne i agresywne z natury. Oczywiście nie znajduje to potwierdzenia w rzeczywistości.

Odpowiednio wychowane i oswojone psy doskonale wcielają się w rolę opiekunki do dzieci i troszczą się o nie niemalże tak samo jak o własne młode. Amstaffy są psami rodzinnymi i dobrze odnajdują się w pełnych, tętniących życiem domach. Psy tej rasy wymagają częstych kontaktów z właścicielem. Nie powinniśmy zostawić ich zbyt długo w samotności, gdyż stracą radość życia i oddalą się od nas. Amstaffy same garną się do dzieci, gdyż nade wszystko cenią sobie zabawę i pieszczoty. Pies potrzebuje dużo czułości i fizycznego kontaktu dzieci mogą mu to zapewnić i tym samym przywiązać do siebie.

Nie ma większego znaczenia czy w naszym domu mieszka jedno czy dwoje dzieci. Pies przyzwyczai się do każdych warunków życiowych i będzie szczęśliwy mogąc przebywać z ludźmi. Najważniejszą kwestią jest jednak wytłumaczeniu dzieciom, że pies nie jest zabawką i należy go traktować z szacunkiem. Jeżeli pies nie będzie gnębiony i dzieci nie będą mu dokuczać, nie ma powodu do obaw. Adoptując dorosłego psa musimy go powoli oswajać z dziećmi, toteż nie należy pozostawiać go w towarzystwie najmłodszych i bez naszej kurateli. Nigdy, bowiem nie wiadomo, jak obchodził się z nim poprzedni właściciel i czy pies nie przejawia tendencji destrukcyjnych. Agresja nie jest wprawdzie typowa dla tej rasy, niemniej właściciele zawsze powinni kierować się zasadą ograniczonego zaufania i pomimo miłości i przywiązania do psa, wyznaczać mu twarde reguły i zasady.

Warto przyzwyczajać psa do kontaktu z dziećmi już od najmłodszych lat. Pies będzie wówczas wiedział, jak się z nimi obchodzić oraz na ile może sobie pozwolić. Jeżeli decydujemy się na kupno Amstaffa zdecydowanie lepiej wybrać suczkę. Suka jest bardziej spolegliwa i łagodna; szybciej łapie także kontakt z dziećmi i potrafi dostosować się do każdych warunków.

Suczka rasy Amerykański staffordshire terier jest najlepsza dla dzieci

Suczka rasy Amerykański staffordshire terier

Na koniec warto zadać sobie pytanie o sens adopcji, bądź kupna psa do domu zamieszkałego przez małe dzieci. Nie od dziś wiadomo, że dzieci, które już od najwcześniejszych lat miały kontakt ze zwierzętami są bardziej otwarte na ludzi, odpowiedzialne i towarzyskie. Zwierzę potrafi wykształtować w nich poczucie obowiązku i przygotować do późniejszego życia w dorosłym świecie.

Pies może być najlepszym przyjacielem dziecka i umilać mu czas w trudnych chwilach.

Tagi artykułu: