Udostępnij ten artykuł.

Czy warto kupować psu zabawki?

Czy chcesz kupić swojemu psu zabawkę, która będzie nie tylko estetyczna i efektowna, ale nade wszystko praktyczna i funkcjonalna? Zanim zdecydujesz się na jakikolwiek zakup, przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, czego naprawdę potrzebuje Twój pies! Życzymy miłej lektury.

Czy warto kupować psu zabawki? – Czego pragną psy?

Nie da się ukryć, że właściciele wybierają zabawkę nie dla swojego psiaka, tylko dla siebie. Kolory, wzory, kształty, a nawet cena – to wszystko stanowi wynikową naszych upodobań i pojemności portfela. Czy nie lepiej jednak zainwestować w jedną, nawet droższą zabawkę, a mieć pewność, że pies naprawdę będzie z niej korzystał? Po co kupować gros zabawek, które będą później walały się po kątach, lub już po kilku miesiącach stracą swój pierwotny kształt?

Oto krótki przegląd top zabawek dla psów dostępnych obecnie na rynku (nazwy zostały podane w wersji angielskiej):

1) Kong: Kong to zabawka w kształcie gumowego bałwana, który może być nadziewany różnymi smakołykami. Mrożone Kong zachowują świeżość przez długi czas i są świetna w gorące letnie dni. Kong można wypełnić karmą dla psa, twarogiem, jogurtem, mielonym surowym mięsem, herbatnikami, klopsami itp. Właściciele często decydują się na zakup dwóch akcesoriów, które z powodzeniem mogą być trzymane w zamrażarce. Zabawki Kong produkuje się w różnych rozmiarach, a guma z której zostały wytworzone jest bardzo mocna. Cena takich zabawek kształtuje się od 33 do 90 złotych.

zabawki dla psa KONG Classic

Zabawka KONG CLASSIC dla psa

2) Tug-a-Jug to przezroczysta plastikowa butelka ze sznurkiem, która jest wypełniona psią karmą lub smakołykami. Pies może „wysysać” z niej jedzenie. Cena Tug a Jug od 34 zł do 75 złotych. Cena zależy od rasy psów dla której jest kupowana.

3) Buster Cube to plastikowe kostki (dostępne w różnych rozmiarach) zawierające szereg wewnętrznych otworów, do których wsypuje się psie jedzenie. Opróżnienie kostek nie jest jednak łatwe – pies musi nie tylko zlokalizować odpowiednią szczelinę, ale także wykazać się podstawowymi umiejętnościami „walki” o pokarm. To jedna z lepszych zabawek dostępnych na rynku. Właściciele, którzy zakupili swoim psom Cube Bustera, mogą być pewni, że zwierzę szybko się nim nie znudzi. Co więcej, kostki można myć bezpośrednio pod kranem lub w zmywarce.

Buster cube inteligenta zabawka dla psa

Zabawka Buster cube dla psa

4) Zabawki sygnowane nazwiskiem Niny Ottosson cieszą się ogromną popularnością wśród sław. To fenomenalne zabawki interaktywne wykonane z plastiku bądź ciekawe akcesoria drewniane. Ich wielką zaleta jest to, że łączą funkcjonalność z estetyką. Pies może „pogłówkować” i spędzić wiele godzin na wspaniałej zabawie.

5) Piłki tenisowe. Nie od dzisiaj wiadomo, że najprostsze zabawki sprawiają najwięcej frajdy. Piłeczki tenisowe są uniwersalne i ponadczasowe! Nie ma nic lepszego niż wyjście z psem na spacer do parku i porzucanie mu piłeczki. To wielka frajda zarówno dla psiaka, jak i dla jego właściciela.

Piłki tenisowe dla psa

Piłki tenisowe dla psa

Kolor zabawek dla psów postawmy sobie pytanie Czy pies odróżnia kolory?

Psy wprawdzie widzą kolory, niemniej ich percepcja barw jest znacznie słabsza niż u człowieka. Jeżeli chcemy zakupić zabawkę, to postawmy raczej na tę w kolorze niebieskim lub żółtym, aniżeli czerwonym czy zielonym. Barwa czerwona, zielona i pomarańczowa jest przez psy przyjmowana w odcieniach żółtości. Niebieski jest najbardziej wyrazisty, zaś fiolet przybiera nieco ciemniejszą barwę niż błękit. Rzucając psu piłkę, chcemy, aby szybko ją namierzył i odnalazł. Nie jest to jednak możliwe, jeżeli posługujemy się akcesorium o kolorze odpowiadającym barwom ziemi. Bez względu na to jaki kolor preferujemy i czy uważamy, że „niebieski nie pasuje do koloru umaszczeni psa”, kierujmy się głosem rozsądku.

Na co zwrócić uwagę kupując zabawki dla psa?

Niezależnie od rodzaju zabawki i jej funkcji powinniśmy zwracać uwagę na kilka istotnych rzeczy:

- materiały z których zabawka została wykonana

- ilość detali i pomniejszych części, które są łatwe do przegryzienia i połknięcia

- kształt zabawki

- czy w plastiku, z którego zabawka została wykonana, nie znajdą się związki chemiczne

- czy zabawka jest łatwa w czyszczeniu

Oczywiście najistotniejszą sprawą jest wielość detali. Im więcej szczegółów posiada zabawka, tym większe prawdopodobieństwo, że pies je połknie. Naszymi faworytami są zatem gumowe piłeczki oraz zabawki o obłych kształtach.

Tagi artykułu: