Udostępnij ten artykuł.

Dlaczego psy ...

Dlaczego psy to cudowne istoty, choć z natury są drapieżnikami to jednak obecnie są to bardzo udomowione zwierzęta i większość z nas nie wyobraża sobie już swojego życia bez nich. Niektóre psy są trochę uparte, a inne znowu bardzo przyjazne i wręcz tylko do schrupania, ale tak samo również jest z ludźmi.

My ludzie kochamy psy przede wszystkim za to, że są one prawdziwymi przyjaciółmi nigdy nie zdradzą człowieka za żadne pieniądze świata. Jeśli pies pokocha człowieka to całkowicie mu się odda i będzie mu bezwzględnie wierny. Pies zawsze potrafi cieszyć się na widok swojego opiekuna, gdy ten wraca z pracy, szkoły, itd., radośnie merda swoim ogonkiem, skacze i liże to jest właśnie okazywanie psiej miłości i oddania.

Psy kochają człowieka bezwarunkowo i okazują mu swoją miłość w różny sposób czy to poprzez słuchanie właściciela lub cieszenie się na jego widok. Niestety nie zawsze pamiętamy, że pies to istota żyjąca, a przede wszystkim czująca. Pies też ma uczucia, kiedy, więc gdy się oddaje go do schroniska, bo jest już niechciany lub po prostu się znudził to on również cierpi i jest mu bardzo przykro. Często psy z takiej tęsknoty po prostu umierają, bo nie mogą zrozumieć takiej sytuacji, że przecież niedawno było tak pięknie mój Pan się ze mną bawił, wychodził na spacery, pieścił, a teraz już go nie ma, a ja jestem sam za jakimiś strasznymi kratami, a wokół mnie dużo obcych psów i ludzi.

Obecnie zdarza się bardzo dużo przypadków, gdzie psy są zabijane, ludzie znęcają się albo po prostu oddają swoje zwierzęta. A te psy, jeśli same nie odejdą z tęsknoty albo nie znajdzie się jakaś osoba, która zapewni takiemu porzuconemu psiakowi nowego domu są usypiane i to z różnych powodów, bo schronisko jest przepełnione albo, dlatego, że zachowuje się agresywnie. Przecież agresywne zachowanie nie zdarza się raczej przypadkowo, na pewno jest to skutkiem złego traktowania, złych wspomnień czy po prostu złego wychowania. Pies w ten sposób po prostu próbuje się obronić, żeby nikt znowu go nie skrzywdził.


  • Mój pies

  • Przyjaciel rodziny

  • Dlaczego psy ...

Nadal jest bardzo dużo psów bezpańskich, które chodzą sobie po ulicach i trafiają do schronisk większość psów jest tam zabijana. Niestety dzieje się tak przez nas ludzi, bo nie wszyscy chcą kastrować czy sterylizować swoje zwierzęta i nadal bardzo bezmyślnie się one rozmnażają, a taki zabieg nie jest żadną krzywdą tylko wręcz pomocą dla takiego psiaka.

Większość ludzi woli także psy z rodowodem, czyli psa rasowego, a nie takiego ze schroniska albo z ulicy. Pies czuje, żyje i trzeba mu zapewnić pozytywne uczucia i godne życie, do którego tak samo ma prawo jak i my, aby nasz pupil czy inne psy były pogodne, a przede wszystkim posłuszne to muszą mieć zapewnioną stabilizację, odpowiednie godziwe warunki bytowania, zdrowe oraz mądre żywienie, ale oczywiście trzeba także uważać, żeby nie przekarmić pupila.


  • Dlaczego psy ...

  • Dlaczego ...

  • Kochane psy

Musi on mieć odpowiednią dyscyplinę, a w jego wychowaniu trzeba być konsekwentnym, ale także trzeba pamiętać, że nie powinno się karcić psa za wszystko tylko wtedy, kiedy jest nie posłuszny, bo wtedy może to przynieść całkiem odwrotny efekt. To, jaki będzie dany pies zależy przede wszystkim od jego właściciela i jego podejścia do psiaka.

Na psie czasem bardziej można polegać niż na drugim człowieku i jeśli chodzi o ludzi to powiedzenie „przyjaciół poznaje się w biedzie” to na pewno jest prawdą, gdyż mało ludzi znajdzie się gotowych na bezgraniczne oddanie, a pies zawsze będzie przy nas pocieszy, przytuli się do nas czy nawet obroni przed zagrożeniem i robi to całkowicie bezinteresownie, wystarczy tylko, ze my okażemy mu trochę ciepła i serca, a on za to wszystko odwdzięczy się najlepiej jak tylko potrafi psią miłością.

Psy także są bardzo pomocne ludziom nie tylko do obrony czy uczestniczenia w wystawach i zdobywania nagród, ale także pomagają osobom niepełnosprawnym. Dzięki takim zwierzakom osoba niepełnosprawna może w miarę funkcjonować, wychodzić do ludzi, a przede wszystkim nie musi bać się odrzucenia, bo ma przy sobie przyjaciela, który ja wspiera. Dla takich niepełnosprawnych ludzi nieraz świat się po prostu zawalił, bo są odpychane, odsuwane od codziennego życia z powodu swojej choroby, kalectwa, a dzięki psu czują się potrzebne i kochane. Nie tylko, dlatego, że maja kogoś koło siebie, ale również, dlatego, że są mobilizowane do działania, bo musza się przecież takim psiakiem zająć, a to często powoduje, ze zapominają o sobie i swojej chorobie, a bardziej otwierają się na otaczający je świat.

Więc sami powiedzcie - Dlaczego psy nie kochać?  skoro są tak wspaniałymi i pomocnymi przyjaciółmi. I nie ma tu żadnego znaczenia ich rasa czy wielkość wszystkie psy czy to duże, małe, rasowe czy zwykłe kundelki to cudowne, kochane psiaki, bez których świat był jakiś taki dziwny i na pewno pusty, ale jednak je mamy i to jest wielkie szczęście, więc dbajmy o nie i nie krzywdźmy ich. Żaden człowiek nie lubi być krzywdzony czy poniewierany tak samo też i pies, więc jeśli nawet nasz pupil nas rozłości i chcielibyśmy go skarcić to zastanówmy się jakbyśmy my się czuli w takiej sytuacji czy podobałoby się nam, gdyby ktoś nas uderzył.

Nie wolno pod żadnym pozorem bić ani znęcać się nad psem ani fizycznie ani psychicznie, bo wtedy nie uda nam się wypracować miedzy nami pozytywnych relacji, a nie ma lepszego przyjaciela niż właśnie ten czworonóg.

Tagi artykułu: