Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ

Udostępnij ten artykuł.

Długowłose rasy spanieli

Spaniele to grupa ras psów myśliwskich wyhodowanych w średniowiecznej Anglii i Francji. W dawnych czasach psy były wykorzystywane do wystawiania ptactwa; obecnie służą myśliwym do szukania, wystawiania oraz aportowania zwierzyny. To niezwykle inteligentne i ruchliwe pieski, które są żywym dowodem na to, że użytkowość i piękny wygląd psa mogą iść ze sobą w parze!
W niniejszej galerii zaprezentujemy Państwu najpiękniejsze długowłose rasy spanieli. Życzymy miłej lektury i cieszenia oczu pięknymi fotografiami.

Lista spanieli

cavalier king charles spaniel

cavalier king charles spaniel

CAVALIER KING CHARLES SPANIEL

Cavalier King Charles Spaniel to niezwykle przyjacielski piesek, wolny od agresji i nerwowości. Uwielbia spędzać czas ze swoim opiekunem, wylegiwać się na kanapie i wychodzić na długie spacery. Doskonale odnajduje się w grupie innych czworonogów, gdyż nie przejawia oznak dominacji. Może mieszkać w domach, w których żyją inne zwierzęta, np. koty.
Patrząc na Cavisia możemy odnieść wrażenie, że to typowy psi arystokrata. Nic bardziej mylnego! Psy wprost uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu i sporty wymagające zwinności i szybkości, np. agility. Zważywszy na spokojny temperament sprawdzą się także jako psy terapeutyczne. Czegóż więcej chcieć? Cena Cavalierów waha się od 3200 złotych do 1500 złotych.

długowłose rasy spanieli clumber spaniel

clumber spaniel

CLUMBER SPANIEL

Clumber Spaniele to wspaniałe psy myśliwskie, obdarzone wybitnym węchem i zawsze gotowe do pracy. Są łatwe w ułożeniu, bardzo inteligentne i oddane swojemu opiekunowi. To typowe psy domowe, które nie powinny być trzymane w kojcu albo w budzie. W przeciwieństwie do przyjaznych King Charlesów Clumbery są dość powściągliwe i ostrożne w kontaktach z nieznajomymi – nigdy nie są jednak agresywne w stosunku do obcych. To świetni opiekunowie dla najmłodszych i wspaniali towarzysze zabaw dla nieco starszych dzieci – uwielbiają nosić różne rzeczy w pysku. Jako ciekawostkę warto dodać, że wiele psów potrafi machać ogonem tak zamaszyście, że aż uderza ją nim w obie strony brzucha, kręcąc przy tym całym tułowiem.

długowłose rasy spanieli cocker spaniel amerykański

cocker spaniel amerykański

COCKER SPANIEL AMERYKAŃSKI

Cocker spaniel amerykański to doskonały pies rodzinny, który nie sprawia większych problemów wychowawczych, jest bardzo układny i szybko przywiązuje się do swojego opiekuna. Cockery to psy o zrównoważonym temperamencie, wprost stworzone do życia w miastach. Mają umiarkowane zapotrzebowanie na ruch, co nie oznacza, że całe życie spędzają na kanapie. Jeżeli chcemy, aby były w pełni szczęśliwe, powinniśmy zafundować im jeden dłuższy spacer w ciągu dnia, w czasie którego zapewnimy czworonogowi odpowiednią stymulację psychoruchową.
Cocker spaniele amerykańskie są dość wymagające, jeżeli chodzi o pielęgnację. Ich bujny i długi włos wymaga regularnego czesania i mycia. Jeżeli nie mamy czasu / cierpliwości / energii / chęci na przeprowadzanie rytuałów pielęgnacyjnych, raczej zrezygnujmy z zakupu psa tej rasy.

długowłose rasy psów field spaniel

field spaniel

FIELD SPANIEL

Field Spaniel to wzorcowy reprezentant omawianej przez nas grupy. Z natury spokojny, zrównoważony, łagodny i posłuszny. Szybko przywiązuje się do człowieka i nie wykazuje najmniejszych skłonności do agresji. Kocha wszystkich ludzi, dlatego zupełnie nie nadaje się na psa stróżującego. Field spaniel to wspaniały kompan nie tylko dla człowieka, ale także innego psa. Na co dzień nie ujawnia swojej pasji myśliwskiej, niemniej jeżeli zobaczy na horyzoncie zwierzynę łowną, szybko obudzi się w nim pierwotny instynkt łowiecki.
W stosunku do dzieci psy są bardzo delikatne i zawsze chętne do zabawy; zważywszy na swoją żywiołowość nie powinny być jednak pozostawiane z małymi dziećmi sam na sam.

długowłose spaniele king charles spaniel

king charles spaniel

KING CHARLES SPANIEL

King Charles to przyjazny i raczej cichy czworonóg, który nie sprawdzi się jako obrońca gospodarstwa domowego. Psy nie są szczególnie energiczne, preferują raczej kanapowy tryb życia. Tolerują inne zwierzęta, o ile wychowywały się z nimi od szczenięcia. Mają spokojny i zrównoważony temperament, w związku czemu mogą pełnić rolę psów-terapeutów. To idealne psiaki do małych mieszkań – życie w bloku ich nie przeraża. King charles spaniel nie będzie także protestował, jeżeli zostawimy go samego na kilka godzin – na pewno znajdzie sobie zajęcie, albo po prostu utnie drzemkę.

długowłose spaniele spaniel kontynentalny miniaturowy

papillon

SPANIEL KONTYNENTALNY

Długowłose spaniele kontynentalne to spokojne i delikatne pieski, które z natury są bardzo radosne i aktywne. Zważywszy na swoje miniaturowe rozmiary mogą mieszkać w bloku – na pewno nie będą przeszkadzać sąsiadom, gdyż nie szczekają zbyt często. Oczywiście, jeżeli ktoś kręci się pod drzwiami, spróbują zaalarmować właściciela. Szybko przyzwyczajają się jednak do obecności obcych i dają się głaskać. Nawet w podeszłym wieku Papillon są radosne i rozbrykane.
Te pełne życia pieski doskonale sprawdzają się w psich sportach typu obedience czy agility.

długowłose spaniele Tibbie

Paraabso

SPANIEL TYBETAŃSKI (Paraabso)

Jeżeli szukasz pieska do niewielkiego mieszkania, Tibby będzie świetnym wyborem! Ten wesoły i energiczny piesek szybko przystosowuje się do nowych warunków życiowych i bez problemu znosi kilkugodzinne codzienne rozstania z właścicielem.
Długowłose spaniele tybetańskie wyróżniają się spośród innych spanieli – są bowiem bardzo dumne i mają wrodzone poczucie sprawiedliwości, dlatego też łatwo się obrażają, jeżeli zostaną niesprawiedliwie ukarane. Opiekun musi zrozumieć, że ma do czynienia z psią indywidualnością i traktować pupila tak, jak sam chciałby być traktowany. Bardzo ważne jest także utrzymanie hierarchii w stadzie; jeżeli pies wyczuje słabość swojego pana, na pewno zechce zająć pozycję samca alfa. To dość niecodzienna cecha wśród spanieli!

długowłose rasy spanieli springer spaniel walijski

springer spaniel walijski

SPRINGER SPANIEL WALIJSKI

Springer spaniel walijski to spaniel, który nie znosi samotności i ma ogromną potrzebę ciągłego kontaktu z właścicielem. Jest bardzo przywiązany do rodziny i wprost nie znosi zostawać sam w mieszkaniu. Łatwo można go przestraszyć. W stosunku do innych psów jest bardzo tolerancyjny i chętnie się z nimi zaprzyjaźnia. Nie ujawnia skłonności do destrukcji i dominacji. Springer spaniel walisjki to dobry wybór dla osoby, która nie ma doświadczenia w prowadzeniu psów.

Tagi artykułu: