Udostępnij ten artykuł.

Doberman wysokość waga pielęgnacja cena

Doberman został wyhodowany w drugiej połowie XIX wieku przez człowieka o takim właśnie nazwisku. Celem prac było wynalezienie rasy doskonałej – inteligentnej, odważnej, wytrzymałej oraz posiadającej silny instynkt obronny.

Wysokość Dobermana to 68-72 cm dla psów oraz 63-69 cm dla suk.

Waga powinna mieścić się w granicach 40-45 kg u psów oraz 32-35 kg u suk.

Umaszczenie Najczęściej spotykamy Dobermany w wersji czarnej podpalanej, rzadziej czekoladowej podpalanej.

Pielęgnacja Krótka sierść nie sprawia kłopotu – wystarczy wyszczotkować ją raz na tydzień. Rasa ta wymaga dużo uwagi, ruchu oraz ciekawych zajęć w towarzystwie swojego właściciela, została bowiem stworzona do pracy z człowiekiem. Trzeba też pamiętać, że Doberman łatwo marznie, dlatego nie można trzymać go na łańcuchu czy w budzie.

doberman pies

Zdrowie Doberman żyje około 9-13 lat. Ma skłonności do chorób serca oraz stosunkowo często cierpi na problemy z oczami. Ze względu na brak podszerstka mogą przytrafiać mu się przeziębienia.

/pliki/image/artykuly/psy/duze/alaskan-malamut-dwa-psy4166.jpg

Rodzina Doberman to pies o bardzo silnym, choć spokojnym charakterze. Potrafi szybko się uczyć i jest zdyscyplinowany, ale wymaga konsekwentnego szkolenia, przeprowadzonego przez doświadczonego hodowcę. Ma silny instynkt terytorialny i nie toleruje intruzów. Wobec innych psów wykazuje silną chęć dominacji. Mona wychować go na psa zrównoważonego i towarzyskiego, ale nie powinien zostawać sam na sam z małymi dziećmi.

Cena szczeniąt z rodowodem to koszt od 4500 złotych do 20000 złotych. (Źródło Allegro, Alegratka). Cena z roku 2022.

Tagi artykułu: