Udostępnij ten artykuł.

Dog niemiecki kompendium

Dog niemiecki to jeden z najwyższych psów. Pochodzi z terenów Niemiec. Wywodzi się od ras używanych od dawna do polowań na grubą zwierzynę, a potem trzymanych jako psy do towarzystwa przez arystokrację.

Wysokość zaczyna się od 80 cm w przypadku psów oraz 72 cm w przypadku suk.

Waga powinna zawierać się w przedziale 50-70 kg.

Umaszczenie Dog niemiecki występuje w kilku odmianach: żółtej, pręgowanej, arlekin (biało-czarny), czarny, błękitny oraz merle (siwy z czarnymi plamkami).

Pielęgnacja Krótka sierść tej rasy nie sprawia wielu kłopotów w pielęgnacji. Potrzebuje jedynie regularnej pomocy w usuwaniu martwych włosów.

Zdrowie Dogi niemieckie narażone są przede wszystkim na typowe schorzenia ras dużych. Są to śmiertelne w skutkach skręty żołądka, a także problemy ze stawami oraz choroby serca i układu kostnego. Rasa podatna jest także na nowotwory.

Rodzina Dog niemiecki nie jest psem łatwym w utrzymaniu ze względu na swoje duże rozmiary. Potrzebuje sporej ilości ruchu i wiele uwagi ze strony właściciela. Rasa ta jest bardzo wrażliwa i łagodna, cierpliwa wobec dzieci, choć z tymi najmłodszymi Dog niemiecki powinien bawić się pod nadzorem dorosłych.

Dog niemiecki

Cena szczeniąt to koszt od 2000 złotych do 4000 złotych. (Źródło Allegro, Alegratka).

Tagi artykułu: