Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ

Udostępnij ten artykuł.

Drzwiczki dla psa

Akcesoria dla psa – sklep zoologiczny

Drzwiczki dla psa są można wbudować w drzwi i w ścianę. To bardzo przydatny i funkcjonalny dodatek dla domu, który możemy zakupić już za kilkadziesiąt złotych. Dokonując wyboru drzwiczek, należy zwrócić uwagę na sposoby ich zamykania. Najlepiej, aby drzwiczki otwierały się w obydwie strony (wejście/wyjście) i w razie potrzeby można byłoby je zablokować. Właściciele psów zwracają również uwagę na możliwość otwierania drzwi tylko z jednej strony i blokowania od drugiej. Dzięki temu, pies, który jest w domu nie może wyjść na zewnątrz, ale zwierzak pozostający na podwórku, może do niego dołączyć. Blokada jest trwała i solidna, zatem nie ma obaw, że pies się przez nią przedostanie.

Właściciele czworonogów mogą być sceptyczni wobec pomysłu montażu drzwiczek dla psów w ich własnym domu – szczególnie jeżeli otwór drzwiczek jest dość szeroki. Warto zatem zainwestować w dobrej jakości materiały, które w przypadku blokady uniemożliwiają wtargnięcie na teren posesji.

Drzwi dla psa – wybór drzwiczek

Wybór drzwiczek dla psa nie jest sprawą prostą. Na rynku mamy wiele modeli drzwiczek, które można montować we wszystkich typach drzwi, a nawet we ścianach. Przeglądając oferty, warto zwracać uwagę na kilka czynników:

- materiał, z którego zostały wykonane drzwi,

- czy drzwiczki są przezroczyste? Czy pies będzie wiedział, przez co ma przechodzić?

- wymiary całkowite i wymiary przejścia. Uwaga! Wymiary całkowite są średnio o kilkadziesiąt centymetrów większe od wymiarów przejścia! Nie sugerujmy się nimi, dokonując wyboru drzwiczek.

- odporność na warunki atmosferyczne

- czy do drzwiczek dołączany jest tunel przedłużający? Niektóre tunele mogą przedłużyć wlot o kilka do kilkunastu centymetrów.

- klapa magnetyczna. Element samozatrzaskujący się uniemożliwia wejście na teren posesji jednostkom niepowołanym.

- okres gwarancji.

Drzwiczki dla psów i kotów

Drzwiczki dla psów rasy Yorkshire Terrier

A oto jedna z opinii na temat drzwiczek dla psów odnaleziona na stronach internetowych:

Drzwiczki dla psów to przede wszystkim fantastyczny pomysł na wolność dla naszych czworonogów. Moje psy i kot zyskały samodzielność, a ja spokój nocny/poranny, gdy budzony musiałem wstać, by je wypuścić na siusianie.

Nie da się ukryć. Drzwiczki dla psów uwalniają właściciela od obowiązku otwierania i zamykania drzwi o każdej porze dnia i nocy. Wielokrotnie się zdarza, że psy usłyszą w nocy coś niepokojącego i zaczynają ujadać na cały dom. Właściciel nie ma wyjścia – musi wypuścić czworonogi. Drzwiczki w takich przypadkach działają bez zarzutu. Niskie ceny skutecznie zachęcają do podjęcia ryzyka!

Ile kosztują drzwiczki dla psa?

Oto kilka przykładów:

  • brązowe drzwi PetSafe dla dużego psa cena 199 złotych,
  • drzwiczki PetPorte na chip identyfikacyjny - automat (z czytuje indywidualny numer czipa twojego zwierzaka) cena 699 złotych,
  • bardzo duże drzwi aluminiowe dla dużych ras 499 złotych,
  • klapka dla psów (aluminiowa rama, klapka z gumy), do zamontowania w drzwiach lub budzie 399 złotych,
  • klasyczne drzwiczki wahadłowe dla psów ras małych i średnich 149 złotych,
  • duże drzwi dla psa firmy Staywell 45x38 cm, 239 złotych,
  • drzwi do bud (przeźroczyste tworzywo) rozmiar S 17,80 złotych, rozmiar XL 29,80 złotych
  • Trixie drzwiczki dla małego psa XS-S 99 złotych.

Drzwi dla psa wychodzące na balkon

Drzwiczki dla psa zamontowane w drzwiach balkonowych.

Tagi artykułu: