Udostępnij ten artykuł.

Ekskluzywna buda dla psa

Bogaci właściciele psów często decydują się na zakup drogiej i niezwykle wystawnej budy, która w niczym nie przypomina standardowych psich domostw. Aby uzmysłowić Państwu, w jakich luksusach żyją niektóre zwierzęta, odsyłamy do galerii zdjęć na stronie http://www.joemonster.org/art/13567/Ekskluzywna_buda_dla_psa

Ta ekskluzywna buda dla psa kosztuje niemalże 25.000 złotych i wbrew pozorom wcale nie plasuje się w pierwszej dziesiątce najdroższych bud świata.

Najdroższa buda (a właściwie willa) dla psa znajduje się w południowo-zachodniej Anglii w hrabstwie Gloucestershire. Materiałem budowlanym wykorzystywanym w czasie stawiania budy był wapień połączony ze szklanymi elementami. Koszt wybudowania oraz wyposażenia pomieszczeń opiewa na bajońską sumę 500.000 dolarów. Ekskluzywna buda dla psa za pół miliona posiada potężny system zabezpieczeń oraz najnowsze systemy skanujące, które rozpoznają rezydentów i blokują dostęp do pomieszczeń innym psom. W salonie głównym znajdują się system stereo oraz telewizja dla psów - dzięki temu pieski nie nudzą się w czasie deszczowej pogody i zawsze znajdują ciekawe zajęcie. Właściciel, dzięki wcześniej zamontowanemu systemowi kamer, może w każdej chwili zajrzeć do domu pupili i przyglądać się ich zabawie. Aby pieski nie pozostawały głodne, ekskluzywna buda dla psa została wyposażona w specjalny podajnik wody i żywności, który w każdej chwili dostarcza zwierzętom ulubiony pokarm. Legowiska dla zwierząt również zachowują najwyższy standard i są dostosowane do ich indywidualnych potrzeb. Każda leżanka jest, bowiem wyposażona w specjalny system podgrzewający.

Do jednych z największych szczęściarzy należy pies rasy Akita, który mieszka w budzie stylizowanej na wzór pałacu Matsumoto. Ta luksusowa psia willa posiada własny salon, pokój wypoczynkowy oraz pokój na piętrze, z którego pies może swobodnie wychodzić na taras widokowy. Koszt całej inwestycji wyniósł około 50.000 Jenów.

Niektórzy właściciele decydują się na postawienie bud, w których zmieszczą się nie tylko pieski, ale także oni sami. Jednym z najdziwniejszych pomysłów zrealizowanych przez architektów był projekt domu dla psa w formie hacjendy. Pies należał do aktorki Rachel Hunter. Głównym założeniem projektowym było stworzenie budy, która będzie stanowiła nie tylko przestrzeń mieszkalną dla czworonoga, ale także plac zabaw dla psa i właściciela. Budowa mieszkanka dla psa zamknęła się w kwocie 30.000 dolarów.

Nieco tańszym projektem, acz dorównującym rozmachem wspomnianej wyżej hacjendzie, był projekt domu Michelle Pollack. Piesek zamieszkujący w „posiadłości” miał dostęp do bieżącej wody, oświetlenia i klimatyzacji. Domek do złudzenia przypominał angielską posiadłość z czasów wiktoriańskich. Całość inwestycji sięgnęła kwoty 25.000 dolarów.

Udogodnienia w ekskluzywnej budzie dla psów

Ekskluzywna buda dla psów powinna zawierać szereg udogodnień, dzięki którym życie naszych pupili wyda się nie tak „pieskie” i szare, jak można by było przypuszczać. Wysokiej klasy buda powinna być wyposażona w system centralnego ogrzewania, system klimatyzacji, a także oświetlenie. Oprócz tego warto byłoby wprowadzić sprzęty użytkowe takie jak wieża do odtwarzania muzyki, telewizja, radio czy też system stereo. Każdy właściciel wie również, jak ważna jest dbałość o najmniejsze detale. Warto, zatem ocieplić pomieszczenie poprzez zawieszenie firanek w stonowanych kolorach, kieliszków do wina w serwantce czy też kwiatów. Należy jednak pamiętać, że nawet najpiękniejsze pomieszczenia nie zastąpią psu czasu spędzonego z właścicielem.

Ekskluzywne psie budy w Polsce

Moda na budowę ekskluzywnych psich bud nie dotarła jeszcze do Polski. Zdecydowana większość właścicieli stawia na prostotę wykonania i praktyczność rozwiązań. Buda pełni funkcję użytkowe i jest traktowana właśnie w takich kategoriach.

Budowa luksusowej budy wiąże się nie tylko z ogromnymi wydatkami, ale również z koniecznością wykonania dokładnego i precyzyjnego projektu konceptualnego. Przewidywany czas budowy mieszkanka dla psa waha się od dwóch tygodni do nawet pół roku! Wszystko zależy od klasy materiałów i ich dostępności na rynku.

Tagi artykułu: