Udostępnij ten artykuł.

Foksterier krótkowłosy kompendium

Wszystkie foksteriery należą do psów myśliwskich, natomiast foksterier krótkowłosy to rasa wyhodowana w Wielkiej Brytanii specjalnie do polowania na lisy.

Wysokość tej rasy psów określana jest na 37-41 cm. Waga dla psa powinna mieścić się w granicach 7,3-8,2 kg, a dla suki 6,8-7,7 kg.

Umaszczenie U rasy tej dominującym kolorem jest biel. Foksteriery krótkowłose można spotkać całe białe, lub białe w rude, czarne i czarno podpalane łaty. Szata jest krótka, lecz twarda, gęsta, obfita i całkowicie prosta.

Pielęgnacja Nie sprawia praktycznie żadnych problemów pielęgnacyjnych. Wystarczy przestrzegać normalnego trybu szczotkowania i kąpieli, aby zachować szatę foksteriera krótkowłosego w dobrej kondycji.

Zdrowie Foksterier krótkowłosy żyje około 15 lat i jest psem niezwykle silnym i wytrzymałym. Przy swoim mocnym kośćcu oraz muskularnej budowie zdaje się nigdy nie męczyć. Nie wykazuje skłonności do zapadania na jakieś szczególne choroby, choć warto dbać o jego uszy oraz sprawdzać kondycję stawów.

rasa psa foksterier krótkowłosy

pies foksterier krótkowłosy

Rodzina Foksterier krótkowłosy uwielbia towarzystwo człowieka, a przy tym wykazuje silny instynkt terytorialny, przez co wykorzystywany jest jako pies stróżujący. Jest żywy, bystry i przyjacielski, nigdy nie brakuje mu energii do biegania i zabawy, przez co może być doskonałym towarzyszem zabaw na świeżym powietrzu dla większych dzieci. Nie wykazuje nieuzasadnionej agresji, choć wszystkie mniejsze zwierzęta stanowią dla niego potencjalną zdobycz, przez co nie nadaje się do trzymania w jednym domu z kotami.

Cena szczeniąt to koszt od 150 złotych do 2700 złotych. (Żródło Allegro, Alegratka, Olx). ceny z roku 2021.

Tagi artykułu: