Udostępnij ten artykuł.

Foksterier szorstkowłosy kompendium

Foksteriery szorstkowłose zostały wyhodowane w Wielkiej Brytanii długo po Terierach krótkowłosych. Stopniowo zyskiwały sobie coraz większą popularność i praktycznie wyparły swoich gładkowłosych poprzedników.

Wysokość dochodzi do 39 cm. Waga mieści się w granicach 6,7-8,1 kg.

Umaszczenie Dominuje biały kolor z plamami w różnych odcieniach czerni i rudości. Szata jest szorstka, twarda i bardzo gęsta, z wyraźną tendencją do skręcania się.

Pielęgnacja Wymaga regularnego trymowania, co oznacza konieczność przeszkolenia się w wykonywaniu tej czynności lub odwiedziny u psiego fryzjera 3-4 razy do roku.

Zdrowie Foksterier szorstkowłosy nie wykazuje skłonności do zapadania na szczególne rodzaje chorób. Jest to rasa silna i odporna, a jej przedstawiciele dożywają około 15 lat. Wrażliwym punktem foksteriera są uszy, które należy regularnie czyścić i usuwać z nich zbyt długie włosy.

Rodzina Foksterier szorstkowłosy to pies o silnej osobowości, żywy i inteligentny, który lubi dominować. Potrzebuje dobrego szkolenia i konsekwentnego właściciela. Nauczony odpowiednich zachowań potrafi być psem towarzyskim i cierpliwym, jednak z młodszymi dziećmi powinien bawić się pod okiem kogoś dorosłego. Dla dzieci starszych będzie wesołym towarzyszem zabaw na świeżym powietrzu, bo uwielbia wszystkie formy aktywności i potrzebuje dużo ruchu.

Cena szczeniąt z rodowodem to koszt 2200 - 4000 złotych (źródło Allegro, Alegratka, Olx). Ceny z roku 2021.

Tagi artykułu: