Udostępnij ten artykuł.

Gazeta Przyjaciel pies, najstarsze psie czasopismo

Czasopismo Przyjaciel Pies ukazuje się w Polsce nieprzerwanie od 1998 roku. Początkowo gazeta zawierała zaledwie kilka działów: portrety ras, zdrowie, wywąchane i różne (ogłoszenia, „warto wiedzieć” oraz reklamy. Obecnie rozkładówka uległa znacznemu rozszerzeniu. Niektóre działy pojawiają się w każdym numerze, inne – okazjonalnie. Gazeta Przyjaciel Pies jest tworzona wespół z czytelnikami, którzy podsuwają propozycje opisów ras i dzielą się nurtującymi problemami.

Działy – Gazeta Przyjaciel Pies

Temat miesiąca

Najważniejszy artykuł w gazecie. Czytelnicy mogą zapoznać się z dokładnym opisem rasy, najpowszechniejszymi problemami zdrowotnymi dotyczącymi czworonogów lub ważnym wydarzeniem.

Rasa na życzenie

Czytelnicy mają wpływ na kształt czasopisma. Redaktorzy biorą pod uwagę prośby miłośników czterech łap i opisują wybraną rasę psów.

Portret rasy

Artykuł ma charakter kompleksowy i opisuje historię, wygląd, temperament, problemy zdrowotne oraz wymagania pielęgnacyjne danej rasy psów. Odbiorca uzyskuje pełen obraz sytuacji i może odpowiedzieć sobie na pytanie, czy dana rasa jest dla niego odpowiednia.

Charaktery

Każdy pies jest inny i wymaga indywidualnego podejścia szkoleniowego. Jaka rasa jest odpowiednia dla nas?

Szkolenie pozytywne

Czy musimy wydawać pieniądze na behawiorystę? Jak wyszkolić psa samodzielnie? Które rasy wymagają konsekwentnego prowadzenia i doświadczonego właściciela, a które nadają się dla amatorów? Przydatne sztuczki i inne elementy szkolenia – absolutne MUST KNOW.

Gazeta Przyjaciel pies

Gazeta Przyjaciel pies wydanie Nr 12, grudzień 2013

Fotoszkoła

Lubisz fotografować zwierzęta? Chciałbyś podzielić się swoimi osiągnięciami? Szukasz inspiracji? To dział dla Ciebie!

 

Zdrowie

Na co chorują nasze pupile?

Pozostałe działy:

Wywąchane, czyli informacje o psich imprezach i konkursach, ważne i potrzebne inicjatywy etc.

Spacer aleją gwiazd – kilka słów o psich sławach.

Na wariackich papierach

Testowaliśmy dla was – czy warto kupić dany produkt? Czy znajdziemy tańsze zamienniki dla drogich kosmetyków i puszkowanego pokarmu?

Historia pewnej znajomości, czyli o naszym przywiązaniu i miłości do czworonogów.

Jedna ze stron miesięcznika Przyjaciel pies, grudniowego 2013

Cena gazety 8,90 złotych.

Tagi artykułu: