Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ

Udostępnij ten artykuł.

Halloweenowe psiaki


Zbliża się dzień pierwszego listopada, w który jak wiadomo mamy święto Wszystkich Świętych. Dzień wcześniej na Zachodzie obchodzi się tzw. Halloween. Zwyczaj ten wymaga, by przebierać się za duchy, kościotrupy, demony. Robią to nie tylko ludzie. Wspaniale bawić mogą się w ten dzień również nasze kochane zwierzaki domowe!

Co prawda Halloween to świąteczna moda, która przywędrowała do nas niedawno z Zachodu, jednak przyjęła się już w Polsce niemal na dobre. Mimo tego, że halloweenowa moda ma u nas co najmniej tylu zwolenników ilu przeciwników okazuje się, że z tej okazji za różne duchy, demony i kościotrupy przebierają się już nie tylko ludzie, ale przystraja się też i nasze kochane zwierzaki domowe! Przebrać śmiesznie możemy na przykład swoje psy (psy Halloween, psiaki Halloween). Popatrzmy więc jak można fajnie, śmiesznie  z pazurem przebrać swoje halloweenowe psiaki. Wypróbuj prezentowane tu pomysły na kostiumy dla psów na halloween.

Halloween wywodzi się z Ameryki Północnej i krajów anglosaskich

Halloween swą wymową nawiązuje do świata duchów i zmarłych, ponieważ koresponduje nierozerwalnie z obchodzonym dzień później (1 listopada) świętem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym (2 listopada). Zwyczaj ten najhuczniej obchodzi się obecnie w Stanach Zjednoczonych (USA), Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Irlandii. Chociaż w USA Halloween nie jest wcale dniem wolnym od pracy, to co ciekawe, popularnością ustępuje jedynie Bożemu Narodzeniu. W Polsce zwyczaj Halloween pojawił się po raz pierwszy w latach 90 ubiegłego wieku. Choć moda ta u nas dopiero zyskuje stopniowo na popularności, to z roku na rok kultywuje się ją coraz huczniej i weselej. Całym sednem i najważniejszym elementem tego zwyczaju są nieco makabryczne przebieranki oraz wielka, ogólna maskarada.


Tagi artykułu: