Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ

Udostępnij ten artykuł.

Hotel dla psów

Hotele dla psów stanowi bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które często wyjeżdżają i nie mają, z kim zostawić swojego zwierzaka. Wprowadzenie na polski grunt idei hoteli ma zapobiec serii porzuceń zwierząt i ich masowego zdawania do schronisk.

Hotel dla psów zalety

Hotele dla psów są bez wątpienia wspaniałym rozwiązaniem dla osób, które często wyjeżdżają w delegacje i nie mają komu powierzyć opieki nad zwierzęciem. Placówki cieszą się największym zainteresowaniem w okresie letnim wtedy też wiele osób wyjeżdża na urlopy wakacyjne i nie przewiduje możliwości przewiezienie ze sobą zwierzęcia.

Oferta hoteli jest bardzo bogata zwierzę w żadnym razie nie będzie pozostawione same sobie. Opiekunowie w sposób optymalny zorganizują wypoczynek zwierzęcia i zadbają o jego komfort psychiczny i fizyczny. Rytm dnia zwierzęcia nie różni się zbytnio od jego zwyczajowego planu dnia. Jak co dzień zwierzę wychodzi na spacery, dostaje posiłki o wyznaczonych porach i ma możliwość zabawy z innymi zwierzakami. Hotele zastrzegają sobie prawo do wyboru „urlopowiczów”. Psy agresywne, niebezpieczne, bądź wykazujące zachowania destrukcyjne nie są zazwyczaj przyjmowane pod dach hotelowy (bardzo ważną kwestią jest zachowanie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa i uchronienie innych psów przed atakami ze strony innych zwierząt).  W ośrodku nasz pupil pozostaje pod auspicjami lekarza weterynarii, psiego fryzjera i indywidualnego opiekuna. Psy są poddawane codziennym zabiegom pielęgnacyjnym w postaci czesania i czyszczenia sierści oraz sprawdzania stanu uszu i pazurów. Na życzenie właściciela opiekun może poddawać psa dodatkowym zabiegom. Z racji tego, że liczba osób opiekujących się psem jest ograniczona, możemy mówić o kameralnym i spokojnym wypoczynku. Wszystkie osoby zatrudnione w hotelu przechodzą kursy opieki nad zwierzętami i mają pogłębioną wiedzę z zakresu kynologii i behawiorystyki.

Hotel dla psów wady

Na wstępie należy zaznaczyć, że hotel dla psów  nie jest dostępny dla wszystkich właścicieli. W grę wchodzi przede wszystkim cena; koszt dobowego pobytu w hotelu waha się od 50 do nawet 100 zł. Taksa opłat jest uzależniona od wielkości zwierzęcia i jego wymagań mieszkaniowych. Niewątpliwie bardzo dużą ujmą dla hoteli jest brak zewnętrznego nadzoru.


  • Hotel dla psa

  • Zostań!

  • Hotel dla psa
Państwowa Inspekcja Weterynaryjna nie kontroluje jakości świadczonych usług, w związku, z czym sami musimy stwierdzać, czy ośrodek spełnia potrzeby naszego zwierzęcia. Najważniejszą sprawą jest odpowiedź na pytanie, czy opieka nad zwierzęciem jest całodobowa. Następnie warto przyjrzeć się stanowi hotelu, zrewidować jego czystość oraz skonsultować się z innymi osobami, które zostawiały weń swoje zwierzaki. Opinie gości są sprawdzone i najbardziej wiarygodne.
Pobyt w hotelu dla psów z całą pewnością nie działa pozytywnie na psychikę zwierzęcia. Długotrwałe odizolowanie od właściciela może odbić się na jego zachowaniu i doprowadzić do zaburzeń psychicznych. Jeśli istnieje szansa, abyśmy zabrali naszego psa w podróż, nie należy z niej rezygnować.

Alternatywą dla psiego hotelu jest powierzenie naszego zwierzęcia opiekunce. Profesjonalne opiekunki do zwierząt działają na terenie całego kraju i biorą pod opiekę ograniczoną liczbę zwierząt: zazwyczaj do dwóch psów. Dużą zaletą opiekunek jest wysoka jakość świadczonych usług, stosunkowo niskie ceny i stworzenie psu optymalnych warunków mieszkaniowych. Okres pobytu zwierzęcia pod dachem obcej osoby nie będzie aż tak stresujący jak pobyt w hotelu.

Idea hoteli dla zwierząt jest niewątpliwie bardzo trafna i może pomóc dużej liczbie osób. Niemniej jednak przekonanie, jakoby funkcjonowanie hoteli zahamowało napływ zwierząt do schronisk, jest dość złudne i trąci naiwnością. Wiele osób nie podoła bowiem kosztom, które niesie za sobą pobyt w placówce. Spora grupa właścicieli nie zdaje sobie nawet sprawy, że w ich okolicy funkcjonuje coś takiego jak hotel dla psów.

Odpowiednie nagłośnienie sprawy może sprawić, że ludzie zostaną uświadomieni i dwa razy pomyślą zanim porzucą zwierzę z powodu wyjazdu na kilkutygodniowy urlop.

Tagi artykułu: