Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ

Udostępnij ten artykuł.

Hulk największy pitbull na świecie

Cały świat zaszokowały zdjęcia psa olbrzyma Hulka. Jak podają media, jest to prawdopodobnie największy pies na świecie. Właściciele z dumą publikują zdjęcia Hulka, który stojąc na dwóch łapach przerasta wysokiego mężczyznę. Hulk jest psem rasy American Pit Bull Terrier, potoczenie określanej amerykański pitbullterier lub po prostu pitbull.

Hulk największy pitbull na świecie, Czy Hulk jeszcze rośnie?

Hulk pies olbrzym w marcu 2015 roku ważył już 80 kg i wciąż rósł. Jest to naprawdę zaskakujące, gdyż pitbulle rzadko osiągają wagę powyżej 30kg. Zatem pitbull Hulk 80kg to światowy rekord. Pies Hulk jest jednym z kilkunastu psów hodowanych w "Dark Dynasty 9s" założonej przez Marlona i Lisę w USA w stanie New Hampsire. Tylko Hulk kilkukrotnie przekroczył wymiary i wagę typowe dla swojej rasy. W "Dark Dynasty 9s" wychowywane są psy, które w przyszłości mają się stać najlepszymi przyjaciółmi i obrońcami swoich właścicieli. Marlon i Lisą są doświadczonymi hodowcami, którzy wiedzą, jak szkolić psy, by na co dzień były spokojne i ufne, ale w razie zagrożenia właściciela lub posesji, czym prędzej stanęły do obrony.

Hulk największy pitbull na świecie ze swoją właścicielką

Hulk największy pitbull na świecie fot.DarkDynastyK9s/facebook.com

Czy pies pitbull wpisany na listę psów agresywnych jest bezpieczny dla dziecka?

Hodowcy oprócz Hulk i innych psów wychowują także trzyletniego synka. Powstaje zatem pytanie, czy to aby na pewno rozsądne? W końcu pitbulle znane są z wrodzonej agresji. W Polsce amerykański pitbull znalazł się na wykazie ras psów agresywnych w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji dołączonym do ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o ochronie zwierząt i zaktualizowanym w 2003 roku. Jednak rzadko się zdarza, by pitbul pies był agresywny w stosunku do ludzi. Najczęściej agresja jest skierowana w stosunku do innych psów.

Marlon i Lisa nie czują żądnego ryzyka. Ufają psom i uważają, że ich złe zachowanie jest konsekwencją nieprawidłowego wychowania przez człowieka. Każdy pitbull odpowiednio wytresowany jest przyjaznym towarzyszem. Choć nie ukrywają, że na dzień dzisiejszy Hulk jest tak silny, że bez najmniejszego trudu połamałby  człowieka. I faktycznie, w sytuacji gdyby pies poczuł zagrożenie, mógłby zaatakować człowieka. Jak na razie możemy oglądać fotografie, na których widać Hulka śpiącego na łóżku razem z małym chłopcem. 

Hulk największy pitbull na świecie i jego właściciel

największy pitbull na świecie Hulk fot.DarkDynastyK9s/facebook.com

Hulk pies pitbull stał się gwiazdą internetu. A jego właściciele wykorzystali ten fakt, by prowadzić kampanię społeczną uświadamiającą ludzi, że rasa pitbull nie stanowi zagrożenia dla człowieka. Pitbull może być doskonałym towarzyszem, przyjacielem rodziny i obrońcą domu. Warunkiem jednak jest prawidłowa tresura, którą powinno się rozpocząć urodzenia. Właściciele Hulka uważają, że to ludzie robią z pitbulli „urodzonych morderców”, zachęcają do agresji. Według nich to urocze, oddane psy, które uwielbiają ludzi, dzieci i zabawę. Jednak w chwili bezpośredniego zagrożenia, potrafią być groźne.

Najsłynniejszy pitbull świata Hulk w lipcu 2015 roku doczekał się potomstwa. Jeszcze przed narodzinami zostały sprzedane. Za każdego trzeba było zapłacić nawet 500 tysięcy dolarów!

Tagi artykułu: