Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ

Udostępnij ten artykuł.

Ile zarabia groomer?

Psy rasowe biorące udział w wystawach i konkursach kynologicznych, muszą wyglądać perfekcyjnie. Sędziowie przyznają noty m.in. za zewnętrzną prezencję psa i zgodność z wzorcami danej rasy. Groomer jest specjalistą, który nie tylko strzyże, ale także dopieszcza wygląd psa. Z jego usług korzystają w szczególności hodowcy psów rasowych, ale także właściciele nierasowych psów, którzy chcą, by ich pupile miały zdrową i zadbaną sierść.

Aby zostać grommerem, czyli  wykwalifikowanym fryzjerem i stylistą psów, musisz posiąść bogatą wiedzę i doświadczenie w zakresie pielęgnacji psów. Niezbędne będzie ukończenie specjalistycznych kursów w szkołach kynologicznych. Groomer to nie jest zwykły fryzjer dla psów – nie tylko wie, w jaki sposób wykonuje się trymowanie psa, ale także posiada wszechstronną wiedzę w zakresie kosmetyki uszu, pazurów, diagnostyki chorób pasożytniczych i skórnych. Groomer świadczy na przykład takie usługi jak: trymowanie, strzyżenie psów, kąpiel, rozczesywanie i zabiegi pielęgnacyjne. Pamiętaj, że groomer musi mieć podejście do psów i po prostu lubić swoją pracę. Psy rasowe nie zawsze są łatwymi klientami.

Groomerzy mówią, ile zarabiają

Hodowcy psów muszą się liczyć z tym, że wiedza groomera jest cenna. Przykładowo trymowanie kosztuje od 50 do 200zł, w zależności od wielkości i rasy psa. Koszt strzyżenia z kolei waha się od 40 do 100zł. Ceny usług groomera różnią się także w zależności od miasta. Dobry groomer, czyli taki, który dopieszcza swoich psich klientów pod każdym względem – zarabia całkiem przyzwoicie.

Według danych zamieszczonych na portalu www.moja-pensja.pl, średnie wynagrodzenie groomera wynosi 2400 zł brutto (1738 zł netto). Co drugi groomer zarabia od 2000 do 4000 zł brutto. 10% groomerów otrzymuje powyżej 4400 zł brutto. Groomerzy, którzy w prywatnych rozmowach zdradzają swoje zarobki, zazwyczaj twierdzą, że zarabiają od 2500zł do 4000zł netto, w zależności od miasta i miesiąca. Choć są i tacy, którzy nie mogą się pochwalić miesięczną pensją większą niż 800-1000zł netto.

 

ile zarabia groomer psi fryzjer

Ile zarabia psi fryzjer?

Oczywiście droga do pieniędzy jest długa. Musisz ukończyć specjalistyczne kursy, których koszty są wysokie. Kilkutygodniowy kurs kosztuje od 3000 do nawet 9000 zł. Kurs to dopiero początek. Dalszym krokiem jest odbycie praktyki pod okiem specjalistów, za co również trzeba zapłacić. Następnie możesz szukać zatrudnienia w psim salonie fryzjerskim lub otworzyć własną działalność.

Ponadto, zarobki groomera często są sezonowe i przychodzą falami. Sezon trwa od marca do października. Zimą klientów jest znacznie mniej. Niektórzy groomerzy prowadzą także inne działalności, na przykład hotele dla psów, hodowle psów, czy sklepy zoologiczne. Wielu dobrych groomerów zarabia także na organizowaniu kursów dla osób, które stawiają pierwsze kroki w zawodzie. Kursy dla groomerów to bardzo opłacalny biznes, jednak najpierw musisz zdobyć opinię dobrego groomera, by znalazły się osoby chcące zapłacić ci za naukę.

Tagi artykułu: