Udostępnij ten artykuł.

Jak fotografować psy?

“Dogs in Cars” Martina Usborne’a

    Fotografowanie psów może być prawdziwą sztuką! Wystarczy dobry pomysł i profesjonalny aparat, aby zachwycić nawet największych sceptyków. Podziwiając zdjęcia Usborne’a z sesji Dogs in Cars, możemy mieć wrażenie, że fotograf zamknął w kadrach największy smutek i boleść naszych czworonożnych przyjaciół. Sama koncepcja wydaje się bardzo ciekawa – psy zamknięte w samochodach, odseparowane od świata, desperacko pragną powrotu opiekunów. Wzruszające, pełne złowieszczych akcentów zdjęcia chwytają za serce. 

Sebastian Magnani

   Sebastian Magnani zdaje się potwierdzać teorię, że alternatywnej rzeczywistości nigdy dość. Jego słynna już seria Underdogs, w której psy występują w codziennych, ludzkich ubraniach, zyskała ogromną popularność w mediach i doczekała się kilku odsłon. Szwajcarski fotograf wykonał każde zdjęcie z zachowaniem ogromnej precyzji i poszanowaniem dla detali.

Sebastian Magnani urodził się w Brigu w 1985 roku. Fotografią zainteresował się dopiero w wieku 19 lat. Początkowo spełniał się jako grafik w agencji reklamowej. W 2012 roku założył własne studio fotograficzne w Bernie. Fascynuje go nie tylko żywa fotografia, ale także to co można osiągnąć dzięki fotomanipulacji.

Porównując portret psa z portretem opiekuna trudno powstrzymać uśmiech. Humorystyczny projekt z pewnością przyniesie Szwajcarowi dużą popularność wśród miłośników psów!

Fajne zdjęcie zrobione biegnacemu bassetowi

Plenerowe zdjęcie basseta

Jak fotografować psy?

 Kiedy mówię, że pies ma mimikę, twarz, albo że robi miny, wiele osób się śmieje. Ludzie nie dowierzają, że w ten sposób można odczytywać emocje zwierzęcia. Ale gdy spojrzymy psu głęboko w oczy, zależnie od sytuacji wyraźnie dostrzeżemy w nich niepokój, strach czy radość – mówi Anna Sychowicz, fotografka psów i kotów.

    Pomijając względy duchowe i estetyczne, musimy pamiętać o kilku praktycznych wskazówkach.

  1. Po pierwsze nigdy nie róbmy zdjęć z góry. Aby złapać dobry kadr, należy albo kucnąć na wysokości psa, albo przyjąć pozycję leżącą.
  2. Zdjęcia powinniśmy robić mniej więcej z wysokości barku zwierzęcia.
  3. Raczej unikajmy obiektywów szerokokątnych, aby nie stracić naturalnych proporcji. Pamiętajmy przy tym, że pies nie jest profesjonalnym modelem i bardzo szybko znudzi go pozowanie do zdjęć. Zadbajmy zatem, aby nie kojarzył sesji z czymś nieprzyjemny i róbmy częste przerwy.
  4. Na „plan” zabierzmy ze sobą zabawki i trochę smakołyków. Pocieszmy się jednak, że praca z kotami jest znacznie trudniejsza, gdyż zwierzęta te są z natury bardzo samodzielne i nie słuchają komend opiekuna.

Ciekawe ujęcie falujących uszu u rosyjskiego toy teriera

Portret psa Rosyjskiego toy teriera

Czego należy się wystrzegać?

Unikaj błysku w oczy psa

     Bezpośredni błysk lampy jest dość nieprzyjemny dla człowieka, a dla psa może być wręcz szkodliwy, gdyż czworonogi są przystosowane go widzenia w nocy. W przypadku psów nieprawidłowe ustawienie lampy gwarantuje także efekt czerwonych oczu.

Rób zdjęcia, kiedy pies nie zwraca na ciebie uwagi

Nie zmuszaj psa do siedzenia w jednym miejscu i potulnego patrzenia w obiektyw. Zdjęcia są o wiele ciekawsze, gdy pies jest w swoim żywiole. Opiaszczony łeb goldena lub spływająca wodą sierść to bardzo pocieszny widok, który wprost domaga się uwiecznienia na fotografii!

Zabierz kogoś ze sobą

Jeżeli chcesz mieć parę ciekawych i nietuzinkowych zdjęć swojego psa, zabierz na plan drugą osobę, która uwieczni momenty zabawy. To wspaniała pamiątka na całe życie. Po latach z rozrzewnieniem będziemy wspominać cudowne chwile spędzone z psem.

Zdjęcie szczeniak na tle kolorowych chmur

Zdjęcie szczeniaka zrobione na tle ciekawych chmur

Aparat to tylko dodatek

Trzymaj aparat w pogotowiu, ale nie zmuszaj psa do pozowania. Kiedy przyjdzie właściwy moment, poczujesz, ze należy wyjąć aparat i pstryknąć kilka zdjęć. Pamiętajmy, że to nie fotografia jest celem spaceru!

fotografia psów, fotografowanie psów, jak fotografować psa, jak fotografować psy, jak fotografować psy porady, jak zrobić dobre zdjęcie psa, jak zrobić fajne zdjęcia psu, jak zrobić fajne zdjęcie psa, jak zrobić fajne zdjęcie z psem lub psa, jak zrobić psu ciekawe zdjęcia, jak zrobić zdjęcie mojemu psu, jak zrobić zdjęcie psa, jak zrobić zdjęcie psu, jak zrobić zdjęcie pupilkowi, psy zdjęcia, robię zdjęcie psu, sebastian magnani, seria underdogs, wskazówki jak robić zdjęcia psu, zdjęcie psa, zdjęcie psa jak zrobić, dobre foto psa, fotki psów, foto psy, fotografia psów, fotografowanie psów, jak fotografować psa, jak fotografować psy, jak fotografować psy porady, jak robić zdjęcia psom, jak sfotografować psa, jak sfotografować psa w ruchu, jak zrobić dobre zdjęcie psa, jak zrobić fajne zdjęcia psu, jak zrobić fajne zdjęcie psa, jak zrobić fajne zdjęcie z psem lub psa, jak zrobić psu ciekawe zdjęcia, jak zrobić zdjęcie mojemu psu, jak zrobić zdjęcie psa, jak zrobić zdjęcie psu, jak zrobić zdjęcie pupilkowi, kurs fotografii psów, plenerowe zdjęcia psa, portret psa, psie fotki, psy zdjęcia, robienie zdjęć psom, robienie zdjęć psu, robię zdjęcie psu, sebastian magnani, seria underdogs, wskazówki jak robić zdjęcia psu, zdjęcia psa, zdjęcia psów, zdjęcie psa, zdjęcie psa jak zrobić

Tagi artykułu: