Udostępnij ten artykuł.

Jak nazwać owczarka niemieckiego?

Jeżeli właśnie przygarnąłeś do siebie owczarka niemieckiego, z pewnością zdajesz sobie pytanie: jak nazwać owczarka niemieckiego? Wybór imienia dla psa to nie lada wyzwanie. Pies tak naprawdę zaakceptuje każde imię i nie będzie się zastanawiał, „czy do niego pasuje”. Nazewnictwo psów istnieje głównie dla ludzi. Imię psa służy do jego identyfikacji, odzwierciedla jego wielkość, umaszczenie, usposobienie, czy rasę. 

Psie imiona mogą także wpływać na losy zwierząt, a także determinować, to w jaki sposób będą się do nich odnosić ludzie. Ma to związek z tym, że ludzie bardzo często postrzegają psy przez pryzmat ich imion. Zdarza się, że przypisują zwierzętom określone cechy tylko na podstawie tego, jak się nazywają.

To jakie imię nadasz swojemu psu, powie także wiele o twojej osobie. Warto tu przytoczyć anegdotkę, która swego czasu obeszła całą Polskę. Pewien znany mężczyzna został oskarżony o popełnienie licznych przestępstw, w tym kradzieży. Kiedy wyszło na jaw, że pies owego człowieka wabi się Kacperek, pojawiły się ironiczne wypowiedzi że w końcu ktoś, to tak pieszczotliwie określa swojego psa, nie może być taki zły.

jak nazwać owczarka niemieckiego szczeniaka

Jak nazwać szczeniaka owczarka niemieckiego - Max, Bruno może Dyzio?

Historyczne, nowoczesne czy egzotyczne? Które imiona dla psa wolisz?

Niektórzy wolą bardziej powszechnie psie imiona, inni chętniej wybierają egzotycznie brzmiące nazwy. Nierzadko właściciele psów układają neologizmy, czyli tworzą zupełnie nowe, niespotykane wcześniej nazwy. Nazewnictwo psów ma wiele wspólnego z czasami, w jakich się żyje. Wzorce czerpie się nie tylko z otoczenia, ale również z mediów. Inspiracją dla psich imion stają się postacie z filmów, książek, bajek. Jednak bardzo wiele imion wywodzi się z historycznych kultur.  Psy noszą imiona greckich bogów lub średniowiecznych wojowników. Choć brzmią nowocześnie i oryginalnie, w rzeczywistości mają bardzo długą tradycję.

Nadanie imienia dla psa jest indywidualną kwestią, i nikomu nie można niczego narzucić. Ale zawsze można coś podpowiedzieć.

Pamiętaj, że ważna jest konotacja imienia

Owczarek niemiecki jest dużym i energicznym psem. Pomimo silnej budowy, posiada ufne wesołe oczy i przyjazne usposobienie. Jak nazwać owczarka niemieckiego? Trudne pytanie. Przede wszystkim warto zadbać o właściwą konotację imienia, czyli nadać takie imię, które będzie budziło określone skojarzenia. Tak jak wcześniej pisaliśmy, niektóre imiona psów budzą szacunek, respekt, inne wywołują czułość, a jeszcze inne strach, czy wrogość.

imię dla owczarka niemieckiego

owczarek niemiecki Bax

Czasami właściciele nadają dużym psom obronnym słodko brzmiące imiona typu Pusia, Lili. W przypadku psów uczestniczących w wystawach kynologicznych może to mieć ogromne znaczenie, gdyż każdy sędzia ma własne skojarzenia z danym imieniem. Może ma złe wspomnienia z psem Aresem, albo trudno mu będzie uwierzyć, że Pusia jest prawdziwym psem myśliwskim. Potencjalny intruz na twojej posiadłości z pewnością zachowa większy respekt w stosunku do Majora niż do Misia, Gucia, czy Maksia. Bolek może nasuwać skojarzenia z psem krnąbrnym i nieposłusznym, z kolei Prezes może brzmieć zbyt pretensjonalnie. Nadając psu ciekawe, oryginalne imię możesz być pewien, że zwierzę będzie zwracało na siebie uwagę, że utkwi w pamięci  ze względu na posiadanie unikalnego imienia.

Oczywiście niektórzy po prostu nie lubią określonych imion psów, nawet gdy pasują one do rasy i budzą pozytywne skojarzenia, ale na to już nic nie poradzisz. O tym, jak nazwać owczarka niemieckiego, musisz zdecydować samodzielnie. Choć oczywiście warto szukać inspiracji i upewniać się, że dane imię dla psa będzie naprawdę odzwierciedlało jego charakter i przeznaczenie, a także czy nie jest zbyt pospolite. Czasami jest tak, że wydaje nam się, że wymyśliliśmy niesłuchanie oryginalne imię, a potem uświadamiamy sobie, że na spacerze „co drugi” pies nazywa się tak samo.

jak nazwać owczarka niemieckiego suczkę/psa

Jak nazwać takiego słodkiego owczarka? wybór należy do Państwa!

Jak nazwać owczarka niemieckiego suczkę lub psa?

Imiona dla suczek lub psów są różnorodne. Jest ich tysiące, dlatego wybór może okazać się trudny. By sobie ułatwić, lepiej zawęzić krąg poszukiwań do grupy  imion, które naprawdę pasują do dużego, energicznego owczarka niemieckiego.

Jeżeli poszukujesz mniej oryginalnego imienia dla psa rasy owczarek niemiecki, to możesz wybrać z listy najpopularniejszych psich imion (tutaj).

 

Oto kilka propozycji imion dla suczki owczarka niemieckiego:

Bella, Kejka, Kaja, Luna, Nelly, Saba, Tina, Sara, Kora, Musi, Miśka, Miki, Rea, Poni, Moira, Besi, Abie, Abygel, Alica, Kasi, Crisi, Hasi,

Imiona dla psa owczarka niemieckiego:

Max, Dżem, Zack, Aron, Baron, Cody, Wasco, Nazir, Hasan, Baster, Sirkan, Rufus, Karat, Ares, Brutus, Sami, Riko, Naris,  Ulfo, Tas, Daimon, Ivar, Julius, Zoran,

Tagi artykułu: