Udostępnij ten artykuł.

Jak rozmawiać z psem Sarah Whitehead

„Jak rozmawiać z psem” autorstwa Brytyjki Sarah Whitehead, to 96-stronicowa książka w miękkiej broszurowej oprawie, wydana przez Wydawnictwo BELLONA w Warszawie w 2009 roku (pierwsze wydanie). Przekładu z oryginalnego wydania niemieckiego dokonała Natalia Wiśniewska.

Tytuł oryginału angielskiego (brytyjskiego) to „How to skeak dog”. Oryginał został wydany przez Scholastic Reference, w Wielkiej Brytanii w 2008 roku.

Sarah Whitehead jest znanym behawiorystą i specjalistą od zachowania się zwierząt, w tym psów. Jest także członkiem APBC Association of Pet Behaviour Counsellors, organizacji zrzeszającej behawiorystów. Jest też kierownikiem PR dla APDT Stowarzyszenia Trenerów Psów i dyrektorem COAPE Centre of Applied Pet Ethnology, organizacji pełniącej rolę edukacyjną i zajmującej się szkoleniami w dziedzinie zachowania się zwierząt. Sarah Whitehead przeprowadza m.in. także różnorodne szkolenia psów, począwszy od okresu szczenięcego poprzez różnorodne klasy i cele treningowe u psów dorosłych. Jednocześnie jest też autorką wielu poczytnych książek o psach, które zawierają m.in. tematykę dotyczącą szkolenia szczeniaka przez dziecko (dla dzieci – „Puppy Training for Children”), prosty przewodnik samodzielnego szkolenia psa w domu („Training Your Dog at Home”). Sarah Whitehead jest także współpracownikiem wielu wydawców prasy specjalistycznej oraz telewizji i radia, gdzie regularnie pisuje felietony i publikacje oraz udziela wywiady i daje porady związane z zachowaniem się zwierząt oraz ich szkolenia i treningów.

Chyba każde dziecko marzy o psie albo innym zwierzątku. Czasem trudno mu wytłumaczyć, z jak wieloma obowiązkami łączy się bycie małym opiekunem takiego zwierzaka. Ta książka pomoże dziecku to zrozumieć. Opowie o większości ważnych i trudnych sytuacji, z którymi przyjdzie mu się zmierzyć. Poradzi, jak zachowywać się jako mały właściciel i przyjaciel psa. Bowiem niniejsza książka „Jak rozmawiać z psem”, to poradnik skierowany do najmłodszych właścicieli psów, czyli do dzieci. Książka zawiera bogato ilustrowane kolejne rozdziały, które zawierają liczne wskazówki i informacje dotyczące m.in.: opieki nad domowymi ulubieńcami, sposobów komunikowania się z nimi, tresury i szkolenia, porad jakich błędów należy unikać i jak radzić sobie ze złymi nawykami zwierzaków.

Jak rozmawiać z psem Sarah Whitehead

Jeden z rozdziałów książki Nauka psiego języka

Odsłaniając przed czytelnikami kolejne tajemnice psiego świata, Sarah Whitehead wyjaśnia, jaką rolę w komunikacji odgrywają u psa kolejne części ciała. Książka została napisana bardzo przystępnym i prostym językiem. Każde dziecko bez problemu ją zaakceptuje i na pewno polubi. Czyta się ją jednym tchem, tym bardziej, że nie przemęcza nawałem tekstu, zawiera dużo przepięknych ilustracji i tylko niecałe 100 stron. Dzięki tej książce każde dziecko nauczy się, jak ułożyć swojego szczeniaka, żeby w przyszłości nie sprawiał kłopotów i wyrósł na dobrze ułożonego, posłusznego psa. Autorka książki podkreśla też, że pies to nie tylko domowy ulubieniec, ale także członek rodziny, dlatego tak ważne jest, aby rozumieć jego potrzeby i móc się z nim porozumieć, oraz aby nie czynić mu krzywdy swoim niezrozumieniem, niewiedzą i złością. W tym celu, w bardzo jasny i zrozumiały sposób, wyczerpująco autorka uświadamia młodemu czytelnikowi, z czym tak naprawdę wiąże się posiadanie psa.

W książce Jak rozmawiać z psem Sarah Whitehead, znajdziemy czytelny układ rozdziałów traktujących o opiece nad psami, o ich zdrowiu, oraz przede wszystkim o ich treningu, ćwiczeniach i komunikacji z nimi. W książce znajdziemy także wiele ćwiczeń kontrolnych, służących do oceny, na ile pies opanował daną sztuczkę. Zawarto tu także wiele podpowiedzi jak i w co bawić się ze swoim psem. Poradnik dostarcza także wiele doskonałych informacji, które pomogą właścicielom psów rozumieć te zwierzęta domowe. Autorka zamieściła w swojej książce świetne i dobrej jakości ilustracje, na których doskonale zostały oddane psie emocje i zachowania, m.in. takie jak: gniew, zadowolenie, lęk i figlarność. Znajdziemy tu także wiele informacji na temat rozmaitości współdziałań oraz interakcji psów z ludźmi i z innymi psami. Ilustracje bardzo trafnie demonstrują zarówno emocjonalne więzi między szczeniętami i ich małymi właścicielami, jak i procedury treningowe.

Zdjęcie stron z książki jak rozmawiać z psem

Książka "Jak rozmawiać z psem" Sarah Whitehead

Książka „Jak rozmawiać z psem” autorstwa Sarah Whitehead została bardzo ciepło przyjęta przez krytyków i znawców tematu. Praktycznie nie można znaleźć złych opinii na jej temat. Podkreśla się za to, że jest to jeden z najlepszych poradników tego typu dla dzieci, które dzięki niemu zdecydowanie nauczą się zasad współżycia, rozumienia i szkolenia psów. Poradnik ten ukształtuje przyszłych młodych właścicieli psów, tak by pokochali i doceniali swoje zwierzęta domowe. Zawarte w nim cenne informacje i porady praktyczne, czynią z niego cenny poradnik do nauki o psach i jak je szkolić. Książka nie jest w tanie nikogo zanudzić. Chociaż jest to książka napisana przede wszystkim dla dzieci, to zawiera wiele faktów i informacji interesujących także i dla osób dorosłych. Ponadto, łatwo się czyta i daje jasne wskazówki.

Każdy posiadacz psa, który skorzysta z tej pozycji bibliograficznej, będzie chciał ją mieć w swojej domowej podręcznej bibliotece. „Jak rozmawiać z psem” to z pewnością jedna z ważniejszych i nieodzownych pozycji bibliograficznych dla każdego małego psiarza i przyszłego hodowcy psów. Może też posłużyć jako podstawowy podręcznik i poradnik dla nowicjuszy w dziedzinie posiadania psa.

Tagi artykułu: