Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ

Udostępnij ten artykuł.

Jak wybrać dobry hotel dla psa?

Dużymi krokami zbliżają się wakacje. Przeglądamy oferty, ustalamy, dokąd będziemy jechać, i wybieramy najlepsze i najtańsze hotele. W szale przygotowań do wymarzonego wypoczynku nie powinniśmy zapominać jednak o naszych czworonożnych przyjaciołach, zwłaszcza jeżeli chcemy odbyć podróż zagraniczną i zabranie pupila wykracza poza nasze możliwości logistyczne.

Jak wybrać dobry hotel dla psa od czego zacząć?

Jeżeli dojdziemy do wniosku, że chcemy zostawić psa pod opieką osób trzecich, mamy dwa wyjścia: albo prosimy o pomoc rodzinę i znajomych, albo decydujemy się skorzystać z usług specjalnego hotelu dla zwierząt. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto udać się do hotelu, poznać opiekunów i zaczerpnąć informacji na temat sposobu prowadzenia psów. Na rynku jak grzyby po deszczu powstają hotele dla psów prowadzone nierzadko przez osoby, które kompletnie nie znają się na temacie i nie posiadają doświadczenia w szkoleniu i opiece nad psami. Absolutną podstawą jest zatem zasięgnięcie informacji o wykształceniu opiekunów czworonogów; zapytajmy o kwalifikacje zawodowe, doświadczenie oraz staż pracy.
Przed pozostawieniem psa w hotelu na dłuższy okres, przeprowadźmy próbę i zostawmy go w hotelu na kilka godzin. Jest to tym bardziej wskazane, jeżeli dotychczas nie mieliśmy okazji rozłączać się z psem na czas dłuższy niż kilka godzin. Hotel ma być dla naszego czworonoga miejscem przyjaznym, kojarzonym wyłącznie z czasowym pozostawieniem bez naszej obecności. Jeżeli chcemy pokazać psu, że hotel jest miejscem przyjaznym i kojarzy się przede wszystkim z zabawą, powinniśmy zatroszczyć się o to, aby w czasie rozłąki dobrze się bawił. Opiekun może, np. pobawić się z naszym czworonogiem piłką i w pewnym momencie przerwać zabawę – tym sposobem pupil będzie miał pewien niedosyt i chętnie powróci do tego miejsca w przyszłości.

Warto pamiętać także o jedzeniu dla naszego psa. Jeżeli pupil ma problemy żołądkowe, nie zapominajmy o pozostawieniu listy z wytycznymi na temat karmienia i zatroszczmy się o uzupełnienie zapasu karmy. Przywiezienie własnej karmy będzie zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem – nie tylko zaoszczędzimy, ale i przy okazji będziemy mieli pewność, że zwierzę je to, co lubi.
Aby zminimalizować stres związany z rozstaniem, zaopatrzmy psa w ulubione zabawki i naszą starą koszulkę. Samo pożegnanie również nie powinno być nazbyt długie i szczególne wylewne. Psy potrafią doskonale odczytywać uczucia i kiedy zobaczą właściciela rozżalonego i smutnego, może to wpłynąć na ich stan psychiczny. Jeżeli koniecznie chcemy się pożegnać, zróbmy to już w domu, a kiedy wejdziemy do hotelu zachowujmy się tak, jakby nic się nie stało; wyjdźmy niepostrzeżenie w czasie zabawy.  hotel dla psa, hotel dla psa, hotel dla psa

O co zatroszczyć się przed oddaniem psa do hotelu?

Opiekun psa powinien wiedzieć nie tylko o nawykach żywieniowych swojego podopiecznego, ale także o weterynarzu, u którego leczymy psa, oraz ewentualnych fobiach. Przed oddaniem psa do hotelu zastanówmy się, o czym powinien wiedzieć jego opiekun. Niektóre zachowania, która mogą wydawać się normalne dla nas, bywają dziwne i niepokojące dla postronnych osób.
Po odebraniu psa z hotelu powinniśmy wypytać o zachowanie pupila. Obiektywna opinia osoby doświadczonej, która miała okazję opiekować się i szkolić masę psów, może okazać się niezwykle cenna i pomóc polepszyć stosunki z czworonogiem.

Tagi artykułu: