Udostępnij ten artykuł.

Jak zbudować kojec dla psa?

Posiadacze dużych i bardzo aktywnych psów doskonale wiedzą, jak ważne jest zapewnienie czworonogom dużej ilości ruchu. Jeżeli chcemy, aby nasze psy były szczęśliwe, powinniśmy zapewnić im możliwość wybiegania się i stworzyć przestrzeń, w której będą mogły realizować swoje potrzeby ruchowe. W takim przypadku warto pomyśleć o budowie kojca.

Niektóre rasy mają to do siebie, że nie mogą usiedzieć w jednym miejscu. Niestety, nadaktywność psów zazwyczaj łączy się z dużym temperamentem i skłonnościami destrukcyjnymi, o czym przekonali się zapewne właściciele owczarków niemieckich i terierów. Psy wykazują bowiem dużą skłonność do przekopywania ogródka i niszczenia wszystkiego co znajdą na swojej drodze. Jeżeli nie chcemy, aby przydomowy ogródek wyglądał jak pobojowisko, warto stworzyć przestrzeń przeznaczoną wyłącznie dla psa.

Materiały z jakich można zbudować kojec dla psa?

Kojec może być zrobiony z siatki lub drewna. Jeżeli czworonóg ma już na swoim koncie kilka dewastacji, ocynkowane pręty będą zdecydowanie lepszym wyborem (są odporne na mocz psa, na złe warunki pogodowe, pies ich nie pogryzie). Podłoga i dach powinny być jednak wykonane z innych materiałów. Pamiętajmy, że dach ma chronić psa przed opadami atmosferycznymi i promieniami słonecznymi – siatka nie jest zatem dobrym wyborem. Jeżeli zaś chodzi o podłogę, możemy zrobić np. cementową wylewkę. Będziemy mieli wówczas pewność, że psiak nie zrobi podkopu i nie ucieknie! Podłoże może być również zrobione z desek, żwiru lub piasku. Aby zapewnić pupilowi jak największą wygodę, powinniśmy wstawić do środka budę. Poza tym buda stanowi podstawowy element wyposażenia kojca!

jak zbudować kojec dla psa dużego

Kojec dla psa z metalowych prętów

Projekt kojca dla psa

Projekt kojca dla psa

Kojec z budą dla psa – przepisy (materiał, wymiary)

  • wymiary kojca – podstawa, długość, szerokość, wysokość – 2,5 metra,
  • temperatura otoczenia musi być wyższa niż 0 stopni Celsjusza,
  • kojec musi mieć osobny pojemnik na wodę i karmę oraz kratki ściekowe,
  • dach budy dla psa musi być pokryty materiałem, który nie koroduje. Ma być uchylny, aby swobodnie wietrzyć i myć budę od wewnątrz,
  • przedsionek budy powinien stanowić 30%, a miejsce do spania 70% powierzchni budy,
  • furtka kojca musi otwierać się od wewnątrz,
  • psy nie mogą mieć dostępu do kratek ściekowych,
  • powierzchnia wybiegu dla psa musi wynosić co najmniej 15 metrów kwadratowych.

kojec dla psa z siatki ogrodzeniowej

Kojec dla psa z siatki ogrodzeniowej

Kojec dla psa to doskonała alternatywa dla krępującego ruchy i ciężkiego łańcucha. Wykonując kojec samodzielnie, lub kupując gotowy w sklepie, warto jednak zwrócić uwagę na solidność i precyzję wykonania, dobrą jakość wykorzystanych materiałów, estetykę oraz wymiary zewnętrzne i wewnętrzne. Pies będzie przebywał w swoim "mieszkanku" przez długie godziny, zatem musi być mu tam wygodnie i powinien czuć się bezpieczny. jak zbudować kojec dla psa,jak zbudować kojec dla psa

Tagi artykułu: