Udostępnij ten artykuł.

Karelski pies na niedźwiedzie - Karelczyk opis cena

Karelski pies na niedźwiedzie  - Karelczyk należy do pierwotnej rodziny szpiców. Pochodzi z Finlandii, gdzie wykorzystywano go do polowań na grubą zwierzynę dzięki jego ogromnej sile, odwadze i wytrzymałości. W Polsce używa się go niekiedy podczas polowań na dziki.

Wysokość w kłębie to 54-60 cm (pies) oraz 49-55 cm (suka). Waga wynosi 25-28 kg dla psa i 17-20 kg dla suki.

Umaszczenie Karelski pies na niedźwiedzie posiada charakterystyczne, czarno-białe barwy. Sierść jest twarda i prosta, o gęstym podszerstku.

Pielęgnacja Nie jest to rasa wymagająca pracochłonnej pielęgnacji. Karelczyk jest bardzo czysty i w zupełności wystarczają mu okazjonalne kąpiele i czesanie.

Zdrowie Jak wszystkie szpice Karelski pies na niedźwiedzie jest rasą wytrzymałą i odporną na choroby. Może mu się zdarzyć dysplazja stawów. Żyje około 11-14 lat.

karelski pies na niedźwiedzie i upolowany łoś

Rodzina Karelczyk jest to pies dla właścicieli doświadczonych i konsekwentnych. Lubi chodzić swoimi drogami i z pasją oddaje się pogoniom za różnego rodzaju zwierzyną. W stosunku do dzieci jest łagodny i towarzyski, jednak nie znosi dłuższego dokuczania. Wymaga bardzo dużej ilości ruchu i wolnej przestrzeni do biegania, raczej nie nadaje się do życia w zatłoczonym mieście.

Cena szczeniat karelskiego psa na niedźwiedzie waha się od 1800 do 3000 złotych źródło (allegro, alegratka). Cena z roku 2022.

Tagi artykułu: