Udostępnij ten artykuł.

Karma dla psów małych i dużych

Karma dla psów powinna być dobierana także w zależności od faktu czy ma być ona z przeznaczeniem dla psa rasy małej, czy też psa rasy dużej. Odpowiedni dobór karmy w tym przypadku nie jest bez znaczenia.

Inna wielkość psiej karmy będzie dla psa dużego a zupełnie inna dla psa mniejszego, jest ona w tym przypadku ściśle dopasowana do wielkości psiego pyska. Zbyt mały pokarm połykany w całości może przyczynić się do kłopotów trawiennych, natomiast zbyt duży, może spowodować zadławienie się zwierzęcia.

W dniu dzisiejszym mamy praktycznie nieograniczoną możliwość w umiejętnym doborze odpowiedniej karmy dla naszego domowego przyjaciela.

Psy ras dużych wymagają także dostarczenia nieco większej ilości minerałów tego typu jak wapń i fosfor, jest to ściśle powiązane z prawidłowym rozwojem kośćca u tych psów. Pokarm dla wszystkich większych psów powinien także być zdecydowanie bardziej wzbogacony w glukozaminę, przyczyniającą się do zapobiegania powstawania uszkodzeń psich stawów.

W przypadku psów ras małych, wiadomym jest, że ze względu na swój wzrost maja one także zdecydowanie mniejsze żołądki, co niejako wymusza dostarczanie im pokarmu posiadającego większe wartości odżywcze. Dzięki temu zyskamy pewność, że nasz pupil otrzymuje wszystkie niezbędne dla niego składniki.

Tagi artykułu: